Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Online úložiště - snadná záloha a sdílení vašich dat


Online úložiště - snadná záloha a sdílení vašich dat

Autor: Ondřej Žáček  |  31. leden 2010  |  zobrazeno: 24 340×  |  16 komentářů

Online uložiště dat - Dropbox, Live Mesh, MobileMe, SugarSyncKaždý, kdo v osobním životě používá osobní počítač pro práci se setkal se situací, která si vyžádala křemíkový život některé z vašich periférií. Ano, mluvím o tolik populárních výpadcích interních HDD, flash disků, ohavných škrábanců na DVD nosičích aj. Pokud  se vám již stalo, že některý z těchto způsobu "malé zálohy" zklamal, rozhodně je na čase, abyste vyzkoušeli online cestu v podobě online uložišť dat, která jsou světe div se - zdarma, případně za poplatky pokud např. chcete zvýšit kapacitu svého online uložiště.

1. Dropbox

DropboxDropbox je v poslední době velice populární. Jeho hlavní předností je všestranná jednoduchost a nenáročnost. Prostě si stáhnete klienta, který vám v knihově Dokumenty vytvoří složku Dropbox, do které můžete ukládat důležité dokumenty, nastavit si ji jako primární složku pro Outlook (tudíž se zde ukládají vaše emaily, kontakty apod.) či zde ukládat drobnější soubory, které se okamžitě nahrávají na pozadí na váš online účet na Dropboxu. Při bezplatné registraci získáte pro svou potřebu celkem 2GB prostoru. Větší prostor už je za poplatek. Výhodouje i free aplikace pro iPhone a další mobilní OS.

2. Live Mesh

Live MeshLive Mesh je služba přímo od Microsoftu, která svým uživatelům nabízí online plochu s celkem 5GB kapacitou. Po registraci si můžete do svého PC nainstalovat klienta, který vám do kontextového menu u každé složky přidá možnost add folder to live mesh. Tímto se složka stane automaticky synchronizovanou s vaší online plochou. Toto považuji oproti Dropboxu za nesmírnou výhodu. Další "fíčurinou" je přidání většího počtu zařízení, které budou složky na Live Mesh synchronizovat, či ovládat vzdálené plochy apod.

3. MobileMe

mobileMeMobileMe je tak trochu něco jiného. Jedná se o placenou službu od Applu, která byla vytvořena za cílem synchronizovat vaše nejdůležitější data z iPhone a MAC "on-air". Po vytvoření svého MobileMe účtu získáte e-mailovou schránku s přídomkem @me.com, 10GB online uložiště, kalendář a adresář. Po nainstalování mizerného Windows klienta získáte možnost jen automatické synchronizace kontaktů a kalendářů z Outlooku a bookmarks z prohlížeče. Důležité pro MobileMe je "Found my iPhone" ...tedy dálkové vyhledání telefonu, jeho zablokování, či odeslání varovné zprávy. Osobně pro lidi, ktěří nepoužívají žádný z Apple produktů je zbytečné a mezi námi 79€  za rok není v porovnání s DropBox či Live Mesh či následujícímu SugarSync zrovna málo.

4. SugarSync

SugarSyncSugarSync je aplikací podobná konkurenčnímu DropBoxu. Při bezplatné registraci získáte celkem 2GB volného prostoru pro své soubory, případně větší za paušální poplatek. Oproti DropBoxu vám SugarSync vnutí poměrně povedeného klienta, pomocí kterého si na web synchronizujete složky a soubory. Uživatelé iPhone se opět mohou radovat z aplikace pro svůj mobilní telefon.

Závěř 

Online synchronizace je čím dál více populárnější. Poměrně jednoduchým způsobem lze elegantně přenášet důležité dokumenty, kalendáře, kontakty či poznámky mezi mnoha zařízeními. 

"On-Air" uložišť je celá řada, pokud znáte některá další, které používáte či byste mohli doporučit, využijte diskuzi pod článkem a podělte se s námi o své zkušenosti. Zcela subjektivně vám doporučuji službu Live Mesh, kterou osobně používám. Microsoft počítá do budoucna i se začleněním Live Mesh mezi ostatní Live služby.

Štítky: Internet, Online aplikace, Software


Komentáře

Tomáš D.
28. květen 2013, 23:27

Ahoj Přátelé. Nechtěl jsem už nosit všude flash disk a Konečně jsem našel použitelné online úložiště zdarma https://copy.com/?r=8b3hXl s pořádnou kapacitou – 20GB, po těch všech dropboxech (3GB), google drivech (5GB), a MS drivech (7GB), za každého nového člověka + 5 GB zdarma, (né + 500 MB jako u dropboxu) více na této fotce
http://goo.gl/oaoj0
Jinak +5 GB dostanete jen když kliknete přes můj odkaz, jinak 15 GB, což je i tak dost.
Pěkný den 

Tom
13. únor 2011, 15:01

SugarSync registration with 5Gb + 500Mb bonus:

https://www.sugarsync.com/referral?rf=cz57tat87zzw2

tony
10. prosinec 2010, 18:54

Aktuálně SugarSync nabízí ve Free verzi 5GB + 0,5GB navíc a navždy pokuď se zaregistrujete pomocí tohoto odkazu >>> https://www.sugarsync.com/referral?rf=d9dpp572j2y38

Ladislav Strnad
9. květen 2010, 14:15

Doporučuji se taky kouknout na www.humyo.cz ; nabízí taky klienta, 20BG free prostoru, víc za poplatek, lze vytvořit kombinace aktualizování z samostatně nastavených cest pro aktualizaci, prostor na webu se zobrazuje jako další disk, takže je možné s ním komunikovat i pomocí souborových manažerů a podobně. Teď jsem to využil při přeinstalaci PC. Schválně koukněte a dejte vědět. Docela by mně zajímaly názory ostatních. S pozdravem L.S.

vrichtigu
11. únor 2010, 15:38

Všichni máte pravdu, každý je lepší na něco jiného, avšak pamatujte i na ostatní a co používají oni kvůli možnosti sdílení, mužete si ušetřit i prenášení dat s kamarády, nejen sami sobě, proto jedu na dropoboxu a ani si nemůžu vybírat protože ho mají všichni přátelé. Jo a kontextová nabidka dropu už přibila, LAN siynchronizace taky, uvažuje se o možnosti přidat další složku, dokonce i o možnosti koupit pro vlastní doménu, opravdu mam dojem že tahle firma dá na to co lidi chtějí a dost se snaží, takže vylepšováky přibívají každou aktualizací… Jen tak sem dam refer https://www.dropbox.com/referrals/NTM0MzQxODY5 mužete skusit treba přes muj refer, budu vděčen.

LinuxEXPRES
8. únor 2010, 00:40

http://www.linuxexpres.cz/software/dropbox-synchronizujte-sva-data-jednoduse

http://www.linuxexpres.cz/software/synchronizace-a-sdileni-dat-zdarma-a-jednoduse

Redaktor ovsem.netAutor článku Ondřej Žáček
5. únor 2010, 14:30

ano, u skydrive je velká škoda, že pokud si jej nenamapujete přes software třetí strany jako síťovou jednotku, upload probíhá skrz prohlížeč. A co hůř funkce “drag and drop” mi fungovala pouze a jen v IE (+maxton) apod.

Exik
3. únor 2010, 19:52

Vsecko je to fajn, skoda ze ten upload je ne pikacu

Jitule
2. únor 2010, 18:42

to Johnyz: hmm hmm povoden, vyhoreni… hele a co budes delat, kdyz se napr. zhrouti moderni civilizace a online uloziste budou jen neco, na co budem se slzou v oku vzpominat a vypravet o tom vnoucatkum? :D mas i na tuhle alternativu nejakou pojistku? ze by tesani do kamene?

Redaktor ovsem.net Johnyz
2. únor 2010, 16:32

no tak když si chceš uložit třeba naskenované doklady, smlouvy a podobně, tak pořád je to lepší zároveň vypálit + hodit někam online, … nevíš nikdy kdy vyhoříš nebo budeš vyplaven, že ?
Takže v prvé řadě tato osobní, soukromá, osobní a ještě jednou osobní data a v druhé řadě – jak jste správně napsali – údaje o milenkách, záznamy z nelegální činnosti – výpalné apod. … :-)

Muf
2. únor 2010, 01:00

2 Johnyz: Jistě, že je to zabezpečené…
A co si tam chceš ukládat, údaje o milenkách? :D :D

Jitule
1. únor 2010, 19:05

to Johnyz: myslis treba svoje miry a vahy od narozeni az dodnes? na tohle to bude bezpecny dost ;) :D

Redaktor ovsem.net Johnyz
1. únor 2010, 17:49

je to dobre zabezpecene? treba kdybych tam chtel ukladat svoje hodne osobni soubory …

Redaktor ovsem.netAutor článku Ondřej Žáček
31. leden 2010, 19:43

se SkyDrive máte pravdu a s iPhone částečně taky. SkyDrive je pokročilejší varianta online uložiště. Office 2010 na něj umí rovnou ukládat dokumenty, Windows Live Fotogalerie ihned odesílá fotky. Osobně si trouchám tvrdit, že se jedná o “vymakanější” Google Docs. Live Mesh si myslím, že je pro drobné zálohy daleko lepší – automaticky synchronizuje jakoukoliv složku, kterou si vyberete, můžete si k němu přidat vícero zařízení a ovládat vzdálené plochy….

Muf
31. leden 2010, 18:57

Ještě bych zmínil velmi dobrou a kvalitní službu Windows Live SkyDrive. Stačí mít registraci účtu Windows Live ID a máte zdarma 25 GB prostoru, kdekoliv a kdykoliv, který se jednoduše dá sw namapovat jako síťový disk ve Windows a stejně tak s ním i pracovat, což je výhoda.
Free aplikace pro iPhone bych ani nezvýrazňoval, to není telefon, ale hračka… (a teď mě všichni ukamenujte)
Jinak používám SkyDrive skoro rok a pohodička :)

Karel K.
31. leden 2010, 14:32

Já osobně jsem nadšený z Dropboxu a doporučuji jej každému.
Kdyžtak na našem blogu jsem udělal opravdu podrobný návod – viz http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1392.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací