Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Software


Obnova systému s Acronis True Image 9 CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. květen 2006  |  zobrazeno: 58 703×  |  38 komentářů

Acronis True Image 9 CZA máme tady pokračování článku o Acronis True Image, který pokračuje návodem jak obnovit systém u již vytvořené zálohy. Máme-li vytvořenou zálohu celého disku C:\ a soubor je uložený na disku D:\ můžeme provést obnovu systému. Tu ovšem musíme provést s vytvořeným bootovacím CDčkem, které jsme si již vytvořili. V BIOSu (po startu stiskneme klávesu delete) je nutné mít nastaveno jako první bootvací zařízení CD mechaniku a potom z pevného disku (implicitně  Advanced Bios Features / First Boot Device CDROM / Second Boot Device HDD-0).

Pokračování článku

ICQ 5.1 - mírný pokrok v mezích konkurence

Autor: Jiří Melčák  |  11. květen 2006  |  zobrazeno: 243 103×  |  266 komentářů

ICQ 5.1Vyšla nová verze nejoblíbenějšího komunikačního programu ICQ (I seek you). Nová verze má oznažení 5.1 a v této chvíli není dostupná v češtině. Instalační soubor má velikost 5,8 MB a stáhnout si ji můžete ze stránek výrobce. Co je v nové verzi nového? Změny jsou spíše kosmetické, ale také přibylo pár funkcí, které jsou již dávno dostupné v alternativních instant messengerech.

Pokračování článku

eDonkey 2000 Pro a mé zkušenosti s SurfSideKick

Autor: Milan Kvita  |  3. květen 2006  |  zobrazeno: 20 284×  |  8 komentářů

Znáte to. Občas potřebujete stáhnout hocico a neustále hledáte nové a nové možnosti. Jednou je to DC++, podruhé různá fóra, napotřetí třeba torrenty a do čtvrtice tu máme další způsob - eDonkey, další do rodiny P2P (peer-to-peer) klientů. Kdysi už jsem jej zkoušel, ale měl jsem pomalou wifinu, tak jsem byl rád, že jsem stáhl nějaký ten deseti megový soubor. A proto jsem se dnes rozhodnul, že bych to mohl zkusit opět, protože moje 4mbity jsou už s rychlostí jinde a hledání MP3 od Daler Mehndi-ho se bohužel nezdařilo.

eDonkey 2000Mrknu tedy přes google na oficiální stránky eDonkey. A ejhle, do free verze už chcou napasovat reklamy, což se mi moc nelíbilo. Na torrentu jsem spolehlivě našel eDonkey 2000 Pro, který údajně funguje bez reklam. Stažení proběhlo během pár sekund, stejně jako instalace. Klient se spustil a já se vesele zabydlil v novém interface programu. Přes search jsem zadal klíčová slova Daler Mehndi (buď společně nebo jen zvlášť). Klipů to našlo celou řádku, ale v absolutní většině případů byl uživatel pouze jeden, takže stahování na celou věčnost nebo spíše na náhodu, jestli onen uživatel má klip celý a jestli má jakž takž propustnou linku. Nejznámější klip Tunak Tunak Tun měl 50 uživatelů a po nakliknutí jsem celou mp3 stáhnul do dvou minut. Nenasytnost trvala a chtěl jsem zkusit opravdovou přenosovou rychlost tohoto P2P klienta...

Pokračování článku

Acronis True Image 9 CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  1. květen 2006  |  zobrazeno: 78 009×  |  82 komentářů

AcronisPředstavme si situaci, kdy vám selže operační systém. Ať je to z důvodu toho, že máte na disku vir, nebo jste nainstalovali program, který vám rozhodil Windows a teď se chová nějak divně. V horším případě systém vůbec nenastartuje a jediná možnost jak z toho ven je přeinstalovat celý Windows. V tom případě se vám honí hlavou vše, co budete muset znovu instalovat, všechny ty drivery pro grafickou kartu, webovou kameru, základní desku, zvukovku a já nevím co ještě a představujete si ten ztracený čas prosezený u počítače instalací toho všeho tak jak jsme zvyklí z doby kdy vám počítač fungoval.

Tak toto vše bude pro vás maličkost, pokud budete mít nainstalovaný na svém počítači Acronis True Image 9 CZ. Vložíte do CD mechaniky již vytvořené bootovací CD, určíte místo, kde jste provedli zálohu a za 5 minut máte Windows zpět k datu, kdy jste provedli zálohu. Ale to za předpokladu, že se budete držet určitých zásad, o kterých si postupně povíme i s návodem jak Acronis True Image 9  používat.

Pokračování článku

Radio Player

Autor: Miroslav Tydlačka  |  21. duben 2006  |  zobrazeno: 9 548×  |  11 komentářů

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací