Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | PayPal - posílejte a přijímejte platby z celého světa


PayPal - posílejte a přijímejte platby z celého světa

Autor: Lenka Melčáková  |  22. listopad 2006  |  zobrazeno: 80 398×  |  13 komentářů

Platby po celém světěJistě budete souhlasit s tvrzením, že je třeba jít s dobou a být moderní. Stále více lidí si zvyká na internetové obchody a na řízení svých financí přes internet. Jedna s internetových plateb, která se dostává a mnohým už dostala do podvědomí, je platební systém PayPal. A důvod proč zrovna zmiňuji tento druh platby je ten, že jej využívá nejvíce lidí na celém světě a to 100.000.000 uživatelů ze 103 zemí světa. Vzbuzuje to dojem, že si snad bez PayPal na internetu ani neškrtnete, ale ono to tak opravdu nejspíše bude. Zvláště u plateb do zahraničí. Je sice více platebních systémů, ale proč nemít ten, který je nejrozšířenější.

Něco o PayPal

PayPal - platby po celém světěJe to způsob bezpečné internetové platby vaší kreditní kartou, posílání i přijímáni peněz. Jednoduché placení v internetových obchodech, které tuto službu podporují a je zde take možnost výdělku pro ty, kteří mají internetové stránky a chtějí od svých čtenářů "nějaké" ohodnocení :-) Věškeré platby či vedení účtu je zdarma, tento systém totiž funguje obráceně a to, že platí ten, co platbu přijímá. Také na svém PayPal účtu nemusíte mít převedeny žádné peníze, jakmile systém zjistí, že zůstatek není dostatečný pro provedení platby, automaticky ji strhne přímo z vašeho účtu bez dalšího vyřizování.

Je PayPal bezpečný?

Účet PayPal je bezpečný natolik, nakolik složité si zvolíte své přihlašovací heslo. Takže pokud jste optimista a myslíte si, že s heslem "MARUSKA" se vám nikdo nenabourá do emailu, tak to není nejlepší volba. Takže pokud si budete zařizovat PayPal účet, myslete na to, že bezpečné heslo je jedině to, které je kombinací nicneříkajících čísel a písmen dohromady. Další plus pro bezpečnost jsou vaše data, které sdělujete pouze společnosti PayPal a ne každému, komu na internetu platíte, byť jde i o solidně vzhlížející e-shop. Ve zkratce to tedy znamená, že se nikdo nedozví vaše číslo účtu či kreditní karty a přesto můžete platit po internetu kdekoliv a komukoliv.

Co potřebujete pro službu PayPal

Stačí vám tedy jen mít kreditní kartu Visa Classic, Mastercard nebo American Expres. Karty musí mít reliéfní písmo a povoleny transakce přes internet. Dále musíte být vlastníkem emailové adresy. Posledním krokem je registrace přímo na paypal.com. Podrobný postup zaregistrování se je na internetu mnoho. Pak si ještě počkáte, až vám vaše banka pošle běžný výpis z účtu, na kterém bude uveden stav vašeho PayPal účtu, tehdy je celá registrace u konce a vy můžete službu využívat po celém světě.

Ikona pro podporu internetových stránekJeště dodám, že pokud se setkáte s touto ikonkou na jakémkoliv webu a využíváte plateb PayPal, tak kliknutím na tuto ikonu můžete majiteli stránek poslat finanční příspěvek. Výše příspěvku záleží čistě na vás a na tom, jak si ceníte jeho práce. Zní to možná ještě trochu neuvěřitelně, ale věřte, že se tato služba rozšíří tak, že možná někteří majitelé klasických a dobře navštěvovaných webů, nebudou muset ráno vstávat do práce a jen zkontrolují, kolik jim přibylo na PayPal učtě od jeho čtenářů :-)

Mnozí můžou namítnout, že u nás se tato služba zatím moc nevyužívá, je to pravda, proto berte tento článek zatím jako informativní. Při nejmenším budete vědět, co to je, když se řekne PayPal. Popřípadě si rovnou službu zaregistrujete a budete na ni připraveni do budoucna nebo ji začnete hojně využívat.

Doporučené odkazy:

WebNews.cz
Marigold.cz
iPenize.ic.cz
Platby.info

Štítky: Internet


Komentáře

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
13. květen 2011, 17:47

Nejde o stáří, ale prostě o kartu. Na ní musí být povoleny internetové platby, pak stačí zadat info o kartě do PayPalu, pošlou nějakou kačku na účet, z čísla transakce se ověří pravost účtu vůči kartě a je hotovo.

Vojtěch
12. květen 2011, 21:22

Dobrý den, od kolika let můžu vlastnit paypal.com? a musím mít normální platební kartu v bance, děkuji

desita
23. říjen 2009, 13:21

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je možné, že jsem přesně před 8 dny poslala 1200 Kč na paypal a do dnešního dne je nemám. Po té jsem poslala opět 2000 Kč v úterý, protože mi v unicredit bank řekli, že peníze paypalu poslali, ale že je chyba na jejich straně. Že prý to paypal ma účtě má a že nechápou proč mi to nepřipsali. Jak to mám prosím řešit.

A chtěla bych se zeptat je možné už nevkládat peníze na paypal a aby mi vždy sthrávali platbu pouze z mé karty ( účtu)? A je za to nějaký poplatek?
Děkuji mnohokrát.

Renata Valíčková
3. červen 2009, 19:13

co dělat, když ztratím číslo této virtuální karty. Na koho se mám obrátit. Kdo mi zjistí číslo mé karty.

čert
25. prosinec 2006, 20:21

skutečně karta nemusí být embosovaná,s kartou visa electron s povolením platby přes inet jsem se v pohodě zapaypaloval (mimochodem jsem si myslel,že karty s reliéfem jsou archaismus z dob jakýchsi žehliček karet,kdysi jsem měl takovou mastercard-pokud tedy embosovaná neznamená úplně něco jiného).Myslím,že mít paypal účet neznamená možnost mít na svém účtu info o jeho stavu,protože pak by banka musela znát login uživatele – což by neměla.Pay pal plní prostředníla při platbě kartou, on Vaši kartu zná,prachy si strhne, zaplatí třetímu aniž by sdělil údaje o kartě – jde o to uchovat údaje o kartě.Betpečnost je závislá pak na serióznosti PayPal a na vašem utajení hesla – šifrování, https, krádež..Tak to vidím já, možná se pletu tak mě opravte..

Redaktor ovsem.net Jirka
22. prosinec 2006, 01:03

jj, bereme tvůj příspěvek. Článek byl čistě informační, zatím s tím nemáme osobní zkušenosti, ale již se na tom pracuje ;) Pravdou je, že nutností je skutečně embosovaná kreditní nebo debetní karta.

Na druhou otázku zatím neznám odpověď a proto ani nebudu zde šířit své domněnky.

was
21. prosinec 2006, 23:47

Prosím o upřesnění. První bych se zeptal jestli se jedná o vlastní zkušenost autora nebo článek převzatý či přeložený? Napovídá tomu info o tom, že “stačí počkat na výpis z účtu kde bude stav účtu PayPal”. Trochu si to protiřečí s tím, že banky v ČR nemají o PayPal ani páru.
Trochu bych upřesnil chybné použití Vašeho termínu “kreditní karta”. Tento termín se používá pro kartu specifickou – úvěrovou. Předpokládám, že PayPal funguje pro jakoukoliv PLATEBNÍ kartu (tedy jak debetní= k účtu, tak i kreditní= úvěrovou). A pro lepší orientaci v bankovních termínech dodám, že karta s vystouplým písmem je karta “embosovaná” (to je info pro Johnyz a hledání tohoto typu karty na webu jeho banky). Ikdyž možná i tohle bych zpochybnil, neboť je nejdůležitější mít nastaven limit pro platby přes net a to dovolují i karty elektronické. Vím, že to měl být jen seznamovací článek, ale dokážete prosím upřesnit moje dotazy?
1. Musí být karty embosovaná?
2. Opravdu se na výpisech českých účtů budou ukazovat výše PayPal účtů?
Děkuji.
P.S: Berte tento příspěvek jako doplnění k článku. Nechtěl jsem nikoho opravovat.

Redaktor ovsem.net Johnyz
24. listopad 2006, 09:16

se ho na to dneska musím zeptat, jestli ovšem přijde vůbec do práce :-)

Redaktor ovsem.net Johnyz
24. listopad 2006, 09:15

no mi jde hlavně o tu kartu. Mám takový pocit že si ji kolega pořídil, ale za podmínek, na které bych normálně nepřistoupil. To, že paypal je potom zdarma a už můžu prakticky platit bez omezení, to je jasné, vše bylo uděláno tak, ať to pochopí a dokáže používat i franta uživatel.

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
23. listopad 2006, 23:18

Johnyz, čti pořádně ty články… Je v něm napsáno ohledně účtu, že jen stačí počkat na výpis z tvého stávajícího účtu a to je vše nic víc nepotřebuješ. Banka to pozná sama, že používáš PayPal. Dále je tam napsáno, že systém PayPal je zdarma jak za vedení účtu tak za platby, je to obrácený systém, kdy platí ten co platbu přijímá. Jediné za co si asi připlatíš je karta s reliefním písmem, ale to je asi u každé banky jinak.

Redaktor ovsem.net johnyz
23. listopad 2006, 22:41

fajn, paypal už bychom si uměli založit … a co takhle udělat přehled na kolik peněz nás vyjde taková ta super karta s vystouplýma písmenkama a jestli je třeba zakládat nový účet při tom, anebo stačí starý a taky kolik to bude stát měsíčně ... to by byl článeček … a ještě pro všechny banky :-))

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
23. listopad 2006, 17:21

To je těžko, když jsem scháněla informace o této službě tak jsem narazila na více sporných informací, o tom že uživatelů je 100 000 000 je psané zde Také jsem našla pár zpráv o tom, že jde již platit českými korunami, ale nenašla jsem žádný věrohodný odkaz, tak jsem to sem vůbec radši neuváděla. Ani na stránkách našich bank nejsou žádné informace k nalezení :/ Bodejť by byly když se o nás klienty všechny banky tak krásně starají... :/

verisof
23. listopad 2006, 12:43

Zrovna dneska mi přišel newsletter od eBay a tam k payPal psali, že ho využívá “jen” 40 mil. lidí. Který údaj je teda správnej?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací