Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC


Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC

Autor: Lenka Melčáková  |  28. únor 2006  |  zobrazeno: 5 852×  |  4 komentáře

Časopis ABCNedávno se mi do schránky dostal velice zajímavý email. A proto, že se mi zdál velice usměvný a trefný, tak vám nabízím jeho doslovný přepis. Takže čtěme a zavzpomínejme!!! ;-)

Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC
Z časopisu ABC - rok 1960:

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě!
Všichni se musíme přičinit! Učit se spolupracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, kroužcích i ve speciálních kolektivech. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.
................
K...a, že bych něco zaspal?!!!!!

Já jsem se sice narodila o dvacet let později, ale nad něčím takovým musím kroutit hlavou, co to duli do hlav mých rodičů? Je důležité nepodotknout, že sliby a pohádky naší současné vlády, jsou jen málo rozdílné od tohoto přepisu z roku 1960. Před volbami nám vykládají krásné pohádky, ale po volbách to už většinou tak růžově nevypadá :-( Osobně jsem třeba velice zvědavá, jak to dopadne se schválenými příspěvky na dítě, které mají vstoupit v platnost od roku 2007. Ale bohužel tomu, budou předcházet volby, takže po volbách očekávám minimálně snížení schválené částky :-( Také bych velice ráda, nějaký ten prostorný byt bez nájemného. Dnes je ale téměř nemožné nějaký byt vůbec koupit (zkušenost), natož prostorný a bez nájemného (byty na Karvinsku nemají daleko ke králíkárně).

Štítky: Společnost


Komentáře

Karel
25. červenec 2008, 16:05

A co nám slibovali po 89. roce. Za dva roky se odrazíme ode dne. Nikdy u nás nebude nezaměstnanost. Když vystoupíme z Varš smlouvy, nikdy nevstoupíme do jiného vojenského paktu. Jsou to asi stejní lidé, nebo jejich děti

ČUPR
16. červen 2006, 04:10

Johny – už nechlastej! :-)))

Redaktor ovsem.net Jirka
1. březen 2006, 12:36

Ona to tam napsala, protože proč? Protože je to název emailu, který v původním znění přepsala :)

Johnyz
1. březen 2006, 00:46

Lenko, proč jsi název článku napsala v mužském rodu, nemělo by tam být zalistovala ? :)
Mám sice pár slivovic v sobě, ale ještě pořád dokážu “nějak” myslet :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací