Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | TowerDefence.net - nutnost pro hráče TD her


TowerDefence.net - nutnost pro hráče TD her

Autor: Vojtěch Král  |  14. únor 2011  |  zobrazeno: 15 940×  |  4 komentáře

TowerDefence.net - logoTower Defense (Defence) hry patří mezi velmi oblíbené kategorie her, které přináší povětšinou rychlý spád a nutí hráče používat trochu toho logického a strategického myšlení. Proto se mohou v mnoha případech stát velmi návykovými. A dnes si tu představíme jeden internetový portál, který je právě na tuto zábavu zaměřen. A pokud již tento žánr znáte, toto by pro vás mělo být takřka nutností.

Tower Defense - co je to zač?

Tento žánr bývá ve své zkratce TD česky překládán jako věžová obrana. A princip hry je velmi jednoduchý:

"Z počátečního bodu každé kolo vychází vlny nepřátel, které více či méně klikatou cestou postupují do svého cíle. A úkolem hráče je zastavit jejich postup, aby nedošli na konec. Zastavit je je možné tím způsobem, že budeme stavět útočné věže či další podobné prostředky podél cest, které budou tyto nepřátele likvidovat nebo jakkoliv jinak zastavovat jejich putování."

Princip TD her je ve všech takovýchto hrách identický, ale mohou se velmi výrazně lišit nejen svým grafickým zpracováním a obtížností, ale také druhem nepřátel, množstvím a rozličnostmi jednotlivých obranných prvků (věží) atd. Díky tomu je každá takováto TD hra jedinečná a i strategie musí být vždy přizpůsobena podmínkám.

TowerDefence.net
TowerDefence.net
TowerDefence.net

TowerDefence.net - databáze TD her

TowerDefence.netTD hry můžeme potkat v mnoha podobách, ať jsou to samostatné PC hry, modifikace a herní módy jiných strategických her, tak i hry určené pro internetové prohlížeče. Mají totiž tu výhodu, že je zde hlavní důraz kladen na strategické prvky, ne na důkladné a špičkové grafické ztvárnění, grafické nároky. Díky tomu mohou být provozovány i jako hry hratelné ve webových prohlížečích. A právě těm se tu nyní budeme věnovat, resp. webu TowerDefence.net, který je databází takovýchto her. Web je to sice v anglickém jazyce, ale stačí skutečně základní znalost tohoto cizího jazyka a není problém se orientovat. Hry, které jsou zde uložené, jsou dostupné ihned k jejich hraní a to bez omezení. Navíc si lze některé z nich stáhnout.

TowerDefence.netDobrým a určitě vhodným prvek jsou zde žebříčky, které je možné nastavit dle vlastních kritérií (naposledy přidané, nejlépe hodnocené ...). Můžeme takto jednoduše poznat, které hry patří mezi ty nejoblíbenější a nejhranější, a které nám tedy přinesou zřejmě největší výzvu i požitek.

TowerDefence.net - portál jen pro fanoušky TD?

Tento webový počin je určen primárně pro hráče a fanoušky věžových obran, a pokud zde budeme hledat ještě nějaké jiné hry nebo další obsah, budeme mít zřejmě smůlu. TowerDefence.net se týká jen a jen TD her. Jste-li však jejich příznivec, příležitostný hráč nebo si je jen chcete zkusit, tento portál se pro vás může stát tím pravým místem.

Webová adresa: TowerDefence.net

Štítky: Internetové projekty, Online hry


Komentáře

Redaktor ovsem.net Johnyz
16. únor 2011, 00:05

bacha je to pěkná zavislačinka

Fanda
15. únor 2011, 11:28

Dík za tip. V Česku se dají TD hrát na http://www.towerdefence.cz/. Ale není jich tam tolik ;).

Vojta
15. únor 2011, 11:03

Děkuji za upozrnění, opraveno.

Dovolenkář
15. únor 2011, 09:01

Odkaz nefunguje, chybí http ;-)
Jinak dík za článek, to TD jsem nevěděl, že má vlastní kategorii

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací