Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Velký prd od O2 aneb ADSL za 179 Kč


Velký prd od O2 aneb ADSL za 179 Kč

Autor: Miroslav Tydlačka  |  3. červen 2007  |  zobrazeno: 6 094×  |  18 komentářů

Velký prdJak někdo trefně poznamenal v diskuzi o této nabídce, už všichni víme, co vlastně znamenají ty bublinky, které nás obklopují z všude přítomné reklamy na O2. Je to vlastně jeden velký prd jen zhmotněný do bublinek. A aby nás v tom utvrdili, vypustili do světa novou službu ADSL za 179 Kč. Nevím kolik lidí se nachytá na tuto nesmyslnou akci, ale jsem pesimista a myslím, že hodně. Budete mít na měsíc 120 minut a po překročení zaplatíte za každou další minutu 1 Kč, tedy 60 Kč za hodinu. K tomu si musíte samozřejmě připočíst paušál za telefon, který platíte, a šup ho jsme v úplné jiné cenové relaci. Osobně jsem s O2 skončil a dodnes toho nelituji, jak jste se mohli dočíst v mém článku Tak jsem skončil s O2 (Telecomem). Podrobnosti o této nabídce se můžete dočíst jak na serveru dsl.cz tak z aktuální nabídky O2. 

Štítky: Komunikace


Komentáře

yoor
7. červen 2007, 17:16

zdravím.
Kdysi jsem byl také zákazníkem tehdy ještě Telecomu. Řekněme trpělivým. Když pominu to, že člověk musel
kontrolovat, zda má funkční všechny služby, které si objednal, dalo se to. Od využití ADSL se datovaly větší problémy. 256 kbps 1:50 za skoro 1000,-, to je obchod (přitom půl roku slibované zvýšení rychlosti ve všech reklamách na dvojnásobek). Zvlášť když klient nezatěžuje telefonní linky žádným hovorem. Po půl roce pak džbánek přetekl. Půl roku jsem neuskutečnil žádný hovor a luxusně jsem si držel telefon jen kvůli internetu, blbec. Pak šok. Při podrobné studování mého stále stejného výpisu služeb jsem bezděky obrátil i na další stranu, kde se většinou nic nenachází. A hle, nějaký textík psaný fontem velikosti 3. Jen tak mimochodem jím bylo oznámeno, že telefonní tarif se ruší a místo toho bude použit jiný. Při několikerém výpočtu mi stále vycházelo, že za luxus mít telefon a nevolat z něj zaplatím o 100 víc. Na nic jsem nečekal a volal na zákaznickou linku, kde jsem se ptal na důvod toho, že mi mění paušál, aniž by k tomu potřebovali třeba podepsaný dodatek ke smlouvě. No pán se oháněl nějakými paragrafy, které jsem stejně neznal, že museli. Tak jsem se jednoduše zeptal, jak můžu telefonní linku co nejrychleji zrušit.

Po pár dnech se ozval telefon, že přijali požadavek vypovědět smlouvu a zrušit linku. A samozřejmě je zajímaly důvody. Vysvětloval jsem asi 10 minut, že je to pro mě nevýhodné a že držet linku kvůli internetu nechci, navíc když telefon vůbec nevyužívám. Nakonec se paní ve finále zeptala, jestli teda nechci jen zrušit internet a nechat si telefon. No, co byste na to řekli? Jako když vás píchne vosa do zadku. Musel jsem paní velmi stručně zopakovat to, o čem jsme se asi 10 min bavili, tedy, že telefon nepotřebuju a nechci.

Vůbec mě teda nepřekvapují nabídky T O2, protože tam se změnil jen směr toku peněz, ne stará struktura, která se tam drží od dob sovětských bratrů. Naopak se zasměju. Lepší ekonomické vtipy opravdu neznám :-).

PETR
7. červen 2007, 00:21

ahoj lidi asi sem ten samej vul ale chci to vysvětlit.bydlim v takovy maly zapadly vesnici a zachtělo se mi internetu,napřed jsem si byl oběhnout vi-fi ale tam mě řekli že to v žádnym případě v naší vsi nepoběží protože je stíněná ze všech stran,že tam nedostanou signál tak sem si řek že zkusim pevnou od o2.telekomu.Ale když jsem tam paní oznámil že nemam ani přípojku tak se namě tak blbě podívala a řekla mi jooooo tak to bude na dlouho,odhadla to asi na tři měsíce.Tak sem si řek že jediná možnost je ten modem,jako nováček sem byl nadšenej když sem to všechno zapojil a na prohlížeči mi naskočila první stránka,tak sem si řek ANYDATA super.Ale dneska je to tak tři a pul měsíce a už jsem z toho prašivýho modemu na palici,nestáhnu pořádně ani hovno protože se mi to třeba po hodině stahování ,zničehonic vypne.Ne žeby zhasnul to ne to on svítí ale nemaká a musim ho vypnout a zapnout a potom zase chvíli chodí.Takže to jenom informace proč ho mam,ale kdyby mi někdo poradil kam přejít a hlavně jak se zbavit toho dvouletýho uvazku,budu mu moc vděčnej.

mgp
5. červen 2007, 13:57

U prdíkovců sem jen kvůli nefunkčnímu FUPu, 100GB měsíčně není problém. Poslední dobou se ale objevují výpadky, ráno vstanu a kouknu kolik se mi toho přes noc stáhlo a zjistim že třeba od 4 hodin sem odpojenej, často to padá i přes den. Teď už jen čekám až se na naší ústřednu připojí České radiokomunikace a přestupuju, taky bez FUP a ještě levněji.

Redaktor ovsem.net Johnyz
4. červen 2007, 14:49

50 stran nikdy mít nebude, oni si totiž vždycky najdou obsah, kterým ty zlaté stránky za.erou :-)

vobčan
4. červen 2007, 12:15

Telekomuňistům kyslikaktým už fakt dost šíbe. Ale s trošku prasečím potěšením kvituji tloušťku posledního tištěného telefonního seznamu – oproti minulému je skoro poloviční. A není to až tak tenším použitým papírem… čím tedy asi? Jestli Telekomuňisti budou takto dále fungovat, příští telefonní seznam bude mít (kromě placené části) třeba už jen 50 stran. Nechápu to, takhle stále a neurvale nas.rat lidi…!

moom
4. červen 2007, 11:50

Většinou se do diskuzí nezapojuji, ale toto je světlá výjimka. Bohužel stalo se smutnou realitou, že nás v Čechách bere na hul kde kdo. Od nesmyslných poplatků u bank až třeba po připojení k internetu.

Rád bych jen poděkoval za tento článek, protože jinak než osvětou nic nezměníme. Takže než nadávat zákazníkům “tupá maso”, je lepší začít ve svém okolí a do půl roku všem známým zrušit smlouvy u O2.

dedmann
4. červen 2007, 11:08

No ja si myslim, ze kdyz bude nejaka reklama na tuto nabidku, tak jedine co bude primo mlatit do oci bude onech 179 KC a za tim bude jeste miliarda vykricniku. Tomu vsemu bude vevodit titulek neumerne velikosti(vuci textu), cervene barvy “Extremne vyhodna nabidka” nebo “Interent opravdu pro kazdeho” atd.

S O2 jsem nastesti nikdy nic nemel, protoze mozna uz bych sedel za zharstvi ci hromadnou vrazdu.

Bruce808
4. červen 2007, 09:48

A ještě když je to tak super mega výhodné a skoro zadarmo. No neberte to :-D

Redaktor ovsem.net Johnyz
4. červen 2007, 08:28

bohužel vždycky se najde nějaký blbec, který si tuto službu koupí :(
Stojím si za tvrzením, které říká:

Zákazníci jsou tupá nemyslící hovada, kteří koupí vše, co jim přijde pod ruku.

Aqarius
4. červen 2007, 08:11

Taková je pravda :-) Ale “kyslíkodárci” jdou ještě dál! Ve svých podmínkách dále uvádějí i maximální částku, kterou lze za příslušné zůčtovací období zaplatit, opět cituji: “Maximální výše ceny za službu během jednoho měsíce je 2 149 Kč s DPH (1 805,88 Kč bez DPH). V tom je zahrnut i měsíční poplatek 179 Kč s DPH (150,42 Kč). Po dosažení této částky cena za službu v aktuálním zúčtovacím období dále neroste a zákazník může pokračovat v používání internetu.” No není to opravdu výhodné? :-) Za takovou nabídku by se snad mělo rovnou zavírat …..

jayjay
4. červen 2007, 06:53

hh….pravda, cely je to jenom zlodejina, a to jste nikdo nedelal urcite operatora na poruchove lince:D, to byla teprve sranda kdyz se ty lidi v zaveru dovedeli ze na to technici maj 4 dny, ale zajimavy je ze ve smlouve na to maj 24 hodin…...no proste O2 s….e na lidi

Tomiik
3. červen 2007, 23:36

Ha ha ha, není náhodou apríl? Jinak si tuhle “super” nabídku nedokážu vysvětlit. Nejlepší na tom jsou ty 30minutové bloky. Kdybych kontroloval poštu každý den jednou, tak by mě to přišlo na kráásných 900kč!?!? Prostě perfektně výhodné, ale jen pro O2. Doufám, že se moc lidí na to nenachytá. Jako náhrada za DialUp je to fakt ubohý a na občasný skok na net kvůli mailům pekelně drahý. U O2 by se měli trošku zamyslet nad paskvily co vypouští

pepeek
3. červen 2007, 22:56

Být ředitelem Českého Telecomu před 10 lety tak člověka zodpovědného za zavádění internetu do domácností bych pověsil za koule do průvanu..
Propást tehdy neopakovatelnou šanci ukrojit si z toho koláče co nejvíce domácností se už samozřejmě nebude opakovat…a jak tak koukám je to pro nás všechny asi to nejlepší...mezitím si spousta malých providerů s nízkými náklady velmi rychle rozebrala trh a Telekomikům zbyly jen oči pro pláč..
Vymýšlejí nesmyslné služby,jaký div,stále nekonkurenceschopné a navýhodné pro klienta..
Čest práci která dobro plodí, soudruzi z Telekomiky!

trdlo na /2
3. červen 2007, 19:57

kdybych měl jinou možnost, tak bych se na ně také vyprdnul, zkoušel T-mobile – EDGE a je to všechno na jedno brdo, platíš, platíš a platíš, jak mourovatej

ephorbinary
3. červen 2007, 18:18

Mají na webu uvedeno po 30minutových, nebo, jak píšete, po 30 minutových blocích? :-) V druhém případě je to naprostý nesmysl, nebo snad vyčůranost?
I já se jim upsal, asi před 3 lety a mohu si stěžovat maximálně na momalý ping na některé zahraniční stránky (klidně 50-100 ms). Na druhou stranu, uživatelé CDMA mohou tiše závidět. :-)
Outů je můj oblíbený provider, protože jim nic nefunguje tak, jak by mělo. FUP nefunguje, mám pevnou IP asresu, která podle ceníku stojí 100 Kč, výpadky žádné...
Kdyby u nás byla tenkrát jiná možnost, nikdy bych na jejich nabídku nepřistoupil.

Aqarius
3. červen 2007, 18:05

To není podvod, je to ještě horší – jde o podvod v podvodu! Jak je doslovně na stránkách O2 uvedeno: “Služba O2 Internet ADSL Start je účtována po 30 minutových blocích. Prvních 120 minut je zahrnutých do ceny paušálu.” Čili jinými slovy – každé připojení musí být alespoň právě těch 30 minut, protože je člověk stejně zaplatí – i když bude na netu jen minutu! A po vyčerpání 120 volných minut? No to raději ani nemluvit, protože každé připojení stojí okamžitě minimálně 30Kč (1 – 30 minuta) 60Kč (31 – 60 minuta) atd. Co dodat? Nic – škoda slov. . .

Janda
3. červen 2007, 16:47

neuvěřitelný podvod. hlavně jak obírakí na modemech. kamarádovi se usmažil = týdny než seuráčil přijet technik + pak musel dojet do jejich servisu (+- 20 km daleko) + dostal náhradní (musej posoudit jestli jim daj novej modem nebo ne) !!!záloha 1000 Kč(cena modemu 700)!!!! a teď ještě neni jistý jestli jim daj novej nebo ne = ZLODĚJNA

Sg
3. červen 2007, 16:15

O2 Neboli jak tomu u nás někteří říkají kyslík by se dle mého měl přejmenovat na dusík. Podle mě je upsání se smlouvou této firmě rovno upsání ďáblu osobně vlastnim Mt t-mobile a vodafone no a t-mobile spíše udržuji při životě jinak využívám vodafone. A k internetu používám služby 802.cz sice jsem dal za připojení okolo 2500 ale mám 1mb net za 475 kč měsíčně žádná stabilní smlouva nezaplatim nemám zaplatim a jedu za celé 2 roky využívání se mi ani jednou nestalo aby byl nějaký problém či odstávka ehm kecám jednou jo to když nám dělníci na paneláku “omylem” rozbyly vysílač.Jsem nadmíru spokojen a Telekom chceteli eurotel neboli O2 mi nesmí do baráku plno zkušeností mě utvrdilo že je to jen stroj pro nalákání lidí kteří nečtou co podepisují:-) jinak totiž nechápu jak může mít tolik klientů :-D Ahoj

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací