Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Software


BulletProof - více disků na jednom účtu

Autor: Milan Kvita  |  11. srpen 2006  |  zobrazeno: 7 512×  |  1 komentář

Bulletproof serverPřed časem jsem psal o báječném ftp serveru, který umí vše, na co si vzpomenete (beru to z laického pohledu, který toho zase až tak moc nepotřebuje :-). Všechna nastavení jsou velmi jednoduchá a intuitivní. V menu setup user accounts naleznete vše, co potřebujete. Pro každého lze vytvořit speciální účet s omezením rychlosti, pravomocemi, můžete také banovat ip adresy, sledovat usery, průtok dat, omezovat je, a spoustu dalších věcí.

Pokračování článku

Simulátor instalace Windows XP

Autor: Jiří Melčák  |  11. srpen 2006  |  zobrazeno: 20 743×  |  18 komentářů

Simlátor instalace Windows XPNarazil jsem znovu na poměrně starou věc, přesto si myslím, že by mohla tato utilita pomoci nejednomu člověku. Windows XP Setup Simulator je, jak již název napovídá, simulátorem instalace Windows XP. Jedinou nevýhodou programu je, že je v angličtině. Přesto vás je schopen provést a "naučit" jak instalovat Windows XP bez obav, že při instalaci něco zkazíte. Simulace je to vskutku zdařilá a může být také použita pro simulaci instalace Windows 2003, neboť kroky jsou velice podobné. Po nainstalování simulátoru máte k dispozici také malého textového průvodce (spuštěním Tutorial.exe), který vysvětluje podrobněji všechny kroky, bohužel opět v angličtině. Windows XP Setup Simulator můžete stahovat z domovské stránky (1,23 MB).

Pokračování článku

Seznam Lištička

Autor: Lenka Melčáková  |  10. srpen 2006  |  zobrazeno: 15 922×  |  15 komentářů

Seznam LištičkaHodně lidí ji určitě zná, ale já jsem na ni narazila teprve dnes. Tato lišta umožňuje online překládání textu do češtiny a je zde na výběr dokonce z několika jazyků. Kromě angličtiny a němčiny je podporována i francouzština, španělština, italština a ruština. Lištu si musíte nainstalovat z domovské stránky a to zvlášť pro Internet Explorer 5.0 a vyšší a pro prohlížeče Firefox 1.0+, Mozilla 1.0+, SeaMonkey 1.0+. Dále máme na výběr verzi s antivirem a také bez antiviru, ohledně tohoto doporučuji pokud v počítači disponujete nějakým antivirem je vhodnější nainstalovat samotnou lištu bez antiviru.

Pokračování článku

Sdílený kalendář s přáteli na Google

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. srpen 2006  |  zobrazeno: 28 620×  |  9 komentářů

Google CalendarPředstavím vám skoro novinku od Google a tím je vytvoření svého kalendáře, který můžete sdílet s kýmkoliv, kdo taky vlastní svůj email na Google www.gmail.com. K tomu abyste mohli využívat všechny výhody svého kalendáře uloženého na serveru, musíte mít založen email na gmail. Ten je podmíněn pozvánkou, kterou dostanete od někoho, kdo už gmail má a může vám ji poslat. Zmiňoval jsem se již o tom v tomto článku.

Pokračování článku

QuickTime Alternative

Autor: Jiří Melčák  |  27. červenec 2006  |  zobrazeno: 11 096×  |  2 komentáře

QuickTime je mrtev... ať žije QuickTime AlternativeAsi většina z vás zná nebo alespoň má v povědomí QuickTime, což je Appleovský program pro přehrávání souborů s příponou MOV (a dalších quicktime formátů jako GT nebo např. 3GP, který se používá jako video formát v mobilech Sony Ericsson). V tomto formátu bývájí často uložené filmové trailery a jiné filmové ukázky. Některé foťáky také místo do AVI ukládají video do tohoto mnohdy (i mnou) proklínaného formátu MOV. Vlastně samotný formát není špatný, pro trailery je zcela vhodný, ale problémem je samotný program QuickTime, který je otřesný. Proto zde naštěstí máme alternativu a to program QuickTime Alternative (včera vyšla verze 1.72), který dokáže nabídnout mnohem více funkcí a dá se použít pro přehrávání široké škály video formátů, jejichž kodeky máte nahrané v systému. Instalačka má velikost necelých 13 MB.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací