Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak stahovat z RapidShare?


Jak stahovat z RapidShare?

Autor: Jiří Melčák  |  17. březen 2006  |  zobrazeno: 817 727×  |  564 komentářů

Obrázek č.1 - Klikněte na tlačítko FREEVzhledem k doslova brutálnímu nárůstu dotazů, kterými mě doslova dnes a denně zasypáváte, kdy se ptáte přes ICQ, jak stahovat ze serveru RapidShare, jsem se rozhodnul tomu učinit přítrž a napsal jsem tento jednoduchý návod, na který budu všechny bez milosti odkazovat. Musíte pochopit, že vysvětlovat každou hodinu někomu, byť tak jednoduchý princip, jak stahovat, je zcela neúnosné a vyčerpávávající. Človíčci jsou často pak na druhém konci ICQ dokonce uraženi, když jim podám velmi stručný návod a oni ho ani přesto nejsou schopni pochopit, pak už chytám nerva. Proto čtěte:

  1. Když se dostanete na server RapidShare, první co musíte udělat je, že v tabulce (obrázek č.1) kliknete na tlačítko FREE. Tím se dostanete na další stránku.
  2. Na další stránce se přibližně uprostřed objeví časový odpočet (obrázek č.2), díky němuž si "rezervujete" download tiket. Časový odpočet se odpočítává od maximálně 50 vteřin dolů.
  3. Až odpočet skončí, objeví se obrázek, na němž je vyobrazena kombinace čísel a písmen (obrázek č.3). Tuto kombinaci zadejte do vlevo zobrazeného pole a klikněte na tlačítko Download... Před klikem na download máte možnost vybrat ze dvou serverů, odkud se soubor stáhne. Povětšinou je skutečně jedno, jaký máte vybraný (více viz zvětšený obrázek č.3).

POZOR !! Rapidshare změnil systém pro stahování dat

Je to nějaký čas, co Rapidshare změnil captchu a nyní se vám objevuje 6-8 znaků, přičemž políčko umožňuje zadat jen 4 znaky. Jak na to se dočtete v novém návodu.

POZOR !!

 Obrázek č.2 - Časový odpočet pro rezervaci download tiketu
Obrázek č.2

 

 Obrázek č.3 - Opište kombinaci do pole a klikněte na download
Obrázek č.3

CO MŮŽE NASTAT?

  1. Stahování je omezeno na jedno stažení v časovém limitu plus mínus 70 minut. Toto omezení je možné změnou IP adresy (viz níže).
  2. Pokud se vám nezobrazí odpočet, pak z vaší IP adresy již vy nebo někdo jiný, kdo má stejnou IP adresu stahuje. Pokud tedy máte neveřejnou IP adresu (např. kabelová televize), budete mít velký problém něco stáhnout, resp. čekat na download tiket a v té pravé vteřině stihnout opsat kombinaci. V takovém případě se poohledněte po nějakém programu na změnu proxy (např. Hide IP) nebo využít nějaký specializovaný Link Grabber.
  3. Pokud se vám objeví odpočet, vy opíšete kombinaci a kliknete na download a nic se neděje, pak vězte, že někdo z vaší IP adresy byl rychlejší...

Přeji pevné nervy a doufám, že i mé nervy si na chvíli odpočinou od dotazů, jak stahovat z Rapidu...

Štítky: Internet


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
18. březen 2006, 12:44

Dokonalý je v článku zmiňovaný Hide IP Platinum. Jen hned dodávám, že je to TRIAL verze…

Tohle by mělo pomoci i Johnyzovi… Ale chápejte, že s nárůstem používání tohoto programu se neustále zvětšuje pravděpodobnost, že danou proxy opět sdílí desítky, ne-li stovky lidí... Opět je to pak o rychlosti opsání kombinace (a vaší vzdálenosti od daného proxy serveru – tedy než váš klik dorazí přes proxy na danou URL, někdo jiný už to dávno stihnul před vámi). Na druhou stranu je to super program na zjištění zahraničních proxy, které si můžete lehce opsat a pak to nacvakat do nějakého Rapid Leecheru nebo Grabberu…

Johnyz
18. březen 2006, 12:03

poraďte mi jak stahovat z rapidshare. Mám pevnou IP s několika XY uživateli. Pořád to píše download limit exceed atd. Anonymizéry jako katedrála.cz u mne nefungují a proxy záhadně přestaly fungovat asi měsíc zpátky.
Btw proč nikdo nepoužívá yousendit.com ? Mnohem lepší posílání souborů, jednodušší a připojíte až 1gigový soubor

Lali
18. březen 2006, 09:52

Nebo je dobre pouzivat Universal Share Downloader v1.3.3

Redaktor ovsem.net Tydla
18. březen 2006, 08:03

Vyborně, výborně už jsem o tom také uvažoval, že to napíšu nebyl jsi s těmi dotazy sám. Ještě důležitá poznámka nesmíte pro stahování pužívat accelerátory např internet download accelerator IDA atd.... jinak to nepůjde stahovat , je ho třeba vypnout a stahovat klasicky přes win.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací