Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak stahovat z RapidShare?


Jak stahovat z RapidShare?

Autor: Jiří Melčák  |  17. březen 2006  |  zobrazeno: 817 726×  |  564 komentářů

Obrázek č.1 - Klikněte na tlačítko FREEVzhledem k doslova brutálnímu nárůstu dotazů, kterými mě doslova dnes a denně zasypáváte, kdy se ptáte přes ICQ, jak stahovat ze serveru RapidShare, jsem se rozhodnul tomu učinit přítrž a napsal jsem tento jednoduchý návod, na který budu všechny bez milosti odkazovat. Musíte pochopit, že vysvětlovat každou hodinu někomu, byť tak jednoduchý princip, jak stahovat, je zcela neúnosné a vyčerpávávající. Človíčci jsou často pak na druhém konci ICQ dokonce uraženi, když jim podám velmi stručný návod a oni ho ani přesto nejsou schopni pochopit, pak už chytám nerva. Proto čtěte:

  1. Když se dostanete na server RapidShare, první co musíte udělat je, že v tabulce (obrázek č.1) kliknete na tlačítko FREE. Tím se dostanete na další stránku.
  2. Na další stránce se přibližně uprostřed objeví časový odpočet (obrázek č.2), díky němuž si "rezervujete" download tiket. Časový odpočet se odpočítává od maximálně 50 vteřin dolů.
  3. Až odpočet skončí, objeví se obrázek, na němž je vyobrazena kombinace čísel a písmen (obrázek č.3). Tuto kombinaci zadejte do vlevo zobrazeného pole a klikněte na tlačítko Download... Před klikem na download máte možnost vybrat ze dvou serverů, odkud se soubor stáhne. Povětšinou je skutečně jedno, jaký máte vybraný (více viz zvětšený obrázek č.3).

POZOR !! Rapidshare změnil systém pro stahování dat

Je to nějaký čas, co Rapidshare změnil captchu a nyní se vám objevuje 6-8 znaků, přičemž políčko umožňuje zadat jen 4 znaky. Jak na to se dočtete v novém návodu.

POZOR !!

 Obrázek č.2 - Časový odpočet pro rezervaci download tiketu
Obrázek č.2

 

 Obrázek č.3 - Opište kombinaci do pole a klikněte na download
Obrázek č.3

CO MŮŽE NASTAT?

  1. Stahování je omezeno na jedno stažení v časovém limitu plus mínus 70 minut. Toto omezení je možné změnou IP adresy (viz níže).
  2. Pokud se vám nezobrazí odpočet, pak z vaší IP adresy již vy nebo někdo jiný, kdo má stejnou IP adresu stahuje. Pokud tedy máte neveřejnou IP adresu (např. kabelová televize), budete mít velký problém něco stáhnout, resp. čekat na download tiket a v té pravé vteřině stihnout opsat kombinaci. V takovém případě se poohledněte po nějakém programu na změnu proxy (např. Hide IP) nebo využít nějaký specializovaný Link Grabber.
  3. Pokud se vám objeví odpočet, vy opíšete kombinaci a kliknete na download a nic se neděje, pak vězte, že někdo z vaší IP adresy byl rychlejší...

Přeji pevné nervy a doufám, že i mé nervy si na chvíli odpočinou od dotazů, jak stahovat z Rapidu...

Štítky: Internet


Komentáře

Molca
12. červenec 2006, 00:50

jo a ještě lidi neví nekdo proč po rozbaleni winrarem to chce po mě heslo skama ho mam zehnat diky moc.

Molca
12. červenec 2006, 00:38

lidi jak pridam další soubory stahuju přes Universal Share Downloader vždycky stahnu tu prvni čast a stěma dalšíma nevím jak na to moc dik

koblih
11. červen 2006, 10:18

Pokud máte pevnou IP, tak dál nečtěte…je to zbytečný
Doporučuji Vám poohlédnout se po něčem, jako je USDownloader, popřípadě “the grabber”
Po zadání správnejch proxyn bude sosat jako fík.

Kenny
18. květen 2006, 16:50

Zdar, všechno to otevřeš nejlíp přes winzip (aspoň já a hodně dalších) jestli ti to nepude tak nevim…

mentos
8. květen 2006, 20:55

ahoj lidi já když něco stáhnu s toho rapidshare tak mi to nejde otevřít žádnej program co mám to neotvírá prosím poradil by mi někdo jak to mám otevřít prosim dík

Johnny
4. květen 2006, 21:51

This is from rapidshare site:

Our system checks your IP-address in order to count the downloads. If you are getting this message and you really did not download anything, then you are using a proxy-server, which is used by other people as well. Even if you have no proxy-server set up in your configuration, there are many providers who force a transparent proxy-servers between you and the net. If you do not believe us, go to other pages telling you your IP-address (for example http://www.myipaddress.com.) But what can you do? You have to disable this proxy-server. If you are not able to disable the proxy-server, the only solution IS a Premium-account. Premium-users are recognized by cookies, not by IP-address. Unfortunately we cannot disable our IP-check, else people would download so much that we would have to close down this service completely. I hope you understand our situation in this matter.

Takže bude potřeba se poohlédnout po jiné službě pro sdílení souborů ....

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
26. duben 2006, 11:54

Já nemám proměnlivou ajpinu, já mám Hide IP...

Johnyz
26. duben 2006, 11:35

kdybych měl proměnlivou ip jak ty, tak si taky hodím F5

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
26. duben 2006, 11:05

No většinu problémů lze snadno odstranit… člověk nemusí furt jak blbec klikat na FREE. Stačí kliknout jen jednou a pak pokud se neobjeví platný download ticket, tak jen hážu F5 (refresh) a měním IP adresy. Je to easy.

Johnyz
26. duben 2006, 10:46

poslední dobou jsem zkoušel anonymizéry. Ať už placené, nebo neplacené, z www nebo přímo přes program. Musím říci, že na download-systémy (rapidshare,megaupload,audiofind.ru) jsou anonymizéry krátké. Ve většině případů fungují na principu, že se připojí nějakou proxy a pak zahashují adresu odkama přišli. Odstraní pár http hlaviček co se týče informací o klientovi. Většina pokusů o stáhnutí souboru tímto způsobem šla do kytek, protože buď se stránka nenačetla vůbec a když už, tak jen na ten příkaz Free, ale dál mě to nepustilo. Na druhý den jsem musel zachraňovat OS, protože si ty anonymizéry pohrály i s mým nastavením sítě. Zachránila mne utilitka TuneUp Utilities o které jsme už tady hovořili.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
26. duben 2006, 10:33

No jo :) Mě to funguje bezvadně, občas taky nadávám, že mi někdo vyžere download tiket, ale co už, mám přece program na změnu IP adresy :) Já jsem naopak čím dál více spokojenější, čím více to lidem nejede, tím více to jede mě :-D

Johnyz
26. duben 2006, 10:25

sice to zní nelogicky, ale session na download, která byla vámi vytvořena, tak přestala platit, takže musíte celou proceduru opakovat znova (opět kliknout na FREE a opět čekat na link). Právě proto je nyní tak těžké stahovat z rapidshare, obzvláště pokud máte jednotnou IP adresu pro cca 150 lidí.
Ted jsem jednou nutně potřeboval stahnout jeden soubor z rapidshare, Byl tam přímo vzkaz, už si stáhnul tolik a tolik, pořid si premium anebo počkej 15 minut (to není moc). Tak jsem čekal, čekal a když jsem se dočkal nuly, samozřejmě se tam objevilo download – session invalid. Po kliknutí na free mě to napsalo, že už jsem tuto hodinu stáhnul víc než je zdrávo a že mám čekat dalších 60 minut. Proto fak jů rapidshare, ještě že se můžu spolehnout na lidi, kterým to funguje, viď Jirko :)

DSI
26. duben 2006, 10:08

O resimde görünen harf veya rakamları yanındaki boş kutucuğa girip yanındaki butona bastıktan sonra da indirmezse ve “Download-session invalid. ...
Рапидшара пишет: “Download-session invalid.
Download-session invalid. Please click here سلام.من خودم دوباره دانلود كردم از طريق اين لينك اما مشكلي.
cuando intento descargar, me dice “Download Session Invalid.
Hola fui a intentar a bajar pero me dice Download-session invalid.
Thanks, but rapidshare doesn’t seem to work any more. Whenever I try to get anything off it it says download session invalid.
... codice di tre lettere e tutto quanto) ma si apre una pagina che mi dice che non è possibile scaricare “download session invalid”

Johnny
20. duben 2006, 19:06

Ta to je docela síla. Během posledních dvou dnů jsou internetová fóra plná dotazů na DOWNLOAD-SESSION INVALID. Zkuste si tohle heslo zadat do nějakého vyhledávače. Už aby někdo vykoumal i nějaké řešení.

Johnny
18. duben 2006, 19:12

U mne nejde ani o jednu z uváděných variant. Problém tkví někde okolo ověřování ip adres na rapidshare.

Johnny
18. duben 2006, 18:55

V poslední době si spousta lidí stěžuje na hlášku DOWNLOAD-SESSION INVALID. Stahovat není možné. Nejde o známé případy vypršení download-ticketu ani jiná IP adresa. Prostě se připojení natrvalo podělá. Po delším pátrání to vypadá na problém s IP adresou v návaznosti na její změnu či skrytí (hide). Podle množství dotazů na fórech bych řekl, že tu máme nový RAPIDSHARE fenomén: DOWNLOAD-SESSION INVALID. Na netu se začínají objevovat zprávy, že to je práce rapidshareáků, kteří takto vyblokovali část zájemců o stahování.
Download-session invalid. Please click here.

Possible reasons:

* Download-session expired. Direct-links last a few minutes for free users and a few days for premium-users.

* You requested this download-session from a different IP than yours. If you use AOL, try a different browser.

Doprčic, jak to znovu zprovoznit – poraďte někdo.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
7. duben 2006, 15:29

Máš to napsané v článku v sekci CO MŮŽE NASTAT. Jednoduše už někdo z tvojí ajpiny stahuje.

Knotek
7. duben 2006, 14:59

Prosím tě když se mi na tom Rapid sharu neobjeví ten odpočet to je jako čím????
Dík

Johnyz
25. březen 2006, 11:43

téma Rapidshare je dnes na denním pořádku, denně slyším … tak mi to nasdílej přes rapidshare … odkud to máš – stáhl jsem to přes rapidshare …
já osobně sice preferuji torrenty, ale to je jen otázka názoru a možností jak vám co šlape a jaká data hledáte.

Locke
25. březen 2006, 00:13

Hehe, cim to, ze tenhle clanek je ted uplne vsude akorat pokazdy trosku jinak, vy jste uz asi 30. stranka, kde sem na nej narazil

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací