Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Tales of Past III- REVOLUCE NA POLI MACHINIMA


Tales of Past III- REVOLUCE NA POLI MACHINIMA

Autor: Ondřej Žáček  |  19. leden 2008  |  zobrazeno: 5 793×  |  6 komentářů

World of WarCraftUrčitě jste si již potkali s pojmem „machinima“. Jestli je vám však toto slůvko zcela cizí, rád ho vysvětlím. Laicky řečeno, machinima představuje film, sestříhaný z herního prostředí. Pro tvorbu takovýchto filmečků byla vytvořena i hra (The movies). Nedávno jsem při prohlížení stránky www.warcraftmovies.com narazil na sérii filmů sestříhaných z World of Warcraft.

Velice populární „wowko“ si na světě získalo milióny fanoušků. Málokterý však projeví zájem o tuto hru jako Martin Falch. Ten se společně se svými „kolegy“ rozhodl, že zkusí sestříhat krátký film z prostředí své oblíbené online hry. Celou sérii nazval Tales of Past. Za větší zmínku stojí velice povedený třetí díl.

Hned v úvodu poznáte, že se nejedná o klasickou machinimu. Z černé obrazovky na vás promlouvá hlas hodný profesionálního dabéra a následné scény bitvy mezi lidmi a orky vás ponechají bez dechu. A to je teprve začátek. Příběh navazuje na konec druhého dílu, kde se orkové vzbouří proti smlouvě s aliancí o vzájemném míru. Hlavním hrdinou je nešťastný „human warlock“ Blazer,  který v dětství přišel při útoku nemrtvých o rodinu a následně i o svého zachránce, učitele a nejlepšího přítele gnoma Yimu. Rozhodne se tedy, že se pomstí za jeho smrt samotnému představiteli nemrtvých, Arthasovi. K jeho porážce je třeba získat tajemný meč, který dřímal alianční bojovník Mograin zvaný Ashbringer. Nyní jako temný rytíř dřímá na zamrzlé zemi Northend, kde likviduje poslední zbytky trpasličí výpravy (znalci jistě poznali, že je zde i návaznost na „klasické“ díly warcraftu). Víc vám k příběhu říct nechci, protože plný překvapení, akčních scén, skvělého ozvučení a dabingu a mnoha známých z původních her Warcraft (Jaina, Thrall, Rexxar a další) až po vynikající konec.

Pro všechny znalce i neznalce by mělo být téměř povinností tento titul shlédnout, protože něco takového se nestává každý den. Celých 89 minut se budete nesmírně bavit a věřím, že to zhlédnete rádi znova a znova. Já si to jdu nyní pustit znovu.

Štítky: Ostatní


Komentáře

Ondřej Žáček
6. březen 2008, 20:46

Děkuji za kritiku:-)

flash02
6. březen 2008, 20:44

jen bych te rad opravil…Blazer neni Warlock, ale je to Rogue, pozdeji Paladin….a pravopisne bych rekl ze prisel o gnoma YimA…Yimu mi prijde necesky…takovy divny…

TanisCZ
20. leden 2008, 16:30

Doufám, že to nějak nevadí, ale tady se dá sehnat celá trilogie : http://wow.herniweb.cz/index.php?open=videos-totp

Radek
20. leden 2008, 14:21

Zdravím. Jsem si chtěl stáhnout z těch www a v prohlížeči na mě vybaflo něco kolem suspenzorPC. Nic jsem neodklikl, co jsem mohl stornoval a teď hledám, co by to mohlo být za havěť. Nestalo se vám to taky?

Tak na HDD ani v registru jsem nenašel nic. Co to mohlo být?

slepej
20. leden 2008, 10:42

chlapi ja tam nasel pouze 3 dil :(

TanisCZ
20. leden 2008, 01:26

Jo jo tohle je jedno z nejlepších wow videií :) Ale mně se teda nejvíce líbila dvojka :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací