Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ICQ 5.1 - mírný pokrok v mezích konkurence


ICQ 5.1 - mírný pokrok v mezích konkurence

Autor: Jiří Melčák  |  11. květen 2006  |  zobrazeno: 241 784×  |  266 komentářů

ICQ 5.1Vyšla nová verze nejoblíbenějšího komunikačního programu ICQ (I seek you). Nová verze má oznažení 5.1 a v této chvíli není dostupná v češtině. Instalační soubor má velikost 5,8 MB a stáhnout si ji můžete ze stránek výrobce. Co je v nové verzi nového? Změny jsou spíše kosmetické, ale také přibylo pár funkcí, které jsou již dávno dostupné v alternativních instant messengerech.

Flashové animaceNejzajímavější asi je možnost výběru statusu při logování do systému, který vám umožňuje zalogovat se jako neviditelný, což byl u předchozích verzí nedostatek, kdy jste se museli nejprve přihlásit a pak teprve zmizet v neviditelných. Jenže někteří lidé jsou rychlejší než vy stačíte tuto změnu provést, co si budeme povídat :-) Další potěšující novinkou je online oznámení, že se přihlásil někdo z vašeho kontakt listu, což je služba, na kterou je člověk už dávno zvyklý z Triliana nebo MSN.

Přibyly dva nové skiny, které však spíše odpoutávají pozornost díky svým rozměrům a jsou tedy zbytečným doplňkem. ICQ vyvojáři se dále pokusili přiblížit svým konkurentům přidáním krátkých flashových animací (tZers), kterých je v současné době 12 a rozhodně zpestří komunikaci mezi uživateli. Předposlední změnou je zobrazení vašeho nicku a ICQ čísla v záhlaví vašeho seznamu kontaktů.

Nové a odporné smajlíky...Nakonec jsem si schválně nechal smajlíky. Jejich změna totálně degraduje celé ICQ. Smajlíci jsou doslova a do písmene odporní a mě nezbylo nic jiného než si nové smajlíky přepsat v program files starými ikonkami smajlíků. Na ty nové se skutečně nedá dlouho dívat. Pro všechny, kteří jsou z toho stejně zklamaní jako já (a vývojáři na to zřejmě mysleli) je v instalačním adresáři ve složce Smilies / OldSmilies staré dobré původní smajlíky, kterými stačí přepsat béempéčka přímo ve složce Smilies.

Nová verze ICQ je v této chvíli pouze snahou dotáhnout konkurenci, která už dávno nabízí to, co teď v nové verzi vidíte u ICQ. Kosmetické změny mě osobně se nelíbí a smajlíkama mě naprosto zklamali. Tyto reakce jsem slyšel už i odjinud, proto jsem zvědavý, jestli bude v dalším buildu možnost výběru smajlíků. Upgrade je možné doporučit, bez něj však o moc nepříjdete...

Doplněno → 21. července 2006

Češtinu si můžete stáhnout z cestiny.idnes.cz:

   

 

Funkční banner killer pro ICQ 5.1 build 2403 a 2573 si můžete stáhnout z adresy www.verzend.be.

Štítky: ICQ, Komunikace, Software


Komentáře

niky
11. květen 2006, 10:02

Mam starsi verzi ICQ 2003 a nejak jsem si nevsiml, ze bych se musel rychle prepirinat do invisible. Po zalohovani mi to rovnou naskoci.

Na nove verzi 5.x mi vadi trapni smajliky a chaoticke razeni uzivatelu v kontakt-listu. 2003 to automaticky radi podle abecedy, s tim, ze uzivatele, se kterymi si pisu, jsou nahore, v 5.x to je jinak. Je tam sice moznost to seradit dle abededy, ale po chvilce je to zase jinak.

ktuhy
11. květen 2006, 09:28

ani je nemusíš přepisovat stačí v nastavení otevřít adresář se starýma a oni se nahrajou :-)

Johnyz
11. květen 2006, 08:13

tak sry, pry uz tam funguje jak mikrak, tak webka, ... ja jel naposledy pres icq2003b a tam to bylo jeste takove pofiderni.

Johnyz
11. květen 2006, 08:07

a to jsou všechny změny ???
tož já myslel že přinesou aspoň všeobecnou podporu pro komunikaci přes mikrofon nebo web kameru a oni tam přidají akorát nový dizajn a nějaký pack přitroublých ikonek.
Zůstanu u svého MSN v práci a u mirandy doma.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
11. květen 2006, 07:26

Příznivcem jsem i nejsem, přesto jej používám spolu se Skypem a MSN.

dejdis
11. květen 2006, 00:55

Musím než souhlasit. Odpornější ba přímo odpuzující smajlíci jsem ještě snad neviděl.
Co si budeme povídat. Jestli se nemilým tak autor článku také není příznivcem klienta ICQ. Já osobně doporučuji Mirandu. Nejlépe některý z Miranda packu. Teď je moc povedený mAXxZ! nebo stahuj zde

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací