Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Xbox LIVE bude od listopadu konečně i v ČR


Xbox LIVE bude od listopadu konečně i v ČR

Autor: Jiří Melčák  |  18. říjen 2010  |  zobrazeno: 8 098×  |  4 komentáře

Xbox LiveMicrosoft oznámil, že od 10. listopadu tohoto roku bude (konečně) dostupný Xbox LIVE také pro ČR, což je příjemná zpráva pro majitelé konzolí Xbox 360. Xbox LIVE je jedna z nejrozšířenějších online herních služeb. Spuštění je tak načasováno na dobu, kdy se začne také prodávat senzor Kinect pro Xbox 360. Velkou výhodou dostupnosti Xbox LIVE v ČR je zejména pravděpodobnost distribucí CZ her. A také řekněme českou "podporu" pro Xbox LIVE. Ovšem zde veškeré výhody (podle mě) z CZ Xbox LIVE účtu končí. Rozhodně doporučuji všem s migrací zahraničního účtu na český vyčkat nějakou dobu, dokud se neobjeví zkušenosti uživatelů, do jaké míry může být CZ účet výhodnější než např. americký.

Jaké budou CZ Xbox LIVE ceny? Drahé... jak jinak také v ČR

Microsoftem odhadovaná avizovaná maloobchodní cena 12ti měsíčního předplatného bude činit 1.599 Kč a např. karta s Microsoft Points v hodnotě 2100 bodů bude stát 799 Kč. Co k tomu dodat? Asi že je to trochu hardcore.

Osobně mám US Xbox LIVE účet, kde při současném kurzu mohu např. na www.gamecards.eu koupit 12ti měsíční předplatné za cca 920 Kč. Karta s 2100 Microsoft Points zde stojí cca 500 Kč. To je přece sakra rozdíl. Myslíte, že tyto vysoké české ceny vám vyváží možnost si koupit CZ hry (které asi také neporostou zrovna jako houby po dešti)? Samozřejmě je zde možnost, že maloobchodní ceny nebudou tak vysoké, jak momentálně Microsoft avizuje, ale moc se mi tomu nechce věřit.

Má smysl přejít na CZ Xbox LIVE účet?

Xbox LIVE CZ účetZahraniční Xbox LIVE účty byly v ČR vždy tolerovány, protože nebyla jiná možnost. Ani po zavedení CZ Xbox LIVE však uživatelé nebudou nuceni k přechodu na český LIVE účet. Pokud se však rozhodnete migrovat, nemusíte se bát - veškeré body, výsledky, stažený obsah, váš profil atd. bude převeden. Některé služby však poté nemusí být dostupné (např. filmy zakoupené ve službě Zune nebudou v Česku dostupné). Migrace je nevratná, což je přece jen také logické, neboť český účet je pro čechy cílová stanice.

Nepříjemnou zajímavostí také je, že se zatím ani nepřipravuje česká verze Xbox LIVE - tzn. že bude dostupný ve 13 jazycích, čeština však bude nadále chybět.

Asi jste z článku vycítili moji rozčarovanost nad celým CZ Xbox LIVE účtem. Oznamená ceny mi vyrazili dech - tak trochu to kopíruje standard, který je v ČR zaveden - v ČR je vždy vše prostě nejdražší, marže napnuté k prasknutí... Dokud nebude migrace povinná, není pro mě možnost CZ her lákavá natolik, abych migroval a riskoval tak, že v zahraničí koupené Microsoft Points (byť pro EU) nebudou v CZ LIVE účtu fungovat. Pokud se objeví zprávy o opaku, pak bych o migraci možná začal přemýšlet...

Více informací si můžete přečíst:

Předplacenky z GameCards.eu

Závěrem opakuji adresu www.gamecards.eu, kde za pár peněz koupíte předplacenky - které ti chytří přeprodávají na Aukru. Nevýhodou může být pro někoho nutnost alespoň lehce pokročilé angličtiny, protože krom registrace vás budou při první objednávce telefonicky z USA kontaktovat a ověřovat zadané údaje...

Štítky: Herní konzole XBOX 360, Microsoft


Komentáře

wahy
19. září 2012, 11:28

super Rady atd o xbox kartach a xbox live sem našel na http://360xbox.cz/

Muf
20. říjen 2010, 15:32

Kolaudačka nebude?? :D

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
19. říjen 2010, 16:39

Když bude fajně, tak ho donesu do našeho nového novojičínského kanclu, kde jak věřím, budeš sedět aj ty v době blízké T mínus 14 dní ;)

Redaktor ovsem.net Johnyz
19. říjen 2010, 11:54

o XBOXu už nějaký pátek přemýšlím a chtěl bych vyzkoušet ten nový Kinect. A ten live poplatek – není to zas taková hrůza, když to spočítám na měsíce (130,-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací