Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | MujMultiMarket.cz - evoluce nebo revoluce?


MujMultiMarket.cz - evoluce nebo revoluce?

Autor: Milan Kvita  |  5. září 2008  |  zobrazeno: 25 706×  |  35 komentářů

mujmultimarket.czNásledující článek bude o nově vzniklém nternetovém obchodu MujMultiMarket.cz . Tento obchod je jistým způsobem unikátní, protože stanovil zvláštní pravidla odměn a způsob jejich získání. Když je  budete dodržovat, stane se pro vás tento eshop přínosný. V opačném případě se z toho stane obyčejný eshop. I když je tento obchod teprve v počátcích, podle prvních impulzů si již našel své přívržence a také ty, kteří jeho  způsob odměňování a nákupu budou odmítat za jakýchkoliv podmínek.

Historie

16 různých sekcíOficiálně byl mujmultimarket.cz spuštěn někdy v srpnu 2008. Vývoj trval přibližně rok a podílí se na něm celá řádka lidí. Ať už designéři nebo plniči databázových produktů. Autoři se zaměřují na velmi širokou škálu produktů, které jsou rozděleny do 16-ti sekcí. Ze startu je to okolo 200 tis. produktů. Se startem projektu přicházejí první porodní bolesti a těmi je většinou nesprávné kategorizování produktů do sekcí. Takže byly i časy, kdy jsem našel notebooky zařazené do DVD médií. To by nebylo ani to nejhorší - jistý uživatel našel i plazmovou obrazovku za 25,- :-). Nicméně celkový systém je dobře nastaven a zboží se dá pohodlně objednat a stejně jako u jiných eshopů - zaplatit kartou a také nakoupit na splátky nebo i dodat do Slovenska.

Bonusový systém

Nyní přejdu k tématu, které právě rozděluje uživatele na dva tábory. Součástí eshopu je takzvaný bonusový systém. Představte si cybex.cz. Když si v tomto obchodu nakoupíte zboží, dostanete 1% z nákupu jako poukázku na nákup do budoucna. Takže utratíte 20.000,- a máte 200 korun na další nákup. Kód, který dostanete, může použít kdokoliv. Myslíte si, že je to spravedlivé? Já myslím, že ano. Obchod si tak získává stálé zákazníky a ti jsou rádi za každý bonus.

Pyramidová struktura v začátcích, klikni pro zvětšení Na podobném systému je stavěn mujmultimarket.cz, ale o dost sofistikovaněji a promyšleněji. Mnoha uživatelům až výrazně připomíná systém pyramid, letadel a klasických amway distributorů a kdo ví čeho ještě. A zde je kámen úrazu, protože potenciální uživatel již tuší a začíná automaticky kroutit hlavou - ne ne ne, do toho já nejdu.

Bonusový systém je stavěn ve stylu pavouku. Nakoupíte zboží za určitou částku. Z této částky vyplyne určitý zisk, který ve většině ostatních eshopů končí v kapse podnikatele (majitele eshopu). U mujmultimarket.cz se majitel rozhodl, že 90% ze zisku připadne jemu za nákup a 10% přerozdělí mezi uživatele jako odměnu za jeho nákup. Myslíte si, že je to spravedlivé? Já si myslím, že ano. Část svého zisku - i když nemusí - přerozdělí zpátky a získá tím mnoho stálých zákazníků. Zisk se rozdělí do patnácti generací (rozuměj větve v pavouku) rovným dílem. Kdokoliv učiní nákup a je zaregistrovaný pod vámi anebo klidně pod známým, který je pod vámi, dostanete od něj bonus za nákup.

uživatelská lištaKámen úrazu přichází právě teď a záporňáci z toho mají strach. První podmínka eshopu je, abyste jednou za tři měsíce uskutečnili nákup alespoň za 1,-, jinak ztrácíte pozici a vaše pozice putuje do aukce (o tom později). Vzhledem k tomu, že obchod obsahuje již 200 tis. položek a to i běžné spotřební zboží, není to v žádném případě problém. Podle mne se jedná o velmi dobrý tah majitele, protože si tak zajistí aktivní nakupující a ne tzv. víkendové nákupčí, kteří si za dva roky vzpomenou - ježíši, vždyť já tu mám registraci.

Takže, kde je vlastně ten háček, který nás rozdělí na dva tábory? Ona stačí na to jediná věta: Abyste obdrželi bonus za nákup, je nutné v daném měsíci uskutečnit nákup alespoň za 1000,-. A to už se každému nelíbí. Nutí uživatele k aktivnímu nakupování přes internet, což ještě není na českém trhu tak vžité. Záporňák si řekne - hmm, kupim zboží, dostanu nějakou malou hodnotu v podobě bonusu a ještě navíc musím utratit litr, abych vůbec ten bonus dostal. Chcete ze mě udělat blbce? A sebere se a místo registrace a trošku přemýšlení si zajde nakoupit do kauflandu a na truc utratí 2000 za capiny. Mezi přáteli na pivku potom vykládá a dělá ze sebe hrdinu, jak ho chtěl zase jeho kamarád nalákat do jakéhosi nového amway-e a vesměs šíří negativní zprávy o šarlatánech a podvodnících.

Můj první nákup přes mujmultimarket.cz

Mým prvním nákupem bylo pár věciček, které jsem stejně nutně potřeboval. Udělal jsem nákup kolem 1100 a obdržel ubohý bonus v hodnotě 1,44 czk. Hmm málo, pomyslel jsem si, protože jsem čekal alespoň o trošku víc. Teď jsem si ale vzpomněl na těch 15 generací. Určitě jsem v nějakém systému pavouku a těch 1,44 czk dostane spravedlivě přiděleno 14 lidí nademnou (já jsem patnáctý). To už je fajné. Když budu mít 15 generací pod sebou a budou sem tam cosik nakupovat, bonusy u mne za nákup se zvýší právě díky nim. Samozřejmě nedostanu bonusy od oněch 15-ti lidí, ale od celého mého pavouku.

A kde proboha seženu kotel lidí do mých 15-ti větví(generací)?

Sehnat a zaplnit větev o 15 generacích je nesmysl. Tohle by zvládnul maximálně nějaký zákeřný pojišťovák, protože je to 2^15 lidí (+-32tis. lidí). Systém je nastaven tak, že se jakmile se zaregistruje nový uživatel bez vašeho ref ID, zařadí se do nejbližší nezaplněné větve. Poté pokračuje dál a zaplňuje se to od vrchu na další uživatele. Tzn. není problém, že se najednou ve vaši větvi objeví nějaký cizí uživatel, který se zaregistroval přes vašeho nadřízeného a nadřízený už jednoduše nemá místo, kam by ho prásknul. Takže jde pod vás a váš strom se chtě nechtě začne plnit. Všechno chce čas a nejdůležitější je si pohlídat, abyste každé tři měsíce udělali nákup alespoň za kačku, jinak vás systém z této pozice vyřadí a vyhlásí vaši pozici do aukce. V současnosti je eshop šířen pouze pomocí referencí od známých. Do budoucna se plánuje masové rozšíření. Časopisy, televize, internet.

Aukce

Pokud neuděláte nákup alespoň za korunu co tři měsíce, jste pro systém mrtví. Vaše pozice je zadána do dražby a systém ohodnotí její min. hodnotu. Kdo nabídne nejvíc, vyhrává a získává tuto pozici. Do budoucna to vidím jako velké plus, protože můžete získat celou větev aktivních nakupujících a získávat od nich nemalé peníze za jejich nákupy.

Spolukup

Můj spolukupTento výmysl bude dobrá věc, ale až začne fungovat. Momentálně mi to tak nepřipadá, protože je zde pouze nějakých 15 položek k dispozici a zboží se nějak neobměňuje. Princip je takový, že zákazník hodí do spolukupu položku, o kterou má zájem. Pokud se najde někdo, kdo rovněž má zájem o danou položku, může se přidat do spolukupu. Čím víc lidí nakoupí danou položku ve spolukupu, tím větší bude sleva na daný produkt. U spolukupu je dána buď časový limit anebo počet účastníků ve spolukupu.

Ceny

Tento odstavec je pro všechny špekulanty, kteří hledají na internetových obchodech nejnižší ceny a pak podle toho objednávají z jakéhokoliv vietnamish shopu. Ceny nejsou ani nejvyšší ani nejnižší. Hledal jsem okolo padesátky produktů a našel jsem u některých nejnižší ceny (ty už jsou v košíku :-)) a u některých i o dost dražší ceny. Pokud nejste Lojza ze Lhoty a nekoupíte tam otrocky všechno, abyste měli pár kaček bonus, tak to budete povětšinou dělat jako já. Třeba pračku a ledničku jsem si koupil v Datartu přes internet. Důvod byl prostý. Dovoz zdarma, výnos do patra zdarma, vybalení přístroje zdarma, umístění na místo zdarma, odvoz starého spotřebiče zdarma, recyklační poplatek v ceně, platba kartou na místě - no prostě v tomhle nikdo Datart netrumfnul a samotný mujmultimarket.cz byl navíc o 500 na přístroj dražší.

Ceny za dopravu

Obchod je původem z Olomouce a zde mají i sklad. Zákazníci z Olomouce a blízkých kotěhůlek mají vyhráno a můžou si zboží vyzvednout osobně zdarma. Ostatní platí 139,- za dopravu (při platbě dobírkou). Abyste měli dopravu za 99,-, je nutné si převést peníze na virtuální účet (obyčejný bankovní převod, pod vaším číslem - většinou trva 1-2 dny, mají účet u reiffeisen bank). Do budoucna se plánují odběrní místa ve větších městech, kam se bude zboží dovážet zdarma.

Pár slov na závěr

Nechci nikomu vnucovat myšlenku, že tento obchod je super nebo ať se zaregistruje pode mnou a utrácí tisíce. Ani já ještě nevím, jestli se stanu pravidelným kupujícím anebo systém opustím úplně. Chci jenom oznámit, že něco takového existuje a že to funguje. Budu rád, když se právě zde objeví názory jak kladné, tak i záporné. Jako projekt sám o sobě mi přijde velmi zajímavý, protože nic podobného v České Republice snad zatím neexistuje. Vzhledem k tomu, že vím i přibližnou částku, která se do toho projektu vložila, jsem si jist, že projekt fungovat bude a člověk/tým, který přišel s tímto nápadem, si přijde na neuvěřitelně velké peníze. Pokud byste se přeci jen chtěli podílet na vytváření zisku pro mne a stát se aktivními nakupujícími, zde je moje ref ID: 102021, uvádí se při registraci (kliknutím na ikonku Jsi tu poprvé?).

Než se rozhodnete něčím přispět, přečtěte si FAQ - spousta dotazů je zodpovězených právě tam.

Štítky: Internet, Společnost


Komentáře

Marek
28. listopad 2010, 20:19

Koukám, že poslední článek je z 2009. Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost po dalším roce. Mám krásnou pozici 100416 (http://www.mujmultimarket.cz/UserData.asp?IDC=100416) a poslední dobou se mi zdá, že Můj Multimarket nefunguje co dříve. Jakou máte zkušenost vy ?

jarek
16. prosinec 2009, 07:12

Zdravím,jen taková maličkost.V MLM ať je to Amway,nebo cokoliv jiného,se musí PRACOVAT.Není to zadarmo,tyhle výdělky,ono každý si představuje,že to půjde samo.Omyl.Nikdy to nepůjde samo,jen vlastním přičiněním.Tohleto pomlouvání-nevím.Mlm firmy,které fungují několik desetiletí a úspěšně většinou pomlouvají lidé,kteří v životě nic nedokázali.Vlastně dokázali.Pomlouvat a kydat kolem sebe špínu.Takoví lidé v životě nic pořádného nedokážou a nic nebudou mít.

Ivo
18. listopad 2009, 00:10

Penize na ucet nedostane, jedine co dostane te je bonus-sleva na dalsi nakup. Takze kdyz tam budu mit bonus treba ve výši 4000 kc tak si neco koupim a budu schanet kupce abych dostal penizky na ruku. Tak nevim :( Jeste se kouknu asi po necem jinem.

simaves
31. říjen 2009, 13:53

Zdravím. Myslím si, že to není vůbec špatný nápad, zkušenost mám naprosto čerstvou, ale líbí se mi, že si mohu nakoupit skoro všechno. Za jedno poštovné či dopravné. Je sice hezké sedět kdoví jak dlouho na netu a hledat nejlevnější výrobek a pak si ho s parádou objednat, ale v případě, že z netu objednávám skoro vše, má to jednu velkou nevýhodu. Pokud každý výrobek objednám za tu nejnižší cenu, nedoplatím se na poštovném, když budu každou věc objednávat jinde. Bydlím na malém městě na rozhraní dvou okresů, kde je pouze Penny (krom běžných obchodů). Takže pokud chci udělat nějaký velký nákup, musím do jednoho z okresních měst – cca 200,- Kč za benzín. A co si budeme povídat, když jdu nakoupit do obchodu, tak pokaždé koupím i něco navíc. Takhle si sepíšu seznam, objednám a je to. Jen mě mrzí, že není širší nabídka – např. ještě oblečení, obuv, potraviny… To už by pak vůbec nemělo chybu. U nás stále není až tak běžné nakupovat po netu, ovšem to nebude tak dlouho trvat. Díky sortimentu, který MMM nabízí není určitě problém splnit hranici 1.000,- Kč – potažmo 1,- Kč měsíčně. A to, že mi to může přinést ještě nějaký zisk, to je pro mne jen třešnička na dortu. Jinak moc pěkný článek, klobouk dolů.
http://www.mujmultimarket.cz/default.asp?IDC=100466

Ema
11. červenec 2009, 11:27

Mujmultimarket je jeden veliky podvod,prý vyděláme,při tom nejsou schoni včas dodat zásilku,ani ji pořádně zabalit.Jediné s čím jsem byla spokojená bylo call centrum, kde mi slečna pomohla se vším co jsem potřebovala, zbytek lidí mi příjdou absolitně neschopní!!!!

euro4u
2. květen 2009, 22:03

proč být zaregistrovaný v muj multimarket déle než 3 měsíce a čekat že někoho zdědím? kolik (mu)asi jeho lidé vydělávali když se mu nevyplatilo utratit korunu za 3 měsíce-To byl asi ranec.
buď utratím korunu a budu makat a dokud budu makat budu něco vydělávat.
Pokud přestanu makat partička korunu utrácející nevydrží všechno, zdánlivě trvalé příjmy jsou a budou snem jako ve výše zmiíněné Amway(tam tedy ještě déle,
pokud se budou dál pohybovat jako tajemné bytosti v potem páchnoucím saku a informací že nejdražší a nejkoncentrovanější hovno je to nejlevnější na světě)
Zdar a sílu Vám co makaj na netu. Tomáš

Honza
5. únor 2009, 19:09

Já osobně zastávám nejprostší a podle mě názor vedený selským rozumem.
Chci si něco koupit? Najdu eshop, kde danou věc mají nejlevnější ( po přepočtu i s balným a poštovným popř. dopravným ) tam jí objednám. Někdy v budoucnu zase něco sháním – udělám to samé. Věc to jednoduchá a ničím nikomu nezavazující. Nemusím sledovat, jestli jsem daný měsíc utratil tolik a tolik – což je opravdu nesmyslné. Při pohledu na tzv. nucený kup je zbavení se veškerých tzv. výhod výhodou skutečnou.
Zkuste si udělat drobný přepočet kolik vás vše bude stát i s těmito rádoby výhodami ( v tomto daném obchodě ) a kolik bez nich v obchodech, kde je dané zboží nejlevnější. Už v tento moment mi vámi proklamovaný obchod přijde dražší a to jsem ještě nezapočítal fakt, že musím tento měsíc utratit tolik a tolik.
Podle mě lze zákazníkovy dát jediné férové výhody a těmi jsou – minimální cena, maximální kvalita, perfektní dodací podmínky. Žádný odmněnový systém tento fakt nezmění. Vše ostatní je jen obchodní trik.
PS: Kdo věří obchodníkovy mívá prázdnou peněženku.

fittipaldi
23. prosinec 2008, 11:09

to Sly: Jo jasne Amway je desna vyhra. Jenom se staci umet se trochu ponizit, umet lidem mazat med kolem huby, lanarit vsechny kolem hloupyma, ze seminaru odposlouchanyma kecama o uzasny strategii a o tom jak penize jsou vsude kolem nas, jen se musime naucit je sbirat, tem nahore lezt do zadku a pak si v pohode…Jako kazdy at si dela jak se mu chce, ale at mi nikdo netvrdi, ze Amway je vyhra…

Sly
23. prosinec 2008, 03:27

A jaký má ten multimarket školící systém?Musí učit,jak lidi sponzorovat,ne?.Kde jsou semináře?McDonald má semináře,Amway má semináře,tak kde jsou?Amway je super příležitost pro ty kteří opravdu chtějí dělat něco navíc.Systém odměnování je propracovaný.Je to výhra-výhra,nejdřív dostane zaplaceno ten co je uplně vespod a potom teprve ty sponzoří nad ním.To není žádný letadlo,sakra firma slaví 50let existence,tak to musí fungovat,ostatně můj učet v bance neustále roste,tak vím o čem mluvím.Co se týče výrobků,svou kvalitou předčí konkurenci.O tom není nejmenších pochyb.

MarS21
29. listopad 2008, 21:24

to Carine: Myslím, že vysvětlování výhod amway výrobků je celkem sranda, protože je to svým způsobem pěkný IQ test. :)))

Carine
15. listopad 2008, 01:29

K multimarket.cz… Já mám zkušenosti hned s několika multilevely, i s amway. Tenhle má obrovskou bezkonkurenční výhodu, která je podle mě důležitá a měla neměla by tu chybět ve zmínce…výrobky jsou úplně stejných značek, jako známe všichni z obchoďáků, čili narozdíl od amway a podobných věcí nemusí nikdo zákazníka s těmi produkty seznamovat a tím pádem není třeba pořádat nějaký schůzky jak na to….já už registraci mám a i kdybych neměla bonusy, ráda tam nakoupim jako u obyčejnýho e-shopu, jelikož jsou tam opravdu u některých věcí výborný ceny… http://www.mujmultimarket.cz/default.asp?IDC=113937

Muf
7. listopad 2008, 09:57

No to asi neni :D Porad nejake takove stranky :) Hm?

fittipaldi
6. listopad 2008, 22:25

to Muf: No to je fakt, ze tady na takovy diskuse neni asi vhodny misto. O tom co bude a nebude se musi diskutovat na strankach nejakych jasnovidcu a predvidacu budoucnosti :D a to tady ani jeden redaktor tusim neni :D :D

fittipaldi
6. listopad 2008, 22:22

to Mara: No to je prave to – v Prahe nebo vetsich mestech…takhle se svyho cerstvyho peciva za dverma asi nikdy nedockam :´(

Mára
5. listopad 2008, 14:22

Ináč autorovi článku děkuji za vysvětlení tohoto projektu-z jejich stránek jsem to nějako nepochopil. Tohle by mě opravdu nezaujalo.

Mára
5. listopad 2008, 14:20

to fittipaldi – takové eshopy s potravinama už dlouho existují, ale potraviny jsou v nich většinou dražší a hlavně jsou nejčastěji v Prágle nebo větším městě.

Muf
5. listopad 2008, 02:40

2fittipaldi: Hmm, kdyz myslis..Taky vim, co chci, to nemej strach.. Spis premyslim,jestli se toho nekdy dockam…ale to je na delsi diskuzi a rozhodne ne asi tady….

Berkoff
4. listopad 2008, 22:39

Kuci pekna debata a zvrhava se nam to :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
4. listopad 2008, 22:15

ehm moc nároků ? já napočítal jen jeden – a to každé tři měsíce utratit alespoň kačku, abych neztratil pozici …

fittipaldi
4. listopad 2008, 20:42

to Muf: Moc naroku, jo? No ja nevim, se mi ani nezda – aspon, narozdil od tebe, vim co chci :D A tudiz mam aspon trochu realnou sanci, ze se toho na netu nekdy dockam :-P

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací