Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Google Analytics - statistiky pro vaše stránky


Google Analytics - statistiky pro vaše stránky

Autor: Miroslav Tydlačka  |  8. říjen 2006  |  zobrazeno: 8 339×  |  5 komentářů

Podrobný přehled o návštěvnostiFirma Google se v poslední době profiluje množstvím zajímavých internetových nástrojů. Ohromující je trojrozměrná mapa světa, projekt on-line textového editoru a obzvláště užitečným je nástroj, který se jmenuje Google Analytics. Na úvod je potřeba si říci, že tento nástroj ocení zejména webmasteři. Google Analytics je zaměřený na sledování návštěvnosti internetových stránek, a nejenom to, kompletně analyzuje jednotlivé přístupy a výsledná data zpracovává v přehledných grafech. A vše prosím zdarma.

Zpracování přístupů formou výstupů a statistik není jednoduchá záležitost. V naší republice zmiňme portály Navrcholu.cz a Toplist.cz. Zpočátku jsem si více oblíbil službu Navrcholu.cz, protože byla funkčně i graficky velmi zdařilá. Bohužel, majitelé se rozhodli zásadním způsobem změnit design, část služeb zpoplatnit a výsledek se dá označit za nepřehledný marast. Z tohoto důvodu jsem přešel ke službě Toplist.cz, která mě příjemně překvapila. Nenabízí sice takový uživatelský komfort jako původní Navrcholu.cz, ale je přehledná a hlavně spolehlivá.

Google Analytics dokáže strčit Navrcholu.cz i Toplist.cz do kapsy. Jediné, co postrádá, je možnost porovnat návštěvnost s konkurencí, sledovat žebříčky a trendy. Ale co se týká samotné návštěvnosti, analýz a spolehlivosti - zde nemá absolutně žádnou konkurenci. Myslím v oblasti bezplatných služeb.

Ostatně - podívejte se sami. Na následujících ukázkách je jen malá část z toho, co Google umí.

Na této mapce vám Google zobrazí návštěvnost dle lokalit. Když si najedete myškou na jednotlivé body, zobrazí se název města a procentuální poměr. Google dokáže zobrazit i jednotlivé kraje v České republice a seřadit je podle návštěvnosti.

Podrobná mapa

Návštěvnost podle jednotlivých zemí si můžete zobrazit jako koláčový graf. Jedná se o zobrazení ve flashi, a každou výseč si můžete 'vytáhnout' včetně procentuální hodnoty.

Návštěvnost podle zemí

Zajímavý je také přehled poskytovatelů internetového připojení vašich návštěvníků.

Podle rychlosti připojení

Nebo je libo přehledný koláč návštěvnosti podle rychlosti připojení?

Přehled podle rychlosti připojení

Můžete si také vygooglovat graf podpory Javy, Flashe, nebo typu prohlížečů.

Podle javy, flashe nebo typu prohlížeče

Google Analytics je profesionální nástroj. Zatím je zdarma. Zjistil jsem, že mi může posloužit jako příjemný doplněk ke službě Toplist.cz, a protože umí přesně vysledovat procentuální poměr přístupů z referenčních odkazů (bannery), zcela určitě ho otestuji i u svých zákazníků, abychom tak společně mohli vyloučit neperspektivní internetovou reklamu.

Tento nástroj si můžete zaregistrovat na www.google.com/analytics.

Snad se vám bude líbit stejně jako mně.

Autor článku: Josef Nádběla - www.chlapisobe.org
Článek byl vydán se souhlasem autora.

Štítky: Internet


Komentáře

rammi
15. červen 2007, 15:08

Google analytics už mají nové rozhraní, ale nějak se v něm zatím moc neorintuju :( nechystáte nový článek?

Jitus
18. březen 2007, 19:44

Bezva, dík

Ivorius
10. říjen 2006, 18:29

Na úvodní seznámení s analytics sice hezké, ale raději bych uvítal článek, který by rozebíral google analytics a jeho možnosti do podrobna.

Sejvi
10. říjen 2006, 09:18

Pekny clanek a SUPER statistiky… :-)

XixaoXXX
9. říjen 2006, 00:49

Díky za článek

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací