Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | MujMultiMarket.cz - evoluce nebo revoluce?


MujMultiMarket.cz - evoluce nebo revoluce?

Autor: Milan Kvita  |  5. září 2008  |  zobrazeno: 25 126×  |  35 komentářů

mujmultimarket.czNásledující článek bude o nově vzniklém nternetovém obchodu MujMultiMarket.cz . Tento obchod je jistým způsobem unikátní, protože stanovil zvláštní pravidla odměn a způsob jejich získání. Když je  budete dodržovat, stane se pro vás tento eshop přínosný. V opačném případě se z toho stane obyčejný eshop. I když je tento obchod teprve v počátcích, podle prvních impulzů si již našel své přívržence a také ty, kteří jeho  způsob odměňování a nákupu budou odmítat za jakýchkoliv podmínek.

Historie

16 různých sekcíOficiálně byl mujmultimarket.cz spuštěn někdy v srpnu 2008. Vývoj trval přibližně rok a podílí se na něm celá řádka lidí. Ať už designéři nebo plniči databázových produktů. Autoři se zaměřují na velmi širokou škálu produktů, které jsou rozděleny do 16-ti sekcí. Ze startu je to okolo 200 tis. produktů. Se startem projektu přicházejí první porodní bolesti a těmi je většinou nesprávné kategorizování produktů do sekcí. Takže byly i časy, kdy jsem našel notebooky zařazené do DVD médií. To by nebylo ani to nejhorší - jistý uživatel našel i plazmovou obrazovku za 25,- :-). Nicméně celkový systém je dobře nastaven a zboží se dá pohodlně objednat a stejně jako u jiných eshopů - zaplatit kartou a také nakoupit na splátky nebo i dodat do Slovenska.

Bonusový systém

Nyní přejdu k tématu, které právě rozděluje uživatele na dva tábory. Součástí eshopu je takzvaný bonusový systém. Představte si cybex.cz. Když si v tomto obchodu nakoupíte zboží, dostanete 1% z nákupu jako poukázku na nákup do budoucna. Takže utratíte 20.000,- a máte 200 korun na další nákup. Kód, který dostanete, může použít kdokoliv. Myslíte si, že je to spravedlivé? Já myslím, že ano. Obchod si tak získává stálé zákazníky a ti jsou rádi za každý bonus.

Pyramidová struktura v začátcích, klikni pro zvětšení Na podobném systému je stavěn mujmultimarket.cz, ale o dost sofistikovaněji a promyšleněji. Mnoha uživatelům až výrazně připomíná systém pyramid, letadel a klasických amway distributorů a kdo ví čeho ještě. A zde je kámen úrazu, protože potenciální uživatel již tuší a začíná automaticky kroutit hlavou - ne ne ne, do toho já nejdu.

Bonusový systém je stavěn ve stylu pavouku. Nakoupíte zboží za určitou částku. Z této částky vyplyne určitý zisk, který ve většině ostatních eshopů končí v kapse podnikatele (majitele eshopu). U mujmultimarket.cz se majitel rozhodl, že 90% ze zisku připadne jemu za nákup a 10% přerozdělí mezi uživatele jako odměnu za jeho nákup. Myslíte si, že je to spravedlivé? Já si myslím, že ano. Část svého zisku - i když nemusí - přerozdělí zpátky a získá tím mnoho stálých zákazníků. Zisk se rozdělí do patnácti generací (rozuměj větve v pavouku) rovným dílem. Kdokoliv učiní nákup a je zaregistrovaný pod vámi anebo klidně pod známým, který je pod vámi, dostanete od něj bonus za nákup.

uživatelská lištaKámen úrazu přichází právě teď a záporňáci z toho mají strach. První podmínka eshopu je, abyste jednou za tři měsíce uskutečnili nákup alespoň za 1,-, jinak ztrácíte pozici a vaše pozice putuje do aukce (o tom později). Vzhledem k tomu, že obchod obsahuje již 200 tis. položek a to i běžné spotřební zboží, není to v žádném případě problém. Podle mne se jedná o velmi dobrý tah majitele, protože si tak zajistí aktivní nakupující a ne tzv. víkendové nákupčí, kteří si za dva roky vzpomenou - ježíši, vždyť já tu mám registraci.

Takže, kde je vlastně ten háček, který nás rozdělí na dva tábory? Ona stačí na to jediná věta: Abyste obdrželi bonus za nákup, je nutné v daném měsíci uskutečnit nákup alespoň za 1000,-. A to už se každému nelíbí. Nutí uživatele k aktivnímu nakupování přes internet, což ještě není na českém trhu tak vžité. Záporňák si řekne - hmm, kupim zboží, dostanu nějakou malou hodnotu v podobě bonusu a ještě navíc musím utratit litr, abych vůbec ten bonus dostal. Chcete ze mě udělat blbce? A sebere se a místo registrace a trošku přemýšlení si zajde nakoupit do kauflandu a na truc utratí 2000 za capiny. Mezi přáteli na pivku potom vykládá a dělá ze sebe hrdinu, jak ho chtěl zase jeho kamarád nalákat do jakéhosi nového amway-e a vesměs šíří negativní zprávy o šarlatánech a podvodnících.

Můj první nákup přes mujmultimarket.cz

Mým prvním nákupem bylo pár věciček, které jsem stejně nutně potřeboval. Udělal jsem nákup kolem 1100 a obdržel ubohý bonus v hodnotě 1,44 czk. Hmm málo, pomyslel jsem si, protože jsem čekal alespoň o trošku víc. Teď jsem si ale vzpomněl na těch 15 generací. Určitě jsem v nějakém systému pavouku a těch 1,44 czk dostane spravedlivě přiděleno 14 lidí nademnou (já jsem patnáctý). To už je fajné. Když budu mít 15 generací pod sebou a budou sem tam cosik nakupovat, bonusy u mne za nákup se zvýší právě díky nim. Samozřejmě nedostanu bonusy od oněch 15-ti lidí, ale od celého mého pavouku.

A kde proboha seženu kotel lidí do mých 15-ti větví(generací)?

Sehnat a zaplnit větev o 15 generacích je nesmysl. Tohle by zvládnul maximálně nějaký zákeřný pojišťovák, protože je to 2^15 lidí (+-32tis. lidí). Systém je nastaven tak, že se jakmile se zaregistruje nový uživatel bez vašeho ref ID, zařadí se do nejbližší nezaplněné větve. Poté pokračuje dál a zaplňuje se to od vrchu na další uživatele. Tzn. není problém, že se najednou ve vaši větvi objeví nějaký cizí uživatel, který se zaregistroval přes vašeho nadřízeného a nadřízený už jednoduše nemá místo, kam by ho prásknul. Takže jde pod vás a váš strom se chtě nechtě začne plnit. Všechno chce čas a nejdůležitější je si pohlídat, abyste každé tři měsíce udělali nákup alespoň za kačku, jinak vás systém z této pozice vyřadí a vyhlásí vaši pozici do aukce. V současnosti je eshop šířen pouze pomocí referencí od známých. Do budoucna se plánuje masové rozšíření. Časopisy, televize, internet.

Aukce

Pokud neuděláte nákup alespoň za korunu co tři měsíce, jste pro systém mrtví. Vaše pozice je zadána do dražby a systém ohodnotí její min. hodnotu. Kdo nabídne nejvíc, vyhrává a získává tuto pozici. Do budoucna to vidím jako velké plus, protože můžete získat celou větev aktivních nakupujících a získávat od nich nemalé peníze za jejich nákupy.

Spolukup

Můj spolukupTento výmysl bude dobrá věc, ale až začne fungovat. Momentálně mi to tak nepřipadá, protože je zde pouze nějakých 15 položek k dispozici a zboží se nějak neobměňuje. Princip je takový, že zákazník hodí do spolukupu položku, o kterou má zájem. Pokud se najde někdo, kdo rovněž má zájem o danou položku, může se přidat do spolukupu. Čím víc lidí nakoupí danou položku ve spolukupu, tím větší bude sleva na daný produkt. U spolukupu je dána buď časový limit anebo počet účastníků ve spolukupu.

Ceny

Tento odstavec je pro všechny špekulanty, kteří hledají na internetových obchodech nejnižší ceny a pak podle toho objednávají z jakéhokoliv vietnamish shopu. Ceny nejsou ani nejvyšší ani nejnižší. Hledal jsem okolo padesátky produktů a našel jsem u některých nejnižší ceny (ty už jsou v košíku :-)) a u některých i o dost dražší ceny. Pokud nejste Lojza ze Lhoty a nekoupíte tam otrocky všechno, abyste měli pár kaček bonus, tak to budete povětšinou dělat jako já. Třeba pračku a ledničku jsem si koupil v Datartu přes internet. Důvod byl prostý. Dovoz zdarma, výnos do patra zdarma, vybalení přístroje zdarma, umístění na místo zdarma, odvoz starého spotřebiče zdarma, recyklační poplatek v ceně, platba kartou na místě - no prostě v tomhle nikdo Datart netrumfnul a samotný mujmultimarket.cz byl navíc o 500 na přístroj dražší.

Ceny za dopravu

Obchod je původem z Olomouce a zde mají i sklad. Zákazníci z Olomouce a blízkých kotěhůlek mají vyhráno a můžou si zboží vyzvednout osobně zdarma. Ostatní platí 139,- za dopravu (při platbě dobírkou). Abyste měli dopravu za 99,-, je nutné si převést peníze na virtuální účet (obyčejný bankovní převod, pod vaším číslem - většinou trva 1-2 dny, mají účet u reiffeisen bank). Do budoucna se plánují odběrní místa ve větších městech, kam se bude zboží dovážet zdarma.

Pár slov na závěr

Nechci nikomu vnucovat myšlenku, že tento obchod je super nebo ať se zaregistruje pode mnou a utrácí tisíce. Ani já ještě nevím, jestli se stanu pravidelným kupujícím anebo systém opustím úplně. Chci jenom oznámit, že něco takového existuje a že to funguje. Budu rád, když se právě zde objeví názory jak kladné, tak i záporné. Jako projekt sám o sobě mi přijde velmi zajímavý, protože nic podobného v České Republice snad zatím neexistuje. Vzhledem k tomu, že vím i přibližnou částku, která se do toho projektu vložila, jsem si jist, že projekt fungovat bude a člověk/tým, který přišel s tímto nápadem, si přijde na neuvěřitelně velké peníze. Pokud byste se přeci jen chtěli podílet na vytváření zisku pro mne a stát se aktivními nakupujícími, zde je moje ref ID: 102021, uvádí se při registraci (kliknutím na ikonku Jsi tu poprvé?).

Než se rozhodnete něčím přispět, přečtěte si FAQ - spousta dotazů je zodpovězených právě tam.

Štítky: Internet, Společnost


Komentáře

Muf
4. listopad 2008, 13:49

2fittipaldi: Jako nejak moc naroku, ne?:D Ja bych toho chtel..teda hlavne jednu vec bych ted chtel,no zrovna vec to zase neni.. Ale tak zase nejsem moc narocny :)

fittipaldi
4. listopad 2008, 09:39

to Berkoff: Jo naprosto souhlasim, pizza domu by se mi taky desne hodila a mym snem je nakupovani beznych potravin po netu – jako rano me ceka za dverma cerstvy pecivo a tak…To by bylo neco vubec nemuset do obchodu :)

Berkoff
4. listopad 2008, 08:31

no, do tohodle nas lakal pan, ktery me vytahl na veceri ze ma pro nas lakavou bussines nabidku, a byl to tenhle multimarket, chtel po nas abychom nakupovali. Bohuzel tim me jaksi skazil jak chut na tu veceri, tzakze jsem si nakonec dal jen sodu, ale i chut k nakupovani, protoze jak sem to pochopil, byl tam uz regnuty a nas chtel pod sebe. Mel asi pocit ze jsme burani z vesnice :) Sice bydlim na malem meste, ale v oblasti netu se pohybuju dlouho, takze na takoveto a podobne nabidky nereflektuju, nemam rad “nejlevnejsi veci” protoze nebyvaji nejlepsi, takze tohle je sice zajimave, ale nic pro lidi, se zdravym rozumem :) kdyby se v CR radeji nasla firma, co rozsiri pobocky po cele CR, a bude donaset domu aspon pizzu nonstop, casto sedim u PC do rana, a vetsinou kolem 3 h rano hlad, ale to jeste nikoho nenapadlo ….
Diky pokud jste docetli az sem :)

100099 :-D
29. září 2008, 03:23

Než začne člověk něco hanit,měl by otom alespoň něco vědět-Ad1 a Ad2 rozdíl mezi letadlem a multilevlem,hmmm???? kdo ví,nepíše nesmysly
Good Luck

Fittipaldi
27. září 2008, 14:01

to aldik: Jo moderní jo? no tak to sem fakt ráda, že nás konečně někdo poučil, proč to všichni ti divní lidi píšou. Nebýt tebe dodneška bych si myslela, že je to proto, že nedávali pozor v hodinách češtiny a nebo že sou prostě mimo :D

aldik
26. září 2008, 22:29

Jitule: aale prd WWWWWWWW je moderní :D:D

jukky
24. září 2008, 22:23

tvoje stránky se mi vždy moc líbily.. často sem se dozvěděla něco nového.. už dlouho si ničím nepřekvapil, začíná to být o ničem.. přeji dobré nápady Lucka

Jitule
22. září 2008, 15:34

to aldik: kravina je psát kravina s “W”

aldik
20. září 2008, 19:08

krawina .. milion eshopů už je .. a do toho eshop s číslem 1 000 001 :D:D


10. září 2008, 15:44

Je to blbost a systém letadlo. Dejte si sakra pozor!!

a8n
8. září 2008, 11:49

Jenom si prosím vás opravte to 16-ti sekcí a 15-ti větví.
Díky

Honzy
6. září 2008, 17:05

Je to výborný nápad jak získatco nejvíc nakupujících a emailové adresy potenciálních zákazníků. Profit pro aktivního partnera je velmi diskutabilní, navíc když není průhledný zisk firmy z nákupu z kterého se počítá bonus…pro mě je lepší se zaregistrovat do affiliate systémů a využít svůj partnerský odkaz pro slevu z nákupu…nicméně jsem se zaregistroval a uvidím jak se to bude vyvíjet…

Martina
5. září 2008, 23:26

No každopádně je to opravdu zajímavý nápad, ale obávám se, že český národ na to ještě není tak připravený:( Ale do budoucna se to provozovateli jiste velice vyplatí...lidi na slevy slyší :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
5. září 2008, 17:28

a taktéž doporučuji přečíst článek o systémech letadlo . Je to trošku zdlouhavější, ale určitě stojí za to !

meldforce
5. září 2008, 13:18

Každopádně je tento e-shop výbornou podnikatelskou myšlenkou. Jsem zvědavej jak moc lidí v ČR tento způsob nakupování uvítá. Četl jsem knihu Síla profesionálních spotřebitelů, kterou napsal Bill Quain, PhD a je to v podstatě jeho teorie aplikovaná krásným způsobem v praxi.

Přeji tomuto e-shopu mnoho spokojených nakupujících.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací