Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ACDSee 9 Photo Manager


ACDSee 9 Photo Manager

Autor: Jiří Melčák  |  10. říjen 2006  |  zobrazeno: 29 765×  |  13 komentářů

ACDSee 9 Photo ManagerMinulý měsíc vypustila společnost ACD Systems na světlo světa již devátou verzi jednoho z nejznámnějších a nejpoužívanějších foto manažerů s názvem ACDSee 9 Photo Manager. Tento program se již řádku let drží na špici v oblasti organizace, úprav, kategorizace, sdílení, vyhledávání a archivace fotografií na vašem PC a zároveň udává směr vývoje aplikací pro správu fotek. Podívejme se tedy na novinky, které jsou obsaženy v nové verzi ACDSee 9 Photo Manager.

Nejzajímavější novinkou je bezesporu tzv. Quick View mód, díky kterému se vám fotka zobrazí skutečně ihned po kliknutí na obrázek, ať už z přílohy emailu nebo prostě z průzkumníku nebo nějakého souborového manažeru. Rychlost zobrazení fotek mě opravdu velmi potěšila. Výběr efektů, které lze aplikovat na obrázekSamozřejmě můžete bez problémů pomocí klávesových šipek nebo rolovátkem myši prohlížet fotky ve stejném adresáři. Při tomto rychlém zobrazení stačí poté dvojklikem nebo enterem spustit plnohodnotný ACDSee nebo pomocí menu Tools - ACDSee Full Viewer máte ihned možnost danou fotku upravovat - otočit, zaostřit, změnit velikost, odstranit červené oči, oříznout, upravit jas a kontrast, přebarvit fotku, odstranit šum, vytvořit černobílou fotku, přidat textový popisek nebo přidat nějaký z 33 připravených efektů. Kdykoliv máte samozřejmě možnost fotku vytisknout, přidat k fotce zvukový záznam, přesunout fotku do jiné složky nebo spustit extérní program pro úpravu fotek. ACDSee 9 nově pro úpravu fotek nabízí nástroj Shadow/Highlight, který vám umožní upravit fotku, která je příliš tmavá nebo naopak příliš světlá. Nyní lze také jedním kliknutím odstranit efekt červených očí díky nově vylepšenému nástroji.

V levém sloupci vidíte nástroje, díky kterým můžete fotku upravovatVelice potěšující pro mnohé bude jistě další nová funkce nazvaná jako Private Folder, tedy soukromá složka, která jak už název sám napovídá má znepřístupnit vaše skutečně soukromé fotky před nenechavci. V ACDSee 9 stačí pravým myšítkem kliknout na složku, kterou chcete přesunout do soukromé složky a z menu vybrat Add to Private Folder, čímž se odstraní veškeré záznamy o daných fotkách z databází na vašem pevném disku a fotky budou přístupné pouze přes ACDSee 9 Photo Manager. Hned vzápětí budete vyzváni k zadání hesla. Pokud však vytváříte soukromou složku poprvé musíte před zadáním hesla nejprve soukromou složku vytvořit pomocí tlačítka Create Private Folder. V dalším kroku zadáte heslo a pro jistotu ještě jednou a složka nebo vybrané obrázky se přesunou do soukromé složky. Když se podíváte na disk, uvidíte, že složka nebo fotky skutečně zmizely a nejsou přístupné. Zobrazení soukromých složek zapnete v menu View - Private Folder. Po opětovném zapnutí ACDSee se pak dostanete do této složky pouze po zadání hesla. Při odchodu od počítače však nezapomeňte ACDSee vypnout ;)

Samotný vzhled ACDSee 9 Photo ManagerDalší novou funkcí je přidání kalendáře událostí, který automaticky organizuje vaše fotografie na základě data, kdy byly snímky pořízeny. Ke všem těmto událostem lze přidat i patřičný popisek, co se v daný den událo. Posledním vylepšením ACDSee je tzv. ACDSee Showroom, který lze přirovnat k widgetu, jež vám na ploše postupně mění vybrané fotografie. Funkce se spouští přes menu Create - Create ACDSee Showroom.

To bylo z novinek vše. Pro ty, co ACDSee ještě nikdy nezkoušeli, rád zdůrazním, že ACDSee toho umí ještě mnohem, mnohem více. Například můžete vytvořit HTML fotogalerie pro publikování na webu, vytvořit obrázkovou slideshow, vytvořit CD, DVD, Video nebo VCD, archivovat fotky, vytvořit screenshot, nastavit pozadí plochy, vytvořit screensaver, vyhledat duplikáty fotek, konvertovat obrázky do všech možných formátů, ručně kategorizovat fotografie dle témat, hodnotit fotky jako ve škole... jednoduše kvanta funkcí vměstnali vývojáři do této jediné aplikace, která stojí pouhých 856 Kč vč. DPH. Instalační program má velikost 23,6 MB a máte možnost si vyzkoušet 15-ti denní trial verzi.

Štítky: Programy


Komentáře

natalie
14. květen 2007, 18:47

jak mam nainstalovat qip plosim
:D

Marta
14. květen 2007, 00:17

chci se zeptat, jak mám nainstalovat češtinu do ACDsee, nějak se mi to nedaří?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
25. duben 2007, 15:34

Tady jde koupit čeština

Martin
20. duben 2007, 15:14

A kde se prosím dá ta čeština za 80 kaček koupit?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
12. duben 2007, 15:16

Bohužel, čeština do tohoto buildu je placená. Stojí 80,- Kč... pokud ji opravdu potřebuješ, tak snad 80 kaček není na bankrot.

Georg
12. duben 2007, 14:22

Nevíte někdo, kde se dá zdarma stáhnout čeština pro ACDSee 9 build 108???? Předem děkuji!

Jan
20. březen 2007, 17:29

V ACDS ee8 a9 nemohu kopírovat popisky na CD či fleš. Po strátě dat z disku, nebo nového pčítače jsem v neřešitelné situaci Verze 4 Fungovala i na diskety.
Poradí někdo!
Čeština jde docela dobře až po instalaci ACDSee, bez její spuštění.

Georgo
29. leden 2007, 00:29

Dobrý den, mohl bych se zeptat jestli je ACDSee 9 Photo Manager pro platformu Mac?

Majo
11. leden 2007, 22:47

Ahoj, no tak ta cestina mi neslape stiahol som si to z linku na ktory je tu odkaz, ale pise mi to ze to nemoze vytvorit subor ACDsee9.exe$$A moc tomu teda nerozumiem. Poradi mi dakto? Vdaka.

tibifoto
10. leden 2007, 16:03

Ako vytvarny fotograf som postupne pouzival vsetky modifikacie programov ACDSee a tato posledna je skutocne vydarena a rychla, vrelo odporucanm kazdemu! A vdaka za link redaktorovi a prekladatelovi za cestinu, ta mi este chybala…

Roman
26. listopad 2006, 21:13

Mám dotaz ohledně foto disku v ACDSee 9 Photo Manager.Dá se tento foto disk zálohovat?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
12. listopad 2006, 10:25

Ano, je na to čeština.

Muff
12. listopad 2006, 07:51

je na to čeština?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací