Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Software


Windows Movie Maker 2.1

Autor: Milan Kvita  |  14. březen 2006  |  zobrazeno: 138 908×  |  181 komentářů

LogoSpousta čtenářů si už jen při nadpisu řekne. Movie Maker ? Ten od Windows ? Proboha o čem chce ten chlap psát, takový newbie program, který nic nezvládne, taková ztráta času. Proč nezkusí Pinnacle studio nebo jiné. Omyl.

Kdo by se dnes chtěl párat s profesionálním nástrojem (ještě k tomu placeným), když Movie Maker je vestavěná aplikace v MS Windows XP. Kdo dnes má hodiny a hodiny času k tomu, aby si hrál se všemi těmi efekty, co nabízí Pinnacle. Viděl jsem dvě videa. Jedno v Pinnacle a druhé v Movie Makeru (MM). Obě dělali amatéři, kteří se tím zabývají jen okrajově. MM podle mne vyhrál na plné čáře.

Pokračování článku

MSN Messenger 7.5

Autor: Milan Kvita  |  21. únor 2006  |  zobrazeno: 26 230×  |  21 komentářů

MSN MessengerJá vím, že většina lidí proklíná microsoft (aliaz mikrošrot, mrkvošrot, atd). Program, který chci tady předvést, je právě od MS. Je to Microsoft Messenger. Program, který má hodně společného s ICQ, Skypem a dalšími. Jednoduše, je to komunikační chat, můžete si spolu psát, povídat přes mikrofon jak na skype, sledovat se přes webovou kameru anebo si posílat obrázky, soubory a hrát spolu hry.

O tomto programu bych nepsal, kdyby nebyl něčím výjimečný. U nás v práci totiž vyvstal problém, že nesmíme instalovat jakýkoliv software do počítače. Respektivě je to nežádoucí. A nutnost být online k dispozici kritická. Proto bylo nutné učinit opatření - žádné ICQ, žádný Skype, nic takového. Takže přišel na řadu program MSN MESSENGER. Je to vestavěná aplikace přímo ve windows, takže problém s instalací byl odstraněn. Předregistrace proběhla na emailový účet firemní pobočky a za pár minut jsem již vesele byl online pro osoby, které již delší dobu používají MSN. Problém byl ještě v exploreru, kde je zapnut poradce hodnocením obsahu. Bylo tedy nutno použít tedy jiný prohlížeč...

Pokračování článku

Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 358 541×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Pokračování článku

Jak na FTP s Bullet Proof FTP Server

Autor: Milan Kvita  |  29. leden 2006  |  zobrazeno: 18 435×  |  5 komentářů

Bullet Proof FTP ServerRozhodl jsem se předvést vám prográmek, který slouží jako FTP server. FTP je zkratka pro File Transfer Protocol. Čili protokol, který je určen na přenos větších souborů po síti. Díky tomuto protokolu dosáhnete ve většině případů větší rychlosti než po http nebo jiných síťových protokolů. Pokud jste připojení na 100mbit LAN, není problém s FTP-čkem dosáhnout maximální propustnosti, která je oněch 100 mbit / 11MB.

Program se jmenuje Bullet Proof Server a považuji ho za jeden z nej v této oblasti. Je to shareware a bez patřičného klíče jej můžete zkoušet na 30 dní. Nejdříve se nainstaluje klient a dodatečně je třeba doinstalovat BFTP server. Klient je podle mne zbytečný, od toho jsou průzkumníci jako Total Commander a Servant Salamander.

Bullet Proof FTP ServerPozor na to, kdy chcete spouštět FTP. Ve většině případů nefunguje třeba přes WI-FI a to z jednoho důvodu. Zpravidla se připojujete přes internetovou bránu. Máte tedy vnitřní IP adresu a FTP server by tedy musel být na bráně. I v mém případě nemohu založit FTP pro venkovní uživatele, protože jsem na metropolitní síti (ne LAN, ale MAN) a dostal jsem přidělenou vnitřní IP. Uživatel na LANu mne tedy uvidí a připojí se, ale kdokoliv zvenčí nee. Zatím jediný způsob, jak toto obejít, je asi prográmek HAMACHI, který bude emulovat domácí síť.

Pokračování článku

Virtuální síť s programem Hamachi

Autor: Miroslav Tydlačka  |  22. leden 2006  |  zobrazeno: 53 087×  |  43 komentářů

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací