Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | eDonkey 2000 Pro a mé zkušenosti s SurfSideKick


eDonkey 2000 Pro a mé zkušenosti s SurfSideKick

Autor: Milan Kvita  |  3. květen 2006  |  zobrazeno: 20 114×  |  8 komentářů

Znáte to. Občas potřebujete stáhnout hocico a neustále hledáte nové a nové možnosti. Jednou je to DC++, podruhé různá fóra, napotřetí třeba torrenty a do čtvrtice tu máme další způsob - eDonkey, další do rodiny P2P (peer-to-peer) klientů. Kdysi už jsem jej zkoušel, ale měl jsem pomalou wifinu, tak jsem byl rád, že jsem stáhl nějaký ten deseti megový soubor. A proto jsem se dnes rozhodnul, že bych to mohl zkusit opět, protože moje 4mbity jsou už s rychlostí jinde a hledání MP3 od Daler Mehndi-ho se bohužel nezdařilo.

eDonkey 2000Mrknu tedy přes google na oficiální stránky eDonkey. A ejhle, do free verze už chcou napasovat reklamy, což se mi moc nelíbilo. Na torrentu jsem spolehlivě našel eDonkey 2000 Pro, který údajně funguje bez reklam. Stažení proběhlo během pár sekund, stejně jako instalace. Klient se spustil a já se vesele zabydlil v novém interface programu. Přes search jsem zadal klíčová slova Daler Mehndi (buď společně nebo jen zvlášť). Klipů to našlo celou řádku, ale v absolutní většině případů byl uživatel pouze jeden, takže stahování na celou věčnost nebo spíše na náhodu, jestli onen uživatel má klip celý a jestli má jakž takž propustnou linku. Nejznámější klip Tunak Tunak Tun měl 50 uživatelů a po nakliknutí jsem celou mp3 stáhnul do dvou minut. Nenasytnost trvala a chtěl jsem zkusit opravdovou přenosovou rychlost tohoto P2P klienta. Nakliknul jsem Harryho Pottera 4. Ejhle souborů už bylo víc, což je velké plus. Začal jsem vybírat, který mám nechat stahovat, protože většina z nich nebyla označena jestli jsou to ripy nebo cam edice. Nu což, nakliknul jsem pár a čekal. No můžu říci, že kdyby mi do půl hodiny nevyskočilo reklamní pop-up okno, tak jsem dočista zapomněl, že stahuju z nějakého eDonkey. Mrknu na klienta a DL a UL 3,5kb/s - 17,2kb/s. Omg, on se za těch 30 minut ani nehnul, v torrentu už běžně tahám 50kb/s a mám 30 MB stažených, ne-li víc. Zminimalizoval jsem program a v tu ránu mi vyskočilo další pop-up okno.

TuneUp Utilites 2006No nebudu vás napínat, klient si do mého PC nainstaloval hromadu svých přítelíčků. NOD32 v kombinaci s AD-Aware Profesional, NetLimiter Pro Firewallem se mohli zahrabat. Zkusil jsem můj trumf TuneUp Utilities na pročištění systému. Sice mi našel hromadu věcí, ale dalšímu zobrazení pop-up okna rovněž nedokázal zabránit. Mrknu do startu a do program files. Nový prográmek, samozřejmě neodinstalovatelný - SurfSideKick. Na ploše ikonka Play poker online, už je to jasný, mám tu spyware. Přes google se dají najít pěkné info o tomto spyware, nicméně nakonec zvítězil server viry.cz. Absolutně nejlepší server, který znám, na odstranění virů a online pomoc. Je třeba se tomu trochu věnovat a neházet flintu do žita, protože s tímto spywarem jsem se drbal asi dvě a půl hodiny. A to jenom kvůli tomu, že jsem nedodržel správně návod. U fóra je třeba registrace, ale za tu pomoc to stojí.

hijackthis2Zkusil jsem vyhledat na fóru SurfSideKick a už tam bylo nejedno téma, tohle pro mne bylo směrodatné. Hned po několika příspěvcích byl odkaz na údajně spolehlivý návod. Neváhal jsem, nakliknul jsem a pak se málem vyvrátil nad několika obrazovkami textu. K vyčištění používají programy HiJackThis, CCcleaner, Unlocker. Unlocker jsem snad ani nepoužil, ale CC je vlastně cookie cleaner + další velká hromádka věcí. Nejdůležitější program na zjištění a odstraňování spyware je prográmek HiJackThis (HJT). Slouží na sken a monitoring právě běžících procesů, které bezpečně vypne, ale je zapotřebí vědět co vypínat. Vypne i neviditelné procesy a nebezpečné zápisy do registru. Proto pokud jste nějak nezkušení nebo nemáte odvahu, přenechte raději práci odborníkovi. Takovéto zásahy mají velký vliv na celou funkci počítače a pokud uděláte něco špatně nebo i nějakou maličkost opomenete, může to skončit finálním reinstallem a nakonec i ztrátou dat. Chcete-li poradit, jak to odstranit, mrkněte se tedy na viry.cz/forum, protože spyware je hodně individuální a pokaždé vyvstane zase jiný problém.

 Co z toho plyne na závěr ? Vyvarujte se  programu eDonkey, pokud si nejste jistí, že jej nutně potřebujete a pokud nemáte výkonný firewall s se spolehlivým antivirem. V opačném případě můžete skončit jako já. eDonkey-ho osobně považuji za velmi slabý stahovací nástroj a vracím se zpět k torrentům.

Štítky: Internet, Software


Komentáře

Petr
12. prosinec 2006, 14:37

hmm tak to mšá blby,mě to lita nad 1,5Mbit/s

Donkos
13. září 2006, 13:55

Mal som to iste. Nahradil som instalaciu predchadzajucou verziou. Sice sa mi obchvilu vyhraza upozornenim na novu verziu, ale to nevadi a edonkey2000 funguje.

Martin
13. září 2006, 13:48

Mám problém s edonkeyem objevuje se mi věta The eDonkey2000 Network is no longer available. Nevíte někdo co to znamená? Díky za pomoc.

Xixao
14. květen 2006, 17:20

Přesně tak.To tu chybelo….jinými slovy když vy pustite upload emule vam pusti download

MM_tank
12. květen 2006, 18:46

Emule je freeware program využívající stejnou síť. Je absolutně bez reklam a spyware. U této sítě je potřeba si uvědomit jak funguje: za soubory co si lidi stáhnou od vás dostáváte kredity, čím víc kreditů tím jste větší číslo a pokud je fronta na nějaký soubor tak ti s větším počtem kreditů mají přednost. Hodnotit emule /respektive síť kterou využívá/ za jeden den je tedy nesmysl. Doporučil bych nejprve několikrát stáhnout nějaké věci které mají tisíce uživatelů- naskočí vám kredity protože i od vás se bude současně stahovat. A potom se dá teprve úspěšně bojovat a nacházet a stahovat věci, které jsou vzácné /přepnout vyhledávání na kad síť/

Xixao
4. květen 2006, 22:50

na hudbu nejlip BearShare

Johnyz
4. květen 2006, 09:57

no tak u shareaza stahuji od vcerejska, rychlost neuveritelne pomala, nikdy jsem se nedostal nad 30kb/s. Zkousel jsem vsechny typy souboru, vybiral jsem i ten co mel vic nez 300 resources. Nebudu na shareazu nadavat, ale jen diky tomu ze jsem tam nasel par songu od Dalera Mehndiho, ktere nikde jinde nejsou.

Xixao
3. květen 2006, 14:14

Používám Emuli a Shareazu na síť Edonkey a naprostá spokojenost..pokud stahnu nejakej crack a on je zavirovanej nod32 to hned zjisti ale to se vam stane kdekoli jinde protoze crack na neznamou vec ktery ma jeden clovek je proste podezrelej.stava se vyjimecne..jinak emule je skvela na programy a XXX protoze patri k nejmene kontrolovanym..sezenete vsechny novinky..jen s o par procent mensi rychlosti oproti jinym p2p programkum se uz musite smirit(staci zapnout jeste treba Torrent k vytizeni linky)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací