Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak nahrávat telefonní hovory ve Windows Mobile


Jak nahrávat telefonní hovory ve Windows Mobile

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. červen 2009  |  zobrazeno: 37 391×  |  6 komentářů

HTC - Windows MobileNe   jednou mne napadlo, že by nebylo špatné si nahrát telefonní hovor, který probíhá na mém PDA telefonu s operačním systémem Windows Mobile. Situace není ovšem tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jedná se o to, že je to svým způsobem porušení mezinárodních pravidel, kdy my jako soukromá osoba si nahráváme hovor bez jejího vědomí. Teoretický byste museli druhou stranu požádat, zda můžete hovor nahrávat. Ponechme stranou právnické kličky zda ano nebo ne a popovídejme si o tom, jak na to.

Protože vlastním mobil HTC Touch HDWindows Mobile 6.5 soustředíme se na tento operační systém. S telefony HTC je to celkově problém, protože jak jsem se dočetl, firma klasicky blokuje možnost hovor nahrávat. Jsou ovšem možnosti jak to obejít, i když se střídavým úspěchem. V praxi to dopadne tak, že sebe slyšíte bezvadně, ale druhou stranu je slyšet velmi slabě, což ovšem neznamená, že ji neslyšíte vůbec.

Windows Mobile

První program, který umí nahrávat telefonní hovory v mobilu automaticky je Resco Audio Recorder. Velice přívětivý program graficky perfektně propracovaný. Po zatržení automaticky nahrávat hovory, program nahraje každý jak příchozí, tak odchozí hovor. Jednotlivé nahrávky jsou rozděleny podle data nahrávky a času. Bohužel se do uloženého souboru nezapíše jméno volajícího, i když tato volba tam je, nepodařilo se mi ji zprovoznit. Kvalitu nahrávky si můžeme zvolit jakou chceme a záleží jen na místě vaší SD karty, protože čím je kvalita vyšší, tím je velikost samozřejmě větší. Po častém přenastavování programu jsem dokonce docílil toho, že mě druhá strana přestala slyšet a pomohla jen odinstalace programu.

Windows Mobile

Druhý program, který je trochu jednodušší je ICR. Je to vlastně název souboru s příponou cab, který nahrajete do mobilu, nainstalujete a používáte. Velká nevýhoda tohoto způsobu nahrávání hovorů je, že jej po přijmutí hovoru druhou stranou musíte sami ručně aktivovat. V praxi je to zcela zdrcující, protože musíte přijmout hovor, oddálit telefon od ucha a zapnout nahrávání. A to neberu možnost, že si na to prostě nevzpomenete. Nutné je také nahrání určitého souboru do adresáře Windows. Přesný popis instalace i s možností stáhnout si potřebný soubor je zde.

Windows Mobile

Třetí program je podle mne to pravé ořechové a osobně ho používám. Program se jmenuje VITO Audio Notes Touch a umí přesně to, co se od něj požaduje. Po nainstalování zaškrtneme volbu “auto záznam hovoru” a program začne automaticky nahrávat hovory. Jeho poslední vydaná verze má označení 1.31 ta mi ovšem na mém HTC Touch HD nefungovala. Problém jsem vyřešil až nainstalováním předešlé verze 1.03. Velkou výhodou programu je to, že nahrané hovory třídí na vaši SD kartu podle toho jestli je příchozí nebo odchozí hovor a název souboru se uloží se jménem volajícího, datumem a časem hovoru.

Windows Mobile

Čtvrtým programem ze známých stránek je ACR - Auto Call Recorder. Najdeme ho na stránkách forum-xda. Je ve fázi beta a tomu odpovídá i funkčnost programu, mě se ho prostě nepodařilo zprovoznit, ale to neznamená, že se to nepovede vám.

Windows Mobile

Štítky: Mobily, Operační systém, Programy


Komentáře

33005
11. leden 2014, 18:15

Ahoj.
Klepl jsem na tvůj odkaz na Audio Notes Touch, otevřela se mi stránka, ale z té se to nedá stáhnou. Můžeš mi poradit, kde ten soft ke stažení najdu?
Děkuji

Kačí
12. květen 2012, 09:39

AHOJ, Chtěla bych se zeptat, proč mi nejdou stahovat aplikace z WINDOWS LIVE
-> Píše mi to, že se musím zaregistrovat na ZUNE
Když sem si ten účet udělala a chtěla si stáhnout tu aplikaci s tím, že už ten účet mam a že mi to půjde.. A ono NIC :// Nevíte někdo co s tím??????? píše mi to : Zřejmě nastaly potíže s vaším účtem služby Zune, nebo tento účet nemáte dosud vytvořen. K získání aplikací z Marketplace potřebujete funkční účet služby Zune.
Přitom ten účet už mam a je v poho..

Zbyněk
3. listopad 2010, 15:24

dohledal jsem pravní pozadí týkající se pořízení záznamu telefonního hovoru
http://www.ipravnik.cz/cz/clanky/obcanske-pravo/art_6200/zaznam-telefonniho-rozhovoru-porizeny-jeho-ucastnikem-jako-dukaz-v-obcanskopravnim-rizeni.aspx

Martin
17. prosinec 2009, 16:17

A co když si místo zvonění nahraji oznámení, že hovor bude monitorován? Sice nevím, jak je to technicky možné, ale tím by se to dalo obejít nebo ne?

Exik
28. červen 2009, 17:00

Podle mne jsou veskere ty zakony na hovno. Kdyz uz teda za vsecko platim tak proc bych si nekoho nenahral…?! fakt k smichu (nebo k placi)

Nogard
28. červen 2009, 15:27

Ponechávat stranou “právnické kličky” je naprosto zcestné. Naše právní úprava je v tomto směru poměrně jasná a neuvést ji v tomto kontextu je zásadní chyba. Nejde totiž o žádné porušování nějakých vágních “mezinárodních pravidel”, ale o porušování českého právního předpisu. Obecně platí, že zvukového záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením. Výjimky pak tvoří zákonem povolené záznamy (zjednodušeně soudní odposlechy) a záznamy pro speciálně vymezené účely, jako jsou účely umělecké a zpravodajské, i když i v tomto směru se bohužel mnohé mění s takzvaným “náhubkovým” zákonem.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací