Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak na FilePlanet.com


Jak na FilePlanet.com

Autor: Milan Kvita  |  20. srpen 2006  |  zobrazeno: 16 553×  |  7 komentářů

Fileplanet.comUrčitě jste se již někdy setkali se serverem FilePlanet.com. Tyto stránky jsou určené pouze za jediným účelem - stahování. Jedná se především o soubory typu videa, dema, patche na hry, nebo přímo hry celé a dokonce i extra soubory typu drivers, software atd. Všechny warez fandy zklamu, protože se sdílí pouze oficiálně vydané soubory, které můžete najít kdekoliv jinde a vesele je publikovat a rozširovat dál.

Nejednou se mi stalo, že jsem dostal jediný link na soubor, který jsem nutně potřeboval a který byl jedině na Fileplanet.com. Jde o to, že na Fileplanet.com je nutná registrace a pokud jste tam poprvé, tak není nadvakrát nejsnažší se zaregistrovat a proklikat se k samotnému downloadu.

Návod, který tu popíšu, je spíše pro začátečníky a pro ty, kteří moc angličtině neholdují. Pro ty pokročilé napíšu jen pár bodů ve stručnosti:

  • registrace na fileplanet.com a potvrzení emailu
  • nainstalování programu Download manager 2.0 (vydává FilePlanet.com)
  • stažení souboru přes volný server a čekání ve frontě.

Registrace nového účtuNa Fileplanet.com klikněte na login (vlevo nahoře) a dostanete se na přihlašovací obrazovku, vedle které je hned i formulář na vytvoření nového účtu. Vyplňte vaše údaje (ať už smyšlené nebo pravdivé - email musí být pravdivý) a klikněte na CREATE MY ACCOUNT. Viz obrázek.

Potvrzení No ThanksNa dalším obrázku se vám budou snažit vecpat placenou verzi. Sice jsou pěkné podmínky, ale my to chceme zdarma a proto klikneme na NO THANKS. Registrace by měla proběhnout úspěšně a měli byste být přesunuti na začátek Fileplanet.com a navíc přihlášeni.

Stažení programu Download managerNyní je třeba stáhnout program Download manager 2.0. Je to speciální software určený právě ke stahování souborů z Fileplanet.com. Jeho výhodou je, že si sám hlídá, jak jste na tom ve frontě a také podporuje pauzu plus navíc obnovení stahování souborů. Pro download programu klikněte na vrchní obrázek (FilePlanet DLM 2.0 Your downloading atd atd). Spodní obrázek ukazuje výhody placeného členství a kliknutím na něj by vás to přesunulo rovnou na výběr programu pro členství.

Email, který vám bude doručenCo je ještě zapotřebí udělat - potvrdit platnost emailu. Na email, který jste zadali při registraci, vám byl zaslán aktivační email, kde je přímo odkaz VERIFY MY EMAIL ADRESS. klikněte na ContinueNa ten je zapotřebí kliknout. To vás přesune na stránku Fileplanet.com, přesněji na vaše osobní nastavení a tam je zapotřebí potvrdit platnost kliknutím na CONTINUE. Viz obrázky.

výběr serveruAž nyní můžete stahovat jakýkoliv soubor, který najdete na Fileplanet.com. Naklikněte si na DOWNLOAD a objeví se výběr míst, odkud můžete soubor stáhnout. Prvních několik serverů je určeno pro platící členy (na ty se nedostaneme) a zbývající jsou takzvané Free Public Servers, ze kterých budeme my stahovat. V informacích ohledně serveru naleznete lokaci, aktuální počet uživatelů a čekací frontu. Poslední údaj bude pro nás nejdůležitější. Čím nižší číslo, tím rychleji můžete začít stahovat soubor. Fronty se různí a může se stát, že budete čekat i dvě hodiny. Po nakliknutí na DOWNLOAD NOW by se měl otevřít Download manager a vy si vyberete cestu, kam soubor přijde uložit (pravý obrázek).volba umístění souboru Download manager si potom sám pohlídá frontu a vy se můžete věnovat své činnosti (levý obrázek).

Download manager 2.0Proč jsou na serveru fronty ? Jednak se vás snaží natlačit do skupiny platících členů a druhý důvod je také kvůli rychlosti. Jejich free public servery jsou omezeny kapacitou a aby se udržela nějaká ta obstojná rychlost stahování, je třeba stahování omezit pro určitý počet uživatelů. Jakmile ale na vás dojde řada, měli byste dostat přidělenou plnou kapacitu vaší linky. Klienta Lineage2 jsem stahoval kolem 2,2M/s a 2GB dat bylo staženo asi za 20 minut. Nyní stahuji free akci Fear Combat. Vytížená kapacita linky - 0,5M/s a 1,7GB bych mohl mít kolem hodiny stažený.

Věřím, že jste byli úspěšní s registrací a že začnete využívat tento server dle svého gusta. Čekací fronty se dají nějak oželet. Výhodou za to čekání dostanete spolehlivý link na soubor a velmi kvalitní download. Pokud vám to nebude stačit, můžete si připlatit. Odměnou za nějaký ten měsíční paušál bude okamžitá dostupnost souboru a server bude bez reklam. Budete také mít možnost stahovat vícero souborů najednou (u neplacené verze je to pouze jeden).

Štítky: Internet


Komentáře

Akihiro
5. září 2010, 20:55

Fakt super moc dík!

sponge
23. srpen 2009, 17:10

proste me to nejde stahnout :(

Martin
10. leden 2008, 18:32

nejde mi registrovat všechno vyplním,ale píše mi to:
We are sorry, but based on the information provided we are unable to process your registration.

Co mám dělat?

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
7. prosinec 2007, 19:33

http://www.ovsem.net/images/ruzne/slepej.gif

jestli login nevidíš, tak tu šipku určitě jo. Větší už to fakt nešlo udělat, to by bylo moc okaté :(

peta
7. prosinec 2007, 18:07

hmm a jako kde mas ten login ja ho nevidim

r@zor
4. září 2007, 18:45

Supr, moc diky, ted uz vim jak na to ;-)

petr
6. březen 2007, 15:27

kravina

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací