Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Novojičínský metropolitní internet (II.) - TV vysílání


Novojičínský metropolitní internet (II.) - TV vysílání

Autor: Milan Kvita  |  22. únor 2006  |  zobrazeno: 7 454×  |  6 komentářů

NJnet Včera jsem byl upozorněn přes komentář panem Hájkem, že na Novojičínském metropolitním internetu již probíhá betatestové vysílání TV stanic. Rychle jsem vletěl na stránky tv.njnet.cz. Je tam návod, jaký program použít a jednotlivé adresy na TV stanice. Instalace proběhla v pohodě. Je to program VLC a jak jsem později zjistil, tak dokáže přehrát i soubory .mov. Pak jednoduše přes příkaz Open Network Stream přidat adresu na jednotlivé programy, které se později dají přidat i do playlistu. Upozorňuji, že toto TV vysílání mohou sledovat pouze uživatelé metropolitního internetu NJnet.

Právě jsem pochytal ty nejdůležitější stanice. ČT 1, ČT 2, ČT 24, NOVA TV, PRIMA TV a co je nejdůležitější, tak ČT 4. Takže jsem včera kromě našich sledoval ještě i zápasy Slovenska-Švédska a USA-Ruska. Musím uznat, že to, co naši předvádějí na olympiádě s hokejem, tak to v podstatě nemá nic společného s hokejem. Maximálně to bruslení.

Kvalita obrazu není úplně oslňující a čistá. Právě teď nevím, čím to je. Možností je hodně - buď sedím hodně blízko (50-100cm od monitoru) nebo kvůli tomu, že mám 19' lcd a nestíhá mi to vykreslovat obraz anebo je to ještě opravdu betatesting a kvalita se ještě zlepší. Sem tam při sledování pořadu objeví špatně nastreamované pixely (spíš velké čtverečky). Je to zhruba 1x za půl minuty. Program VLC umí prý i nahrávat, ale zatím se mi to ještě nepodařilo rozchodit.

Jelikož bude vysílání zadarmo bez poplatku, tak je více než jasné, že nynější UPC, které neustále zvyšuje poplatky za ubohé HOME MINI a HOME KLASIK - zbytečný pro většinu lidí, brzy utře nos a bude tady mít nebývalý úbytek zákazníků. Pokud vím, tak plánem NJNETu je signál rozšířit přes obyčejný síťový kabel do televize přes SET-TOP-BOX. Některé novější televize už to podporují.

Štítky: Internet, Software


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
2. říjen 2007, 23:11

bohužel není :-)

aldik
2. říjen 2007, 20:20

a není něco podobného i pro uživatele Karnevalu, teď už UPC

Johnyz
4. květen 2006, 15:35

hehe, obraťte se přímo na provozovatele www.njnet.cz, jako autor článku jsem to popisoval z hlediska uživatele.

Milan Řeřicha
4. květen 2006, 14:46

Dobry den,

rad bych se zeptal prave na tu pravni stranku, uvazujeme o zprovozneni TV vysilani v nasi metropolitni siti. Co je potreba mit a nezapomenout, aby bylo vsechno pravne ciste? Prosim, napiste mi na ICQ 96868206. Dekuji.

Johnyz
2. březen 2006, 14:47

svítit může z jakékoliv pozice, vše je právně ošetřené, toho bych se bál až naposled.

hmm
2. březen 2006, 14:39

zajimala by me pravni stranka nabizeni takovychto sluzeb.. moc bych se tim nikde nechlubil aby si na vas nekdo neposvitil..

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací