Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Nakupujete často v zahraničí? Pak rozbijte prasátko a nakupujte zavčasu!


Nakupujete často v zahraničí? Pak rozbijte prasátko a nakupujte zavčasu!

Autor: Jiří Melčák  |  30. leden 2011  |  zobrazeno: 7 843×  |  Bez komentáře

Nakupujete často v zahraničí? Pak rozbijte prasátko a nakupujte zavčasu!Pokud patříte mezi ty, kteří rádi nakupují v zahraničí, abyste měli mnohokrát větší výběr nebo získali zboží za bezkonkureční ceny, pak vězte, že od dubna 2011 se nám objeví jeden hozený klacek pod nohama. Stát díky unijní směrnici posunul hranici pro daňové osvobození (DPH - daň z přidané hodnoty) zásilek zaslaných z nečlenských zemí EU. Současná hranice, která platí od konce roku 2008, je 150 eur, tedy přibližně 3.800 Kč (rozhodná je vždy úhrnná hodnota zásilky, tedy včetně poštovného) končí v březnu letošního roku. Od dubna 2011 se limit pro osvobození od DPH pousává směrem dolů na pouhých 22 eur, tedy přibližně 550 Kč. Jak se nás to konkrétně dotkne? A jaký bude limit pro vyměření cla?

Zásilky dovozené ze zemí mimo EU budou o pětinu dražší

Pokud rádi objednávte zboží mimo Evrospkou unii, pak změnu pocítíte - vaše zásilka bude dražší od DPH, pokud se nevejdete do limit 22 eur. Snížení limitu znamená, že mnoho zásilek tento limit hravě přeskočí a tím bude vyměřena daň z přidané hodnoty. Vaše zásilka bude o pětinu dražší.

Snížení limitu pro osvobození od DPH při importu ze zemí mimo EUCílem Evropské unie je samozřejmě zamezit importu levného a v nemnoha případech i nekvalitního zboží - i když co si budeme povídat, určitě jim nejde o to, aby nás chránili před mimounijními zmetkovými výrobky. Smyslem je prostě zamezit tomuto importu, který v globále čítá miliardy dolarů (či jakékoliv jiné měny), které tečou mimo EU. Ekonomicky tak chce podpořit poptávku po unijním zboží a výrobcích. Rok od roku s rozšiřováním internetu stále více lidí nakupuje online v eshopech po celém světě a USA a východní trhy mají rozhodně co nabídnout za ceny, o kterých se nám zde často ani nesní. Tímto snížením limitu však dojde ke zdražení tohoto zboží a mnohé výhodné nákupy tak díky zvýšení ceny o pětinu přestanou být tak výhodné.

Limit pro osvobození od cla se nemění

Co se týká cla, tam zůstal limit na současné úrovni 150 eur. To znamená, že pokud je hodnota zásilky menší než 150 eur, pak je osvobozena od (případného) cla.

Plánujete-li tedy větší nákup v zahraničním e-shopu mimo EU a hodnota zboží se pohybuje mezi 550 - 3800 Kč, tak moc neváhejte a šmahem rozbijte prasátko a nakupujte.

Štítky: Ostatní, Společnost, Tipy a triky


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací