Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ICQ 5.1 - mírný pokrok v mezích konkurence


ICQ 5.1 - mírný pokrok v mezích konkurence

Autor: Jiří Melčák  |  11. květen 2006  |  zobrazeno: 239 747×  |  266 komentářů

ICQ 5.1Vyšla nová verze nejoblíbenějšího komunikačního programu ICQ (I seek you). Nová verze má oznažení 5.1 a v této chvíli není dostupná v češtině. Instalační soubor má velikost 5,8 MB a stáhnout si ji můžete ze stránek výrobce. Co je v nové verzi nového? Změny jsou spíše kosmetické, ale také přibylo pár funkcí, které jsou již dávno dostupné v alternativních instant messengerech.

Flashové animaceNejzajímavější asi je možnost výběru statusu při logování do systému, který vám umožňuje zalogovat se jako neviditelný, což byl u předchozích verzí nedostatek, kdy jste se museli nejprve přihlásit a pak teprve zmizet v neviditelných. Jenže někteří lidé jsou rychlejší než vy stačíte tuto změnu provést, co si budeme povídat :-) Další potěšující novinkou je online oznámení, že se přihlásil někdo z vašeho kontakt listu, což je služba, na kterou je člověk už dávno zvyklý z Triliana nebo MSN.

Přibyly dva nové skiny, které však spíše odpoutávají pozornost díky svým rozměrům a jsou tedy zbytečným doplňkem. ICQ vyvojáři se dále pokusili přiblížit svým konkurentům přidáním krátkých flashových animací (tZers), kterých je v současné době 12 a rozhodně zpestří komunikaci mezi uživateli. Předposlední změnou je zobrazení vašeho nicku a ICQ čísla v záhlaví vašeho seznamu kontaktů.

Nové a odporné smajlíky...Nakonec jsem si schválně nechal smajlíky. Jejich změna totálně degraduje celé ICQ. Smajlíci jsou doslova a do písmene odporní a mě nezbylo nic jiného než si nové smajlíky přepsat v program files starými ikonkami smajlíků. Na ty nové se skutečně nedá dlouho dívat. Pro všechny, kteří jsou z toho stejně zklamaní jako já (a vývojáři na to zřejmě mysleli) je v instalačním adresáři ve složce Smilies / OldSmilies staré dobré původní smajlíky, kterými stačí přepsat béempéčka přímo ve složce Smilies.

Nová verze ICQ je v této chvíli pouze snahou dotáhnout konkurenci, která už dávno nabízí to, co teď v nové verzi vidíte u ICQ. Kosmetické změny mě osobně se nelíbí a smajlíkama mě naprosto zklamali. Tyto reakce jsem slyšel už i odjinud, proto jsem zvědavý, jestli bude v dalším buildu možnost výběru smajlíků. Upgrade je možné doporučit, bez něj však o moc nepříjdete...

Doplněno → 21. července 2006

Češtinu si můžete stáhnout z cestiny.idnes.cz:

   

 

Funkční banner killer pro ICQ 5.1 build 2403 a 2573 si můžete stáhnout z adresy www.verzend.be.

Štítky: ICQ, Komunikace, Software


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
17. květen 2006, 09:02

Stahujte banner killer pro ICQ 5.1 build 2403 a 2573.

R.o.B.84
16. květen 2006, 00:57

Od jisté doby mi nejede eXtraz, a ani nové tZers nerozjedu, reinstalace, čistka registrů nepomohla, reinstalovat win mě nehne. Ale přenos a komunikace je bezproblémová, proto ani nehodlám přejít na rádobyzástupce, které jsem po vyzkoušení raději odinstaloval kvůli nefunkčnosti jak přenosu dat, tak nekompatibilitě smajlíků.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
15. květen 2006, 19:28

Češtinu stahujte z cestiny.idnes.cz. Je to pro verzi 5.10 build 2573.

Džindra
15. květen 2006, 18:17

skus stránku cestiny.cz tam to je

Džindra
15. květen 2006, 18:15

Stahnul sem si ICQ 5.1, a ten tZers mi nejak nejde, mě se to na pc ukáže ale neodešle a napíše mi to „Chcete společně spustit Xtraz vlastnosti. Pokud chcete být schopen přijmout toto pozvání, musíte si stahnout ICQ odlehčené vydání Xtraz. Pro stažení nyní, jděte do: http://www.icq.com/download“ nevíte někdo kde si to mam stáhnout?? a na tom odkazu sem to nic takovýho nenašel.

trubka
15. květen 2006, 17:55

Je čeština do ICQ 5.1 ?? Estli jo tak kde ji mám stáhnout ??

robiT
15. květen 2006, 16:22

A nevi nekdo,jak to je s novyma smajlika,prej to dava i nejake zvuky,a jak se to mam nastavit aby mluvili?

vrabec
15. květen 2006, 15:33

co resite smaile ? ve slozce s icq je slozka se smailama a vni jeste jedna s tema staryma tak je pekopirujte a mate to …nebo zmente cestu v preferences… jinak ty animace sou trapny a otravujou ale jinak v klidu :P

Matesak
15. květen 2006, 15:15

sou to tatalni vymastenci dys tam neco podobnyho strkaj!!!! smajlici sou uplne priserny a nejhorsi je to, ze kdyz nekdo bude mit predeslou verzi tak si je stejne uvidi posvym a nehorsi je to, ze vnovej verzi se tam smajlik tlemi a v starej je smutnej, takze smajlici sou na ****!!

žolík
15. květen 2006, 14:40

No jako jsem to nové icq hned nainstaloval a ty smajly jsem měnil hned ani ne po dvou minutách. ještě štěstí, že tam přidali ty staré, ty jsou nejlepší, co kdy do icq vymysleli

.::mari::.
14. květen 2006, 11:13

2bacon: co resis? sak ty stare smajly se ti tam nainstalujou hned s tim icq…. staci jen zmenit cestu ke smajlum v nastaveni…. dyt je to tu psane x krat…

bacon
14. květen 2006, 10:06

jestli chcete ty starý smajly, na stahuj.cz je na to patch…menuje se to “old_smilies_to_icq_patch” tak dejte hledat…a máte to….

nessa
13. květen 2006, 23:35

Ti smajici jsou strašní....

Milll
13. květen 2006, 21:11

nechoději mi ty Flash animace tZers , můžu je odesílat , ale když je někdo pošle mě ,tak nic :-( .. v ostatních programech včetně MSN Messengeru mi animace chodí .... neví někdo co s tím ??

N!kyyy...
13. květen 2006, 17:24

prawda smailíci nits moc ae inak dyž to wezmu tag je to new icq dotsela good!!! :)

Any
13. květen 2006, 13:17

Já teda nevím, ale v této verzi mám stejně tři skiny… Jako v předchozí...dělá do toho někdo češtinu, prosím?

syky01
12. květen 2006, 20:49

co se týče Smajlíků tak v Preferences, okno Skin/Appearance je na výběr emoticons kde stačí změnit složku na …ICQLite\Smilies\OldSmilies

niky: Mě naopak na první pohled chaotické řazení vyhovuje, protože když se někdo přihlásí tak se objeví nahoře. Sice je možnost zapnout si popup oznámení, ale už mě vyskakuje tolik hlášení (RSS,Pošta,...), že další nechci.

dejdis: ICQ5 mě stačí, mám ho pro komunikaci s lidma, to že žere pár mega paměti, mě nějak extrémně nevadí, rss čtečka mě ji žere asi 2x tolik. Ale proč bych měl používat Mirandu, Trilian nebo cokoliv jiného, když mě pro komunikaci stačí standartní klient, navíc jak ICQ čas od času mění komunikační protokol, tak se mě alespoň aktualizuje sám. Když posílám nebo příjmám soubory přes ICQ tak protější strana má většinou standartního klienta tzn. Miranda má problémy. A navíc je v originálním klientovi Slide-a-lama :-))

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
12. květen 2006, 12:55

dejdis – to je věčný boj, nikdo nikdy nebude mít tu svou pravdu. To je to samé jako boj Firefoxistů a Operářů a Maxthonářů a Flockařů (Netscape je doufejme mrtvý)... prostě každý má to svoje a každý tvrdí, že jeho prohlížeč je prostě nejlepší... a přitom všichni víme, že Opera je funkčně nejlepší, ale nejpoužitelnější je přitom Maxthon… ;) to je ta má pravda.

To samé je s instant messengery. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Znám lidi, co jedou jen na ICQ, jiní zase na Trilianovi, další na Mirandě, někteří to mixují... Je to věčný a neutuchající boj.

dejdis
12. květen 2006, 11:45

Nechci nikomu nic podsouvat. Ale myslim si, že pokud někdo používá ICQ klienta aniž by aspoň nevyzkoušel jiné alternativy bude lechce omezený.
Jinak nechápu jak někdo může používat něco tak s omezenými funkcemi, napadnutelného a žrouta paměti jen kvůli dizajnu a nějakým přihlouplím flash animacím které jsou tak akorád pro děti. Omlouvám se pokud jsem se někoho dotkl.

mektro
11. květen 2006, 17:52

Mě se zdá že ti smajlíci nejsou tak hrozní.
A navíc mě zaujaly ty flash animace (ta ovca je nejlepší).

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací