Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vytvořte si své vlastní webové stránky na Google


Vytvořte si své vlastní webové stránky na Google

Autor: Miroslav Tydlačka  |  13. říjen 2007  |  zobrazeno: 19 821×  |  5 komentářů

logoPotřebujete si vytvořit internetové stránky s vlastními názory, obrázky a já nevím s čím ještě? Využijte této služby zdarma u Google. Pokud se zaregistrujete, nebo jste již zaregistrovaní a máte na Gmail účet není nic jednoduššího než vstoupit na stránku blogger a vytvořit si své stránky podle svého. Nečekejte od těchto stránek zázraky, ale to podstatné co mají www stránky mít, tam najdete, od vkládání obrázků až po možnost umístit pod každý článek komentář.

Po přihlášení na blogger přihlašovacím jménem, které používáte pro Gmail se dostanete do základního programového nastavení, kde si můžete nastavit spoustu užitečných funkcí. Můžete si vybrat z množství už předdefinovaných témat a poté si je upravovat individuálně, kdy si volíme barevnou škálu samostatně. Velkým přínosem je, že můžete přiřazovat jednotlivcům práva přístupu nebo je dokonce pozvat jako redaktory a ti budou moci také vkládat články atd. Dokonce jde přiřadit pro celý web přístupové heslo, takže se na stránky dostanou jen povolení uživatelé.

Malý výběr šablon

Samozřejmě, že jdou do článků vkládat obrázky. Zde je to vymyšleno spojením bloggeru a Picasa Web Albumu, kde se obrázky ukládají a tím pádem máte vyřešen volný prostor pro vaše videa nebo obrázky. Na stránky si můžete přidávat tzv. prvky stránky, které jsou již předdefinované a vy si vyberete ten, který vám nejvíce vyhovuje. Jsou to hlasovací okna, automatické odkazy, RSS kanály, videa z YouTube a další a další.

takto se vkládá nový článek 

Blogger je ideální pro školy, kdy si může jednotlivá třída vytvořit své webové stránky bez toho, aby musela mít znalost HTML kódu. Nebo takový domácí blogger, kde budete vkládat obrázky svých dětí atd. Každý si najde určitě důvod, proč si blogger zařídit. Velkou výhodou bloggeru na Google, je také to, že je kompletně v češtině, ale to už není až taková výjimka u Google, protože jak víme postupně Google počešťuje všechny své programy na webu. Hledáte-li prostor pro vaše webové stránky a chcete si vytvořit stránky např. vaší třídy tak jako já na Google, máte možnost.

Štítky: Internet


Komentáře

Denis Boyka
9. leden 2012, 20:01

Jsem velký Bojovník

Vlada
25. leden 2010, 18:16

cool hry

pepa
8. červen 2008, 13:39

doprava

Redaktor ovsem.net Jirka
15. říjen 2007, 23:45

no.nick – STRAŠNÝ nick

no.nick
15. říjen 2007, 16:55

jednim slovem STRAŠNÝ...

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací