Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stáhněte si pohodlně filmy z internetu


Stáhněte si pohodlně filmy z internetu

Autor: Lenka Melčáková  |  1. listopad 2006  |  zobrazeno: 36 922×  |  14 komentářů

Stahujte filmy z internetuJste již natolik zhýčkaní chozením do DVD půjčovny? A ani už vás nebaví hledat filmy na warezu, kdy stejně film hledáte tři dny, následně stahujete další tři dny (pokud máte úžasný internet od jakéhokoliv tuzemského operátora ;-) a ve vrcholné fázi zjistíte, že nejde spustit nebo je v nemožné kvalitě? Pokud jste ochotni si za pohodlný způsob a dobrou kvalitu trošku připlatit (45 nebo 46 Kč), tak tu mám pro vás pár tipů.

Půjčovna filmů online KinomániaTelevize Nova otevřela svou filmovou on-line půjčovnu Kinománia. Nabízí přehledný seznam filmů, které si můžete vybrat podle žánrů a přečíst si v kostce, o čem který film je. Také jsou zde ke stažení seriály televize Nova (Ulice, Ordinace v růžové zahradě atd.), takže pokud vám nějaký díl uteče, není problém si ho stáhnout a podívat se na něj. Systém funguje celkem jednoduše. Konfigurace PC, kterou doporučují už má doma snad skoro každý, takže tam by neměl být problém. Snad jen zmíním, že je nutný internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer 6.0 s povoleným JavaScriptem a ActiveX a přehrávač Windows Media Player verze 9 a vyšší. Jediné co potřebujete navíc je DownloadManager, který je ke stažení na stránkách Kinománie. Pak už vám nic nebrání ve stažení filmu na disk. Po spuštění filmu Windows Media Player zkontroluje, jestli máte platnou licenci, pokud ne, budete vyzváni k zaplacení vložením autorizačního kódu. Placení funguje prostřednictvím placeného audiotextového čísla. Po vložení kódu je vám film k dispozici 24 hodin a po uplynutí této doby již bude kód neplatný a film nadále nespustíte. Cena na Kinománii je 46 Kč za jedno stažení filmu.

Online půjčovna filmů TopfunTopfun je název skoro stejného projektu od iDnes.cz. Jde o podobný systém stahování filmů, ale rozšířený o zvonění, loga a hry do mobilu a v brzké době také o hudbu. Cena za stažení filmu je téměř stejná 45 Kč za jeden film. Můžete zde také vybírat podle žánrů. Platební systém je trošku více propracovaný, kdy máte několik možností plateb a to SMS platby, platby z účtu na účet, platba platební kartou a platební brána eBanky.

Stahujte filmy z internetuTřetí a také novější projekt je Film.cz od Seznamu. Kromě filmů ke stažení (také  za 45 Kč) je zde rozsáhlý katalog filmů a osobností. U každého filmu je krátký popis, galerie fotografií, film můžete také ohodnotit nebo se přidat do diskuze. Stahování filmů funguje podobně jako na Nova Kinománii.

Jediné co mi snad na projektech chybělo bylo hodnocení jednotlivých filmů kritiky, protože bez toho se skoro na žádný film nepodívám. Podle mne je ztráta času čumět a ještě platit za každou kravinu, která nemá hodnocení minimálně 60% jako je to například na Česko-Slovenské filmové databázi. Některé z uvedených stránek jsou teprve v začátcích, takže věřím, že se budou nadále rozvíjet. Tak směle do toho, založit účty, začít stahovat a hlavně předem pořádně přečíst jak to všechno funguje :-) na Kinománii, Topfun a Film.cz.

Štítky: Internet


Komentáře

pavel novotny
13. červen 2009, 15:25

Dobry den ,shanim film Mala vlakova loupez,Jugoslavie 1984,rezie Dejan Sorak,nemuzete mi poradit kde bych jej mohl sehnat?

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
12. listopad 2006, 10:27

Děkuji ;-)

vladmel
11. listopad 2006, 16:09

Přejeme všechno nejlepší k narozeninám Lence Melčákové,hodně zdraví,štěstí,lásky a mnoho dalších nápadů a skvělé práce na Vaších www stránkách.Přeje vladmel s manželkou a Betynkou.Pro Tebe je třináctý listopad – šťastný to den.Máme Tě rádi.

verisof
5. listopad 2006, 16:26

jen sem tak na rychlo zabrousil na film.cz a první čeho si všimnu – Kafe a cigára a Stvořeni pro lásku. tak zas taková hrůza to neni ;-)

Redaktor ovsem.net Johnyz
3. listopad 2006, 18:02

alespoň zčásti se člověk provětrá na čerstvém vzduchu :-°)

andílek
3. listopad 2006, 17:36

Zcela souhlasím s kovbojem. V dnešní době chce každý vše modernizovat a zjednodušovat,možná to jde,ale ne v naší republice. Proto je pořád lepší si na konkrétní DVDéčko skáknout do půjčovny a vybrat si podle svého.

noname
2. listopad 2006, 18:23

2ivan : cos kouřil ? :D

ivan
2. listopad 2006, 08:33

ja si myslim že je to jen kvuli akvarku, ale hrabla na to maj taky vlyv je to relativní.

Redaktor ovsem.net Tydla
1. listopad 2006, 21:27

To je všechno práce mých nejlepších webdesignérů Lenky a Jirky :)
— web-art —

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
1. listopad 2006, 21:26

Je to tak půl napůl. Polovinu si děláme sami a polovinu pracně scháníme a hledáme na netu různě od výrobců softwaru přes stránky, které se zabývají ikonama. A většinou také upravujeme ikony podle svých představ a podle pozadí podkladu, aby to vždy ladilo a vypadalo pěkně. Na pěkných a kvalitních obrázcích si tady snažíme zakládat :-) Baví nás to a jsme rádi, že se to líbí :) Jo a tato ikonka play je zrovna stažená z netu :) Ale určitě by se našel návod jak něco podobného udělat ve photoshopu.

zimmi
1. listopad 2006, 21:16

Já mám trochu OT dotaz: Kde všichni berete ty pěkný obrázky a ikony? Teď mám na mysli to tlačítko play.

Linvris
1. listopad 2006, 20:05

Jedina chyba toho systemu je asi v tom, ze kdyz neco stahnete, tak to jede jenom 24 hodin. A kdyz je nekdo zaryty fanousek a chce se na neco podivat vickrat, treba dvakrat za mesic, tak ma smulu :(

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
1. listopad 2006, 20:04

Spíše to bude tím, že oba projekty jsou v začátcích, takže se snad v budoucnu dočkáme lepší nabídky filmů. V podstatě ale všechny nové filmy se mi zdají být béčkové až céčkové. Filmaři už neví, čím by mohli překvapit a tak vymýšlejí samé blbosti na které se nedá dívat. Už aby se někdo vzpamatoval a natočil nějaký pořádný film na který by se dalo podívat.

Kovboj
1. listopad 2006, 19:59

Mám nové 2 megové ADSL, takže bych si na vyzkoušení i něco stáhnul. Jenomže to by tam museli mít něco zajímavého :-( Většina jsou šílená céčka (tohle se ani nedá označit jako ‘béčkový film’) která se běžně prodávají za 100-200 Kč nebo se dávají jako prémie k časopisům, a to už radši ani nemluvím o šílených nováckých seriálech.
To si radši skočím do blízkého automatu na půjčování DVD a tam si půjčím film na 4 hodiny za 25 Kč...

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací