Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Kurňa Ostravaci !


Kurňa Ostravaci !

Autor: mirek  |  17. leden 2005  |  zobrazeno: 12 957×  |  10 komentářů

"Přyjel sem na parkoviště, aut jak na autosalonu, kurnik co tym luďam hrabe, tak brzo stavat? Vlezu dovnitřku, proderu se přes dva voly, co něumja čitať, anebo je pro ně dvaceticentymetrovy napis VCHOD moc maly a už valim do zeleniny. Tam je to dycki jak v domově duchodcu před vydejem prašku. Nevim, co tych dědku a babek tak laka na přehrabovani se v zhnilych mandarynkach. Nejlepši je, jak kdosyk necha stať vuzek uprostředka a mysli si, že ostatni maju křydla. Kdyby bylo po mojim, kupim si akurat pytlik jablek, ať mam aspoň jakesyk ty vitaminy. Ale mama mi napsala na listek hromadu bebechu, tož se musym prodrať hafem zpocenych stařyku a stařen, kerym asi něfunguje pračka, bo smrďa podobně jak kauflandski hajzel, ale ten je ocuď daleko."


OstravakTak to byla ukázka nářečí Ostravska to a více si můžete přečíst na domácích stránkách tohoto nadšence a je pravda že pokud se do toho začtete s chutí se zasmějete, je pravda že všichni tomu nehoví a odsuzují a jiní si to nemůžou vynachválit. Mě osobně se to líbí a komu se to nelíbí ať to prostě nečte!

Štítky: Společnost


Komentáře

venoš z děhylova
5. duben 2008, 13:26

tuš dořiti y či i je svoboda tuš syncy či baby.zdravim vas a uš toho bylo dost ja.

Redaktor ovsem.net johnyz
23. říjen 2006, 22:24

ostravak je good, i like him

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
23. říjen 2006, 20:20

No mě se hned zdálo, že tomu nějak nerozumím :-)

Pivnickova
23. říjen 2006, 20:13

To jsem zas jednou četla moc rychle. Pan Tydlačka – šefredaktor snad promine….

Pivnickova
23. říjen 2006, 20:05

Já se musím pochlubit, že taky rozumím. Jen jsem nevěděla, že Ostravak ostravski je Miroslav Tydlačka.

grigi
15. březen 2006, 03:07

Ciao! Doporucuji i ve zvukove podobe. Slysel jsem uz dva “vypravece” z niz jeden se me zdal lepsi. Mozna za to ale mohlo publikum, ktere u jedne verze neni.

Johnyz
22. prosinec 2005, 12:52

juuu, kde se tu vzal příspěvek z ledna 2005 :)

Petík
19. prosinec 2005, 23:27

Já s Leňulkou ve vším souhlasím, eném bych rád podotknul, že výše zmíněnému nářečí rozumíme aj my dole na Jihu :-)

Redaktor ovsem.net Lenka
19. prosinec 2005, 23:26

Není dement, jde o nářečí. To I a Y je psané naschvál, protože se to v tom nářečí tak vyslovuje. On se snaží to psát takříkajíc jak mu zobák narostl. Proto to nejsou hrubky a ten kdo je ze severomoravského kraje většinou ví o co jde a rozumí tomuto nářečí. Ale Ostravák má plno příznivců i z čech. Dokonce vydal i slovník aby si lidé mohli zjistit co jaké slovíčko znamená. Takže Ostravák je tu pro pobavení a ne pro hledání gramatických chyb.

VitaCZ
19. prosinec 2005, 23:24

Co to je za dementa?:-)) To je hrozny!!! Negramot. Po “ň” tvrdé “Y” a tak. Že vůbec umí pustit PC:-) A ten slovník? Neuvěřitelný. Ten snad nedávno slezl ze stromu, ne?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací