Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak ne-chladit procesor :-)


Jak ne-chladit procesor :-)

Autor: mirek  |  1. listopad 2005  |  zobrazeno: 9 784×  |  6 komentářů

Pohled po sundání chladičeJistě každý kdo má co do činění s počítačem, ví jaká je práce dobře uchladit procesor. Jestli je to z důvodu toho, že ho budeme taktovat nebo jen proto, že to prostě samotný procesor potřebuje k tomu, aby dobře fungoval. Takže používáme různé speciální vodivé pasty, aby byl přechod tepla z procesoru do kovového chladiče co největší a samozřejmě k tomu patří i výkonný chladič a ventilátor.

Toto vše ovšem neplatí v případě počítače, jenž se mi dostal k opravě z důvodu nenajetí systému a nenaběhnutí již základního biosu. Postupně jsem odpojoval všechen hardware až mi nic nezbylo nic než sundat chladič Ukázka vrstvy gumy, která byla přiložená na chladičprocesoru a bingo! To co jsem viděl bylo opravdu ohromující viz. obrázek. Dotyčný počítačový odborník vyřešil situaci volného chladiče tím že ho podložil cca 4 mm vrstvou naskládaných gum! A měl vyhráno, chladič se již neviklal a pevně držel na procesoru no a já už vím co způsobuje to záhadné pípání při startu počítače.

Takže chcete-li chladit svůj procesor, postupujte vždy uváženě a ne takto, protože si koledujete maximálně o spálení procesoru jako v tomto případě!

Štítky: Kuriozity


Komentáře

Ondra
31. červenec 2007, 20:58

Já sem měl v opravě počál kterej někdo předemnou zpravoval vrtačkou a základní desku podložil svojí krásnou fotečkou

Kelvin
26. březen 2007, 08:02

A proč to prostě nepodložil měděnou destičkou???

Dundee
16. únor 2007, 00:58

Moc pěkný :)

no.nick
20. leden 2007, 13:06

kdyby tam nedal nic tak by udelallip

Sally
30. září 2006, 11:55

Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni.

Neznamy
22. prosinec 2005, 12:33

tak tomu rikam huste chlazeni procesoru

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací