Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Sony Ericsson K750i


Sony Ericsson K750i

Autor: Lenka Melčáková  |  26. duben 2006  |  zobrazeno: 51 795×  |  64 komentářů

Sony Ericsson K750iOd středy jsem se stala majitelkou Sony Ericssona K750i. Znám podrobně jeho předchůdce K700i a již ten jsem si velice oblíbila. Tyto dva telefony mají téměř identické menu, ale hned po spuštění K750i vidíte znatelný rozdíl v zobrazení a kvalitě obrazu displeje. 262 tisíc barev je opravdu o něčem jiném, než když při 65 tisíci barev vidíte kostičkování displeje. Orientace v menu je přehledná a uživatelsky i graficky příjemná. Oproti předešlému modelu se zvýšil počet pixelů ve vestavěném foťáku a to rovnou na 2 megapixely. Je to velký rozdíl oproti nic neříkajícím flekům, které fotí vestavěné foťáky v jiných mobilech. U 750-ky si vyfotíte co potřebujete a to v rozlišení až 1632 x 1224 a věřte, že kvalita fotky je úžasná na to, že jde o vestavěný foťák v mobilu. Já až tak foťák v mobilu nevyužiju, ale když člověk potřebuje něco rychle zdokumentovat, tak je to příjemná věcička, kterou máte vždy po ruce. Se 2 Mpx pak v počítači vidíte opravdu to, co jste vyfotili a ne nějaký neurčitý kostičkovaný flek. Další velké plus a vylepšení jsou paměťové karty MS Pro Duo, které si můžete obstarat až do 2 giga, což je více jak příjemné. A na co tolik paměti v mobilu? Mobil jde využít na přenášení jakýchkoliv souborů, takže náhrada flash disku, dále s připojením Handsfree sady jako Mp3 přehrávač (na Mp3 je potřeba přece jen více místa).

Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení
Podívejte se na kvalitu fotografíí

Já jsem mobil kupovala od Vodafone za zvýhodněnou cenu při tarifu 50 naplno. Takto si můžete mobil objednat pouze u operátora, v kamenném obchodě Vodafone vám ho za zvýhodněnou cenu nedají, tak si chvilku počkate, než vám váš Sony Ericsson doručí zásilková služba. Já jsem na něj čekala zhruba čtyři pracovní dny. V balení s mobilem byl také USB kabel pro připojení k PC, dále Handsfree sada a paměťová karta MS Pro Duo 64MB. Pokud mobil kupujete bez zvýhodněné ceny, tak stojí přibližně od 7.499,- Kč do 7.999,- Kč.

První dojmy

Sony Ericsson K750iMobil je při své tmavé barvě a jednoduchosti designu velice příjemný na pohled. Dobře sedí do ruky a co mě překvapilo je, že klávesnice je velice tichá, tlačítka se lehce mačkají a nepřekážejí si navzájem, i když jsou velice blízko sebe. Vím, že u K700i šla z počátku klávesnice velice ztuha a byla dost hlučná. Mobil je také maličko těžší a vyšší, než jsem předpokládala z obrázků, ale pro mne je to zatím jen malinké mínus.

MyPhoneExplorerMěla jsem také menší problémy se synchronizací mobilu s PC a to hlavně u Bluetooth, kdy ho můj počítač ne a ne najít. Nakonec jsem to vyřešila, ale zatím je jednodušší použít USB kabel, kde problémy se spojením nejsou a ještě se mi mobil přes kabel nabíjí přímo z PC. Pro správu mobilu požívám MyPhoneExplorer, který je freeware, úžasně jednoduchý, a nezatěžuje zbytečnostmi kolem. Stáhne vše, co je v mobilu a velice jednoduchým způsobem můžete vše upravovat, nahrát na mobil hry, zvonění, Mp3, obrázky, schémata atd. vřele doporučuji. Další plus oproti K700i je, že když mobil přiložíte k uchu, tak vás netlačí do ucha. U K700 je hrana, kterou přikládáte na ucho při hovoru velice ostrá a dlouhý hovor se stával nepříjemnou a bolestivou záležitostí, alespoň pro mne. Tohle si asi výrobci uvědomili a hezky hranu nad reproduktorem zaoblili. Za tohle výrobcům děkuji :-) už mě nebude bolet ucho. U Handsfree sady jsem také narazila na menší problém, kdy pecky jsou natolik velké, že se mi do uší téměř nevlezou a pořád mi vypadávají, to asi nebude problém výrobce, ale můj... Mám prostě hrozně malé uši a tak na Handsfree asi můžu zapomenout. Nebo máte někdo stejný problém s peckama do uší?

Shrnuto a podtrženo, jsem se Sony Ericssona K750i velice spokojená a nedám na něj dopustit. Očekávám tak výhružné komentáře od příznivců Nokie a Siemense :-)

Štítky: Mobily


Komentáře

Verunka
26. duben 2006, 16:08

Hele švagrová, co mi kritizuješ moji k700i! ;)Zajímalo by mě jakou ostrou hranu máš na mysli, mě teda ucho při dlouhém hovoru rozhodně nebolí. Možná sis ho moc tlačila k oušku. :) A o té tvrdé klávesnici, nic nevím. Chtěla jsem si k750i koupit, ale v té době byla dost drahá, takže vyhrála k700i. Nicméně jsem s mobilkem velice spokojena. Ale stejně ti tu k750i závidím. Tak jak přijedeš do NJ, tak vyčenžujem. :-)

.::mari::.
26. duben 2006, 13:42

Ja jsem hrdym majitelem SE W800i :), coz je prakticky to same jako K750i jen v jinem designu a s vylepsenym mp3 prehravacem a s lepsi zakladni vybavou… je to opravdu skvely telefon a v kvalite fotek opravdu nema konkurenci… vzdy kdyz sem potreboval neco s mobilem poradit, nasel jsem to na tomhle foru http://forum.k750i.net/index.php Je zde i hodne tipu a rad pro pouzivani…

Redaktor ovsem.net Jirka
26. duben 2006, 11:08

Těch pivek bylo asi 50, že… :) což je rozdíl mezi čísly 750 a 700 :-D

Johnyz
26. duben 2006, 10:54

kamarád ho má a po pár pivech jsme v grafice K700i a K750i neshledali žádný rozdíl :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací