Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | BulletProof - více disků na jednom účtu


BulletProof - více disků na jednom účtu

Autor: Milan Kvita  |  11. srpen 2006  |  zobrazeno: 7 399×  |  1 komentář

Bulletproof serverPřed časem jsem psal o báječném ftp serveru, který umí vše, na co si vzpomenete (beru to z laického pohledu, který toho zase až tak moc nepotřebuje :-). Všechna nastavení jsou velmi jednoduchá a intuitivní. V menu setup user accounts naleznete vše, co potřebujete. Pro každého lze vytvořit speciální účet s omezením rychlosti, pravomocemi, můžete také banovat ip adresy, sledovat usery, průtok dat, omezovat je, a spoustu dalších věcí.

Co mi poslední dobou dělalo starosti, bylo nasdílení více disků nebo adresářů na jediný ftp účet. Spousta lidí má dnes filmy třeba na E, programy na F a chce nasdílet oboje najednou. Řešení jsem dostal od Radka Michálka, kterému díky, protože mi to vůbec, ale vůbec nechtělo fungovat. Nicméně celkové nastavení je velmi jednoduché, tak pojďme na to.

link soubory v adresářiVytvořte si adresář kdekoliv, na názvu nezáleží. Nazval jsem jej například pokus ftp. V průzkumníkovi si vytvořte v tomto adresáři zástupce (*.lnk link soubory) těch adresářů/disků, které chcete nasdílet. Mělo by to vypadat, jak na obrázku. Soubory o velikosti několika málo bajtů, které jste vytvořili tažením z levého do pravého okna při stisknutém levém alt-u.

AdresářeZbytek práce spočívá v Bulletproof Setup user accounts. V directories si nasdílíte nejdříve adresář pokus ftp a potom přidáváte přesně ty adresáře, u kterých jste vytvářeli *.lnk soubory. Každému lze přiřadit práva a omezení, každý account lze nastavit jinak. Přístupová hesla a jména jsou hned pod tím, stejně jako volba ip, pokud jich máte víc (např. síť a hamachi). Viz obrázek.

Links and MessagesPoslední úkol spočívá v záložce Links and messages. Je třeba zaškrtnout Links to add to directories. Potom překliknout na Treat as Virtual Directories a nakonec zaškrtnout Resolve windows shortcuts (*.lnk files). Bez toho to fungovat nebude. Viz obrázek.

Testovat můžete tím, že se připojíte na vlastní ftp přes Servant Salamander nebo Total Commander (je to rychlejší než klasicky přes explorer).

No vidíte, ani to nebolelo a vy jste zase drobátko chytřejší.

Štítky: Konfigurace, Software


Komentáře

filipp
24. květen 2007, 23:55

smazáno

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací