Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Top webové projekty roku 2009


Top webové projekty roku 2009

Autor: Ondřej Žáček  |  5. leden 2010  |  zobrazeno: 8 571×  |  10 komentářů

Google Wave, Bing, WolframAlpha, TechnoBuffalo, GroovesharkMilí čtenáři, rád bych vás jménem redakce ovsem.net přivítal v novém roce a popřál Vám do něj vše nejlepší a mnoho osobních a profesních úspěchů. 

Rok 2010 se teprve batolí a tak bych se rád vrátil malinko zpět a představil vám pětici zajímavých webových projektů, které mě osobně loni upoutaly nejvíce... i když ten Google Wave... no... ehm.

1. Bing, Bing mapy

BingV roce 2009 Microsoft vyrazil do boje proti Googlu svým novým internetovým vyhledávačem Bing. V současné době plně funguje pouze v USA, naše česká verze je pouze jakousi betou. Osobně mě Bing oslovil oproti Googlu "rozšířenějším" vyhledáváním (na stránce mimo výpisy nalezených stránek máte daleko více konkrétních informací týkající se hledaného hesla). Další moc povedenou "feature" je 3D mapa. Průlet americkou metropolí v 3D (které je překvapivě rychlé) je velice efektivní. Uvidíme, jak se bude Bing bude dále vyvíjet.

Odkaz: www.bing.com  

2. Grooveshark

GroovesharkVelice zajímavý projekt, proti kterému se staví snad všechny nahrávací studia. Možnost vyhledat snad jakoukoliv skladbu, album aj. a zcela zdarma je pouštět v elegantním rozhraní s možností vytvářet vlastní playlisty, nahrávat vlastní muziku atd. je právě účelem projektu Grooveshark.

Odkaz: www.grooveshark.com  

 

3. Google Wave

Google WaveAch jo, zase ten Google Wave. Sám za sebe musím říct, že tento projekt mě po celou dobu svého vývoje vůbec nezajímal (stejně jako prohlížeč Opera), ale přesto jsem podlehl nátlaku okolí a přihlásil se do řady netrpělivých lidí, kteří prahli po tom, si onen revoluční způsob komunikace vyzkoušet. Ano, revoluční je... ale je opravdu použitelný v praxi? Po chvilce používají jsem o tom malinko zapochyboval... Opravdu si Google myslí, že nahradí tradiční e-mail a stále populárnější IM kecálky? Ať se na Google Wave však dívám jakkoliv, musím si přiznat, že přeci jen patří mezi nejvýraznější webové projekty letošního roku.

Odkaz: wave.google.com  

Pokud byste rádi Google Wave vyzkoušeli, napište... ještě nějaké pozvánky mám.

4. TechnoBuffalo.com

TechnoBuffaloTento projekt je českým uživatelům stále neznámý a dá se to pochopit. Pokud rádi navštěvujete YouTube možná jste narazili na člověka s nickem "jon4lakers", který právě přes Youtube získal spoustu fanoušků, kteří jej vyburcovali k vytvoření internetového projektu zaměřeného na technologii. TechnoBuffalo v sobě skrývá hned několik věcí. Jednak se jedná o běžný internetový magazín, kde nejvíce prostoru dostávají video reviews. Druhou dost podstatnou věcí je bezplatná tvorba blogu, přidání si různých reklamních bannerů typu Google Adsence (autor projektu sám nabádá) a začít vydělávat na své zálibě k technologiím. No a celý projekt je završen velice skromnou formou sociální sítě (můžete si do kontaktů přidávat přátele, chatovat s nimi aj.). TechnoBuffalo je suma sumárum projekt nesoucí se v duchu "from you for you". Pokud máte rádi technologie (hlavně tedy apple) a angličtina vám nedělá problém, určitě tento server navštivte a udělejte si o něm obrázek sami.

Odkaz: www.technobuffalo.com
Youtube: www.youtube.com/user/jon4lakers?blend=1&ob=4  

5. WolframAlpha

 Wikipedia nechť zůstane Wikipedií, já daleko raději navštěvuji WolframAplha. Tento neuvěřitelný projekt z vás udělá Sheldona Coopera v jakékoliv oblasti. O historii či podrobnosti o životě slavných vojevůdců, spisovatelů apod. zde nehledejte, ale pokud potřebujete zpracovat funkci sinus nebo potřebujete dopodrobna rozebrat prvek železa... to už je jiná. Rozhodně doporučují tento projekt prohlédnout, věřím že všechny velmi překvapí.

Odkaz: www.wolframalpha.com  

Štítky: Google, Internet, Microsoft


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Ondřej Žáček
9. únor 2010, 16:14

máme snad právo sami rozhodnout co nás zaujme a co ne. Zájem o Google Wave opadl celosvětově a narozdíl od Groovesharku je zatím v jakési betě – jen na pozvánky. Takže to je taky na dvě věci.
Jinak konzumní krysy? To jste takový pablb, že si neumíte některé poznáky odpustit?…

kukacka
9. únor 2010, 12:07

GWave je naprosto revolucni projekt. Ovsem nedivim se vasim komentum, kdyz vas vsechny zaujal halvne grooveshark vy konzumni krysy.

D.Dušek
27. leden 2010, 06:27

U Bingu se mi líbí vyhledávání obrázků, řekl bych, že je lépe propracované, než u Googlu. Jinak ten zbytek Bing funkcí je nic-moc.

Jakub Hejda
25. leden 2010, 23:50

Bing považuji za největší průšvih roku.
Grooveshark – naprostá revoluce :-)

Redaktor ovsem.netAutor článku Ondřej Žáček
8. leden 2010, 07:48

s tím Google Wave víceméně souhlasím. Také jsem přes všechna ta očekávání byl docela zklamán a velice jsem začal pochybovat o tom, zda by se něco takového mohlo vůbec uchytit. Nevím, možná jsem až moc skeptický, ale Google Wave moc nevěřím…

aldik
7. leden 2010, 17:50

tak zrovna google wave mě nějak nezaujal, dokonce sem dostal i pozvánku.. chvilku sem tam bloumal, ale pak sem konečně zrušil celý google účet a nechybí mi :-)

Exik
6. leden 2010, 22:38

Jo Grooveshark se opravdu povedl… jeste ze mame nahravace hudby a velke disky :) Jinak co se tyka Googlu, tak bych osobne misto Wave vyzdvihl Analytics – kdo pouziva, urcite souhlasi

Jitule
6. leden 2010, 14:24

Tak to ja si teda radsi vsechnu hudbu pekne shromazduju v teplicku svyho compu a pak se kocham GB svoji nasysleny krasny hudby :D

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
5. leden 2010, 15:47

Jako ten Grooveshark je opravdu výborný počin. Skvělý tip. Díky.

Lukas
5. leden 2010, 15:40

díky za tipy, grooveshark je super, škoda jen, že si muziku nemůžu od tama stáhnout.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací