Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Software


Cesta kolem světa s Google Earth

Autor: Miroslav Tydlačka  |  17. prosinec 2006  |  zobrazeno: 12 283×  |  6 komentářů

Pokračování článku

Vaše oblíbené položky a mojelinky.com

Autor: Miroslav Tydlačka  |  11. prosinec 2006  |  zobrazeno: 10 179×  |  14 komentářů

mojelinky.comJiž nedávno v článku Oblíbené na internetu jsem se zmiňoval o možnosti uložit si své oblíbené položky z Exploreru na server a mít tak ke svým oblíbeným stálý přístup kdekoliv tam, kde je internet. Osobně jsem se mnohokrát setkal, že jsem potřeboval navštívit např. u zákazníka internetovou stránku a nemohl jsem si vzpomenout na internetovou adresu, kterou jak jinak mám uloženou doma na svém PC ve složce oblíbené a je problém na světě. Toto se snaží vyřešit a vyjít nám, takovým podobným zapomětlivcům, vstříc internetová stránka mojelinky.com.

Pokračování článku

ICQ 6 Preview je tady

Autor: Jiří Melčák  |  5. prosinec 2006  |  zobrazeno: 172 605×  |  276 komentářů

ICQ 6 je tadyDlouho jsme ani nemuseli čekat a vývojáři nejpopulárnějšího kecálka ICQ připravili zcela novou verzi - ICQ 6. Tato nová verze skutečně není jen nějakým malým upgradem, jde o kompletní redesign vzhledu, který poloprůhlednými okraji jasně ukazuje na inspiraci z Windows Vista. Vývojáři slibují mnohem lepší ovládání a překvapí nás jistě novými smajlíky (opět jsou poměrně hnusné, jak už je tradicí...), většími devils atd. Věřím, že to bude krok správným směrem, neboť ICQ má pár much a je potřeba ho postrčit na vyšší úroveň, neboť mnoho lidí postupně raději přechází k alternativním kecálkům a právě ICQ 6 může pomoci upevnit svou pozici. Na blogu ICQ a i na jiných blozích toho moc konkrétního není. Musíme si počkat na finální verzi.

Pokračování článku

Google Reader - vaše oblíbené RSS zdroje pohromadě

Autor: Miroslav Tydlačka  |  4. prosinec 2006  |  zobrazeno: 11 137×  |  8 komentářů

Google ReaderTechnologie RSS (RSS zdroj, RSS kanál) slouží uživatelům k odběru novinek z webových stránek. Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. Dnes však RSS kanály slouží jako velmi rychlý způsob, jak se rychle dostat k aktuálním článkům na vašich oblíbených webech. RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Pomocí RSS čtečky tak ve výsledku dostanete jednotlivé články z vašich oblíbených serverů a vy si jen vyberete ty, které vám vyhovují a máte o ně zájem. V praxi to funguje tak, že si vložíte odkaz RSS kanálu do nějaké RSS čtečky. Má to ale svá úskalí. RSS čtečku máte totiž pouze na tom počítači, kde jste si ji nainstalovali. Co ale dělat v případě, když chcete mít své oblíbené zdroje vždy s sebou, ať sedíte u jakéhokoliv počítače. Toto vše napraví stránka Google Reader, kde vše, co si nastavíte, budete mít vždy po ruce, ať jste kdekoliv, kde je internet.

Pokračování článku

Process Explorer - mějte kontrolu nad spuštěnými procesy

Autor: Jiří Melčák  |  25. listopad 2006  |  zobrazeno: 17 129×  |  3 komentáře

Vzhled Process ExploreruRád bych vám představil malý, ale o to užitečný freeware program - Process Explorer, který osobně používám již déle jak rok. Než se vrhneme na tuto utilitku, díky které získáte absolutní kontrolu nad systémovými procesy, rád bych se lehce dotknul historie. Společnost Sysinternals, která tuto a mnoho dalších utilit vyvinula, byla letos v červenci převzata samotným Microsoftem. Můžeme tedy jen doufat, že to povede k rychlejšímu vývoji jednotlivých utilit. Novou oficiální stránku původní Sysinternals najdete na Windows Sysinternals.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací