Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Tak jsem skončil s O2 (Telecomem)


Tak jsem skončil s O2 (Telecomem)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  27. listopad 2006  |  zobrazeno: 20 635×  |  35 komentářů

České radiokomunikace vs. O2Tak jsem se konečně dočkal a už nemám s Telecomem (O2) nic společného. A jak jsem to dokázal? Jednoduše zaujala mne na internetu nabídka od Českých radiokomunikací (dřívější bluetone.cz) a začal jsem jednat. Pro mne byly zásadní hned dvě věci, neplatit žádný paušál za telefon a nemít žádné omezení přenesených dat. Výpověď od Telecomu (O2) za mne obstaral externí pracovník, který pracuje pro naši danou oblast. Domluvili jsme si schůzku, sepsali papíry a do měsíce a půl jsem mohl surfovat na internetu a uskutečňovat telefonní hovory již přes Radikomunikace.

Přechod na novou službu i poskytovatele proběhl úplně bez problému a trval ani ne dvě hodiny (to nefungoval internet). Jedinou malou nevýhodou je to, že přijdete o své dřívější telefonní číslo a dostanete nové. Ovšem ani to neplatí, pokud si zaplatíte přenos starého čísla na nového poskytovatele, ale za to nehorázně zaplatíte a to 3.391 Kč, ano čtete správně třitisícetřistadevadesátjedna korun. Takže mé rozhodnutí získat nové číslo bylo jednoznačné. Zmíněnou službu Premium ADSL 1024 kb/s mám v provozu již dva a půl měsíce a nezaznamenal jsem jediný výpadek internetu nebo telefonní linky. Celkem příjemnou novinkou je pro mne možnost podívat se na své vyúčtování telefonních hovorů na internetu, kde zjistíte, kde jste vy nebo jiný rodinný příslušník volal a za kolik. České radiokomunikace převzaly podnik Tele2, takže jak již víte, telefonní hovory jsou velice levné a pokud jste do této chvíle byli u Telecomu, ale platili jste si Tele2, bude přechod ještě jednodušší.

Co říci závěrem? Máte-li možnost změnit operátora a jste u Telecomu (O2) neváhejte a rychle jim dejte výpověď, určitě neprohloupíte, získáte kvalitní internet, levnější volání, denní přehled provolaných peněz a v neposlední řadě kvalitní internet bez datových limitů. To znamená, můžu si stahovat, co chci, pouštět si např. televizní pořad Očko jak dlouho chci a o poslouchání internetového rádia ani nemluvě. No řekněte, není to vhodná doba na to říci Telecomu (O2) adié.

Štítky: Internet


Komentáře

Obchody
1. prosinec 2006, 13:57

Plánujeme se stěhovat do místa kde není kabelovka tak dík za tip! :-)

max969
1. prosinec 2006, 11:48

Koukám že tady máš dost prudičů od telecomu (alias O2) :) To že jsi od nich zdrhnul bylo to nejlepší co jsi mohl udělat. Jakákoliv služba od nich (lhostejno zda datová, telefonní či TV) je nějakým způsobem od nich mrzačená a vždy jedna z nejdražších u nás. Já s nimi skončil před rokem taky a kdo má rozum tak to udělá to samé. Bohužel 90 procent národa jsou ovce co běží po každé reklamě nakupovat a na tom se O2 veze.. Tak a teď se do mě žlutá mafie můžeš pustit…. :)

Jirka K.
30. listopad 2006, 17:53

Koukám na tu nabídku… Ono sice neplatíš paušál za telefon, ale ta služba je asi o 260kč bez daně drahžší než když ten paušál platíš... Otázkou je jestli se jedná o VOIP nebo klasickou telefonii.. Nesporná výhoda je datový limit… Pokud přejdou všichni sosači k radiotelekomunikacím, tak ten FUP velice brzy zavedou…

:o)
27. listopad 2006, 19:40

Reakce na [1] a [8] :D kam vy na ty hefty chodíte… Tohle je zatím stále nekomerční web, pokud mám teda správné informace…

XixaoXXX
27. listopad 2006, 19:10

u 02 2048/256 první den v měsíci.zbytek 128/128 s tím že downlaod omezoval uplaod.agregace 1:všem :))

u radiokomunikací 2048/512 celej měsíc (bez fup) agregace 1:20 download neomezuje uplaod.a platím o 200,- mesicne MÉNĚ!

pozor na to 02 dělá problémy odstupujícím zákazníkům a to tím že do maxima využívá státem dané lhůty. Měsíční lhůtu vyčerpaj na hodinu přesně. Můžete to brát jako že od vás žebrají poslední korunky ale neřeknou vám to do telefonu.

Redaktor ovsem.net johnyz
27. listopad 2006, 18:24

pořád mi chybí parametry toho co jsi měl před a po:

Cena za co
Jaká rychlost
jaký limit
jaký program jsi měl
jaký je FUP, jaký je datový limit, jaká je agregace …

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
27. listopad 2006, 18:21

Jóóóó kdyby dali to by bylo super :) to by se to psalo :) vysvětlení je jednoduché také bydlím na vesnici takže mám spoustu možností na výběr Wifi nejde, kabel, nikdy tu nebude, Telecom děkuji nechci a co mi zůstalo? hadejte :)

MzK
27. listopad 2006, 18:07

reklama kolik ti dali?

Reyden
27. listopad 2006, 15:08

Tak jsem se na to informoval primo u Radiokomunikaci a je to opravdu tak … no super, misto cca 2k budu platit 1k a jeste bez limitu :) Stesti ze jsem dostupny :)

Diky cemu je to premium tak vyhodnejsi oproti tomu classic ADSL?

Reyden
27. listopad 2006, 14:53

bavime se o ADSL?
tzn ze kdyz ted platim 400 korun pausal za linku O2 a dalsi prachy GTSNovere za ADSL, tak by to slo udelat abych neplatil pausal za linku a nemel limit na FUP (pres tu Tele2)?

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
27. listopad 2006, 14:17

Srovnání je celkem zavádějící v globálu to dělá cca o 300Kč menší náklady, jenže já doplácel za navýšení dat podle toho kolik si vymysleli, že jsem překročil. Takže někdy byl můj měsíční účet i 1400 Kč i s hovory. Ten měsíc a půl bylo proto, že měli hodně zakázek v okrese, ale bylo to od nich férové, že řekli cca dva měsíce a nemazali mi med kolem huby.

Redaktor ovsem.net johnyz
27. listopad 2006, 13:04

pořád mi tu chybí srovnání. Kolik jsi platil před a kolik po. Dále se divím, že přesměrování trvá tak dlouho. Měsíc a půl je pro mne nehorázná doba.

Redaktor ovsem.net Jirka
27. listopad 2006, 12:05

Kumbo, chceš říct, že se ti nabídka O2 zdá férová? Já také řešil připojení k internetu. Dva roky jsme jeli na Eurotelím (O2) CDMA internetu za 1.070,- s DPH. A to je maras. Konečně před týdnem mám možnost využít jiný typ připojení a to UPC internet. Mám nyní 2,5Mbit/256kbit za necelých 800,- s DPH. Limit na FUP je u toho tarifu sice 20GB, ale mělo by to postačovat. Nedokážu si představit, že bych musel přistoupit na podmínky O2, zřídit si jejich nejdražší pevnou linku na světě a ještě si chrochtat na jejími FUP omezeními. Žlutý ledoborec se za nový název neschová...

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
27. listopad 2006, 11:56

Samozřejmě mi nezaplatili nic! V té situaci co popisuješ jsem byl také a také mě dovedly rozlobit diskuze na téma co si vybrat jakou rychlost atd.. a kdyby mi nepřišel domů leták s nabídkou od Českých radiokomunikacích, byl bych stále u O2 a nezbylo by mi ani nic jiného, protože internet potřebuji.

Kumbo
27. listopad 2006, 11:31

Kolik ti české radiokomunikace zaplatili? Bylo by také dobré zmínit, že ta změna nelze provést všude. A stále jsou v ČR místa, a je jich dost, kde prostě jde jen připojení s O2.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací