Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Už vám také ztuhnul úsměv na rtech z poplatků českých bank?


Už vám také ztuhnul úsměv na rtech z poplatků českých bank?

Autor: Milan Kvita  |  30. leden 2008  |  zobrazeno: 22 357×  |  49 komentářů

Takhle se k nám chovají některé bankyDnes mi přišel domů výpis z Komerční banky. Na tom není nic zvláštního, ale po dlouhé době jsem si našel chvíli čas k lepšímu a podrobnějšímu studiu naúčtovaných položek. O pohybu svých peněz vím moc dobře, proto měsíční výpis skončí rychle v šuplíku kdyby náhodou...

Mrkl jsem zběžným pohledem na rozpis poplatků za položky. Tzn. peníze naúčtované za jakoukoliv bankovní transakci s mým účtem. Původně jsem si myslel, že platím maximálně za zavedený trvalý příkaz nebo dvě kačky za položku, ale houby houby zlatá rybko. Koukám, že se z banky (podle mne to ale platí i u ostatních) stávají pěkní zlodějové:

  PoložekCena za položku Cena celkem
Trvalý příkaz3 4,5013,50
Mojebanka1 3,003,00
Pasivní str.transakce 4 5,0020,00
Platba z/do jiné banky6 2,0012,00

Klasický bankéřZ tabulky je nejméně jasná položka Pasivní str. transakce. Po důkladném prozkoumání jsem zjistil, že to je částka účtovaná za příchozí platbu! Takže já zaplatím pět kaček za blbou příchozí platbu. Co mne ještě více žere, tak že za příchozí platbu si berou i připsané úroky. Super ne? Za úroky dostanu 4.89 a oni si strhnou pětikorunu za položku. Navíc Platba z/do jiné banky jsou další dvě koruny, které k oné položce určitě patří. Milá banko. Já vím, že peníze nějak vydělávat musíte, ale takhle z nás rejžovat prachy, to snad nemyslíte vážně!

 Částka
Úhrada za výpis k účtu -3,00
Popl. vedení, spravování, výpis -36,00
Cena za přímé bankovnictví -44,00
Poplatek za položky -48,50

V brzké době podniknu kroky k odstranění tohoto problému. Vyzkouším si mKonto a pokud bude spolehlivé, není důvod se držet dál u zlodějů. Ano, za kvalitu se platí (a u KB jsem byl s kvalitou poskytovaných služeb spokojen), ale dát měsíčně 130 Kč za nic, to už je fakt do oči bijící.

Štítky: Společnost


Komentáře

KLN
31. leden 2008, 00:30

Stávají ?????? Oni už jsou zloději hodně dávno a taky si na poplatcích už pár let pěkně mastí kapsu

Redaktor ovsem.net Tydla
31. leden 2008, 00:22

Tak to je opavdu super “líná huba holé neštěstí” to znamená nerozumíš tomu tak plať! no to snad né, takže 80% klientů, kteří mají účet v bance jsou tzv. kreténi?! Já jako obyčejný klient, který si spravuje svůj účet přes internet pošle pár jednorázových příkazů má jako přijít do banky a říct “a už toho mám dost okamžitě mi zrušte poplatky!” Osobně si myslím, že měnit banku nemá smysl všude je něco pro a proti. A protože jsme v česku tak všichni táhnou za jeden provaz jak oškubat klienta!

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
31. leden 2008, 00:14

no zase destr má v něčem pravdu. Měl jsem se nejdříve podívat na ostatní produkty, jestli na trhu není něco levnějšího nebo užitečnějšího. Jenže mi právě přijde drsné, že platím nerozumnou sumu za minimum transakcí. V dnešní době udělat 16 transakcí za kalendářní měsíc není vůbec žádný problém – pro člověka, který dostává výplatu. Na extrakontu navíc píšou, že je určen pro náročné uživatele, ale vzhledem k dnešní době si připadám jako noob a mám tam minimální pohyb. Už jsem se zaregistroval na mKontu, tak uvidíme kdy se objeví kurýr se smlouvou k podpisu. Podmínky jsou opravdu extrémně výhodné až je to podezřelé.

janek
31. leden 2008, 00:02

destr: ty jsi snad zaměstnanec KB. Kb jsou vydřiduši, tenhle článek to jasně dokazuje. Ad eBanka: dost lidí si na ni začíná stěžovat co se spojila s Raifkou. Jediná mBank jde snad správným směrem, ikdyž v součastné době asi neuspokojí všechny potencionální zájemce o účet. Ale věřím, že za půl roku už dokáže všechno, co ostatní banky.

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
30. leden 2008, 23:15

No hned jsem se podíval na dané produkty a :
1) Opravdu nemám žádnou smlouvu Modré pyramidy, takže nemohu mít modré konto (a novou smlouvu fakt nemam zajem)
2) Extrakonto je natolik extra že máte pravdu že platím jednorázový poplatek – v podstatě paušál – ale co tím vyřeším, když je to 125 czk ?

destr
30. leden 2008, 22:47

No z uvedeného článku je jasná neznalost, ona banka totiž nabízí produkt, kde se tyto poplatky neplatí a není Extrakonto, nebo Modré konto které je za určitých podmínek zdarma. Doporučuju se spojit s bankovním poradcem a celou záležitost prodiskutovat, dokonce si můžeš vydupat i účet zdarma, ale jak se lidově říká, “líná huba holý neštěstí”.

Kecut
30. leden 2008, 22:12

Můj známý už k mbank přešel a je velmi spokojený. Nevím, co si představujete pod pojmem “plnohodnotný účet.” Pravdou ale je, že mbanka je jediná, která vás nebude neustále stahovat z peněz kvůli “nesmyslům” a navíc je krytá pevným německým kapitálem. Takže kolegové nebrečme a přejděme jinam.

Redaktor ovsem.net Jirka
30. leden 2008, 22:07

Situace je opravdu tristní. Mám u České spořitelny dva účty. Ten první ještě z dob studia na střední a vysoké, kdy studentské konto bylo hodně zajímavé (ten je tedy stár cca 10 let) a druhý běžný účet pro podnikání, který mám asi 3 roky. Poplatky z běžného účtu jsou opravdu závratné – v průměru něco málo přes 400 Kč a to těch transakcí tam zase nemám nějakou řádku… Vždy mě fascinuje 6-ti stránkový výpis, kde 2 strany zabírají poplatky.

Důvod, proč už jsem dávno nezměnil ústav, je ona několikaletá historie zejména u běžného účtu, která se mi velmi hodí, nehledě na leasing a úvěr, který u nich mám.

No snad se blýskne na lepší časy ;) Ale kdo by tomu věřil…

nogard
30. leden 2008, 21:51

Bohužel česká bankovní prostředí je dost rigidní a těží z toho, že ani jedna z bank se neodhodlá k tomu s poplatky hýbat (osobně jsem přesvědčen, že je to způsobeno společnými obědy pánů konkurenčních bankéřů). eBanka je o něco lepší, ale ani tady samozřejmě není všechno zlato, co se třpytí. mBanka je zatím v plenkách a plnohodnotný účet u ní vést nelze. Pak existují jako možnosti ještě menší finanční ústavy, ale těm zas každý nevěří a mají nevýhodu v podstatě pouze lokálním fyzickém zastoupení. Je zajímavé, že i mateřské ústavy našich bank vycházejí v podstatě levněji. Nu snad se rozjede mBanka a změní celou situaci na trhu – doufejme …

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací