Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Oprava konektoru klávesnice


Oprava konektoru klávesnice

Autor: martin  |  24. leden 2006  |  zobrazeno: 8 053×  |  13 komentářů

rozříznutý konektorSetkali jste se někdy s problémem, že vám nejde například klávesnice nebo myš. Tak tento problém mi nastal u klávesnice. Pak jsem zjistil, že mám špatný kontakt v konektoru. Šel jsem na stránku www.schemata.wz.cz, protože jsem tam kdysi viděl, jak rozdělat konektor od klávesnice. Nejprve na jedné straně rozříznete krytku a sundáte. Ale měl jsem další problém, drátky byly zadělány silikonem. Tak jsem nejprve seškrabával kousky silikonu, abych viděl kam vedou drátky, které jsem si zakreslil na papír. Poté jsem ořízl silikon i s drátkami až po plíšky, na které jsem připájel kousek uříznutého kabelu, zadělal silikonem, přidělal krytku a klávesnice zase šla. 

Štítky: Ostatní


Komentáře

uživatel
26. září 2008, 20:08

celý tento článek naleznete zde
http://www.tuningpc.cz/USB-lampicka/?idfi=1&IDclanku=75

Wojcek
18. září 2007, 12:26

ahoj polil jem klav. a vycitil a mackaj e mi dve tlacitka najednou co mam delat????takze e nezlobte ze tu piu tak divne

illhexapod
23. květen 2007, 12:53

stránky www.schemata.wz.cz už neexistují.... přesunuli se na novou doménu ! http://www.pcschemata.cz

illhexapod
http://www.pcschemata.cz

bobormako
22. únor 2007, 20:01

Ak niekto má doma starú klávesnicu ktoru nepoužíva a na novej sam mu pokazí kábel/konektor tak jednoducho stačí vymenit celý kábel s tej starej, nič lahsie neexistuje :)

Redaktor ovsem.net Tydla
25. prosinec 2006, 19:59

Ono záleží jak jsi ji umyl a čím, to co jde namočit jako gumu či plast jde to nejlépe vodou a jarem a nechat dlouho uschnout. Takhle jsem již vyčistil spousty klávesnic. Samozřejmě nemyjem tu část kde jsou elektronické součástky. Chce se to podívat na konektory co jsou hned v přívodu na klávesnici jestliže blanket uložíte trochu mino nebude fungovat taky záleží na typu klávesnice pošli foto rozebrané klávesnice a já ti poradím.

Michal
25. prosinec 2006, 18:50

Prosím vás chci poradit vylil jsem do klvávesnice čaj.Umyl jsem jí a nechal vyschnout jenže když jsem jí pak zapnul nefunguje jediné tlačítko :’( co s tím kdyžtak icq 295 967 634 thx za každou radu.Jo pls a ne novou

Sally
2. říjen 2006, 19:59

Čus Jack. Hele věř nebo nevěř. Z klávesnice vyndej baterie.Pokud nejde vůbec rozebrat tak to nevadí, jen tě to déle omezí v užívání. Klávesnici (po vyjmutí baterií) pořadně vykoupej v jarové teplejší vodě. Pořádně s ní pod vodou třes. Pak jí hadicí od sprchy (tlakem) řádně vymí. Poté ji nech pořádn(, ale pořádně) vyschnout. Nejlépe když v zimě topíjou, tak na radiatoru.

Jack
5. červenec 2006, 11:56

Ahoj lidi potřeboval bych vědět co mám dělat s klávesnicí když je politá šťávou a mačkaj se na ní špatně tlačítka a za boha nejde rozebrat…nechci si kupovat novou protože je tahle bezdrátová a stála i s myší 2200…tak mi nějak poraďte prosím dík.:)

Freed
26. květen 2006, 20:59

Prosim piste kde mam stahnout tuhle suprovou hru LineAge2 chronicle4????????????????pls piste hned na RoTucek@seznam.cz

Johnyz
26. leden 2006, 00:49

jo, v tom souhlasim je to supr kdyz se neco takoveho podari, v mem pripade by to bylo plytvani casem, kdyz se mi pod posteli vali jeste jedna funkcni :)

Redaktor ovsem.net Tydla
25. leden 2006, 16:52

Tady vůbec nejde o 150 Kč, jde o to že patnáctiletý kluk při poruše klávesnice nepříjde a řekne ,,tati dej mi peníze na novou klávesnici,, ale najde na internetu návod jak rozdělat zalisovanou koncovku opraví si to a je spokojený se svým dílem. To je prostě nad všechny peníze :-)

Redaktor ovsem.net Jirka
24. leden 2006, 23:37

Ad Johnyz: Je lepší si koupit novou klávesnici i není... Oceňuji, když si někdo umí něco opravit. A proč? Protože já to ne vždy zrovna umím :-)

Johnyz
24. leden 2006, 22:38

no aha .. neni lepsi si koupit novou klávesnici za 150kc ? tohle je bezny plat na hodinu

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací