Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Pár slov o seriálech Stargate


Pár slov o seriálech Stargate

Autor: Milan Kvita  |  11. duben 2007  |  zobrazeno: 15 262×  |  24 komentářů

StargateKdyž jsem slyšel poprvé o seriálu Stargate, myslel jsem, že to je opět nějaký pokus o remake Star Treku. Tehdy v mé duši letěl jen a jen Star Trek. Nechal jsem se unášet jejich hrdinskými činy a kde jakým seriálem Stargate jsem opovrhoval.

No a kdo by to řekl, během pár měsíců jsem odsledoval kompletní sérii celého Stargate alias Hvězdné brány. Vzal jsem to pěkně od začátku - od první série - až po tu poslední konečnou epizodu. Tento seriál nese v sobě jistou závislost. Ačkoliv každý díl má něco kolem 40-ti minut, tak se chová jako droga. Po shlédnutí jednoho dílu si řeknete - chtělo by to ještě jeden - no a potom třeba zjistíte, že je půl druhé ráno a že v sedm musíte do práce.  No a co víc, Hvězdná brána s sebou nese 10 sérií po cca 20-ti dílech. Nedávno tvůrci slavili 10 let od vzniku a až nyní ji úspěšně uzavírají.

Elitní SG1 týmNaši vesmírní hrdinové se za 10 let vypořádali s mocnými Goauldy, Replikátory a Ori. Seriál nabírá mnohaobrátkový cyklus a vzniká nová odnož - Stargate: Atlantis. Holywood pumpuje do projektu Stargate mnoho peněz a výsledek je vidět. Atlantis je o efekty o dost vylepšen a přináší mnohem větší požitek pro fanoušky SG, protože Atlantis a SG-1 se začínají vzájemně prolínat. Pokud se vám líbil SG1, do odnože Atlantisu se okamžitě zamilujete. Navíc si určitě oblíbíte českého herce v roli Dr. Zelenky, který navíc někdy zaperlí svými českými hláškami.

Tým z AtlantisuNavíc, jelikož se uzavřel SG-1, autoři oznámili hned další pokračování - Stargate: Universe. Nebude tak moc propojen jako stávající dvě série, takže se s velkou pravděpodobností objeví noví herci. Natáčení by mělo začít někdy v 2008. Nyní se natáčí (nebo už je natočen, to netuším) celovečerní film Stargate: The Ark Of The Truth a Stargate: Continuum. První uzavře kapitolu desáté série s nepřítelem Ori a druhý bude pilotní film k Stargate: Universe.

To je koráb co?Jsem zvědav, jak daleko dojde fantazie scénáristy, protože už nyní se cestuje přes všelijaké ty hyperpohony, dokonce se zpomaluje a zrychluje čas, planety se používají k vytvoření super velkých bran a mnoho dalších. Samantha Carterová s McKayem vyvrátila snad všechny pevně dané zákony a moc bych nepochyboval o tom, že vás svými kecy dokáže přesvědčit že 1 + 1 = 3. Určitě mi dáte za pravdu, že většina z toho je nesmysl, ale zase se na to dobře dívá :-) Za posledních deset let se některé věci nezměnily - tým SG1 nadále používá P90-ky, ostatní týmy M16-ky, Tealc standardně střílí od boku a sejme vše, co se hýbe, neřku-li jeho oblíbená pozice s dvěma P90-kama s plnou automatikou. Ještě jedna perlička o Tealcovi - prý se vůbec neučil text a autoři ho nemohli vyhodit, protože byl hodně populární a nenahraditelný, tak ho nechali vždy říct Indeed (souhlasím), a tak se Tealc proslul touto hláškou :-).

Základna AtlantisuSG týmy cestují skrz Hvězdné brány, takové velké kolečka se zámky, která zjednodušeně fungují jako naše telefonní čísla - jednoduše je musíte vytočit. V SG1 se vytáčí 7 čísel (říkají jim chevrony), v Atlantisu už to je 8 čísel a na Universe se setkáte s devíti symboly. U SG1 ještě nebyl problém s energií, ale když chtěl někdo zadat Atlantis, potřeboval k tomu velkou hromadu energie. K tomu slouží věcička zvaná ZPM (Zero Point Modul), někde v desáté sérii udali energii v ZPM asi na 3/4 celé USA. Jsem tedy zvědav, jak to provedou v novém Universe.

Je toho strašně moc, co bych tu napsal o celém Stargate, ale asi bude lepší, když vás zavedu na linky, kde můžete hledat nové informace, popřípadě stahovat přes torrenty celé série.

Štítky: Kultura


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
13. duben 2007, 13:29

jenže ty jsi posedlý vším. Tobě kdybych podsunul strýčka Fido místo prison break, tak si toho ani nevšimneš :-))

jerry
13. duben 2007, 12:59

závislost, jaká závislost??? U mě už je to pomalu posedlost :-)))

Linvris
13. duben 2007, 10:26

Můžu jenom souhlasit. StarGate je obrovská závislačina. Svědčí k tomu i to, že je to nejdelší sci-fi seriál od dob již zmiňovaného StarTreku. Sleduju to od prvního dílu, který běžel kdysi dávno na nově a od té doby se závislost jen a jen prohlubovala… :) Můžu jen doporučit ;)

dedmann
13. duben 2007, 08:35

Jj musim plne souhlasit. Jsem schopen si pustit i 10 dilu po sobe. Jsem uz tak zavisly, ze si to nosim na DVD-RW do prace a cumim na to i v praci, protoze doma okupuje pocitac manzelka.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací