Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ICQ 6 Final - stahujte, blázněte, jančete


ICQ 6 Final - stahujte, blázněte, jančete

Autor: Jiří Melčák  |  18. duben 2007  |  zobrazeno: 117 309×  |  189 komentářů

ICQ 6 FinalDíky všem a všemu, kterým mohu poděkovat, že po dlouhých měsících byla konečně vyvojáři uvolněna finální verze ICQ 6. Tímto slavným dnem věřím, že končí má noční můra posledních týdnů - šílení puberťáci, kteří mě neustále žádali o pozvánky na ICQ 6 beta. Konečné číslo těchto (mnohdy velmi sprostých) šílenců budiž uzavřeno na počtu plus mínus 600 a hážu celé ICQ šílenství za hlavu. Podívejme se teď ale ve zkratce, co v oné šesté verzi najdete. ICQ 6 je na světě, hurá. Ano, už slyším ty ozývající se hlasy lidiček s alternativními instant messengery... Válka messenerů se přiostřuje :o)

Animovaní smajlíci z ICQ 6

Pokud máte nainstalovanou verzi ICQ 5.1 a pravděpodobně i nižší, pak chválím vývojáře za automatické (resp. automaticky nabízené) kopírování ICQ historie do ICQ 6. Přenos je rychlý a bezproblémový. Pak se ICQ 6 zaloguje a už můžete chatovat. Přechod na ICQ 6 bude pro mnohé takovým oříškem. Ne že by změn bylo tolik, ovládání je stále stejné, ale přece jen vzhled doznal změn, také přibyly záložky do chatovací okna, takže v jednom okně se můžete bavit s více lidmi najednou, aniž byste museli překlikávat celá okna. V tomhle ICQ ale jen dotahuje, co mělo být dávno hotovo.

Co vám budu povídat, stejně všichni ICQ chtiví si ICQ 6 hned stáhnou a budou sami testovat. Zmíním tedy hlavní problém, na který jsem narazil. ICQ 6 stále pracuje nekorektně s českými znaky - nelze napsat např. ď, ň, ť atd. jednoduše nefunguje správně znak háčku a čárky, která se přidává před písmenem, tedy např. nejdou velká písmena s háčky a čárky. Provozu to nebrání, ale je to nedostatek. Tolik k chybkám, které jsem na rychlo objevil.

Rychlé hledání v kontaktech ICQ 6Velmi dobře je udělané hledání v kontaktech. Nad všemi kontakty je pole, kde píšete hledaný název kontaktu a po každém písmenu se vám zužuje výběr a vy tak skutečně velmi rychle najdete hledanou osobu. S mými více jak 200 kontakty je to výborná věc a rozhodně to vítám. Novinkou je také zrychlené psaní zpráv - tzn. v okamžiku, kdy vám někdo napíše a vyskočí v pravém spodním rohu okno, je možné do něj přímo napsat zprávu, aniž byste museli otevírat plnohodnoté okno.

Historie ICQ 6

Vrátím se ještě k historii v ICQ 6. Jak vidíte na obrázku nahoře, je historie konečně přehledná a dá se v ní také jednoduše hledat nebo informace v historii filtrovat a třídit. Takže opět pochvala. Nově si také můžete velmi jednoduše napsat svůj vlastní status pomocí editoru (viz obrázek níže).

Status editor v ICQ 6

Ještě vám ukážu obrazovku nastavení v ICQ 6:

Nastavení v ICQ 6 

Nebudu se již déle rozepisovat, takže stahujte ICQ 6, testujte, blázněte, jančete, užívejte si to. Konečně to můžete mít i vy na svém počítači (to mluvím o těch šílencích - viz první odstavec). Instalační soubor má velikost 11MB. Upozorňuji, že ICQ 6 je momentálně jen v angličtině. Čeština do ICQ 6 teprve příjde.

No a pokud vás zájímá kolik ICQ 6 sežere paměti, tak to ani nechtějte vědět, protočili by se vám panenky :o)

Aktualizováno: Ok, dobrá, tak já vám to řeknu, ale ne že zkolabujete ;) Při běžné práci si vezme lehkých 40-45MB... při těžším nasazení 65MB... mě se ho podařilo zavařit na 120MB... Tímto dávám mocnou zbraň do rukou všem alternaťákům (rozuměj uživatelům alternativních instant messengerů), užijte si to. Bojujte za své alternátory :o

Štítky: ICQ, Komunikace


Komentáře

Ahmed
18. duben 2007, 18:53

Odkazy se pousti opravdu jen v IE nebo je mozne nekde nastavit neco jineho? Default mam Operu ale odkazy se oteviraj v IE.

Barunkač
18. duben 2007, 18:52

Mam takový problém.. stáhla sem si icq 6, zatím jsem z něho nadčená, ale nemám tam smajlíky..:( pomóóc.. prosím!

Tibi
18. duben 2007, 18:02

chtěl jsem vyzkoušet ICQ6, nainstaloval jsem, nelibilo se mi, odinstaloval jsem, nainstaloval jsem ICQ 5.10 a po nainstalování se mi objevuje obrázek a v tom:”Aktualni nastaveni zabezpeceni zakazuje spoustet objekty ActiveX na teto strance.Tato stranka mozna nebude zobrazen spravne!”kliknu na OK a je to (asi) v poho, ale co to je a jak se toho mám prosíím zbavit? .. – už jsem zoufaly – zkousel jsem vše od preinstalovávání ICQcek – ať už novou či starou verzi, bod obnovení v XP …. – nic nepomohlo -

Petr "Pe3ček" Loukota
18. duben 2007, 17:25

Také jsem už ICQ v nové verzi 6 zkoušel a musím říct, že je to naprostý hnus. Milióny reklam a funkce nikde. Je jen několik věcí, které bych ocenil: už byla zmíněna automatická odinstalace starší verze a zároveň přenesení veškeré historie. Dále oceňuji efekt zobrazení smajlíků v okně konverzace, ale to je vše, co mě na první pohled zaujalo. Myslím, že zůstávám u QIP, které mě svými možnostmi dostatečně uspokojuje. :))

ondra
18. duben 2007, 17:24

No tak moje poznatky:
1) odkazy se mi neotviraji do defaultniho prohlizece (opery) ale do IE
2) tuny nastaveni (o kterych se pise v checklistu) jsou blabol. Je to temer ta sama bida co v 5.1
3) statusové ikonky jsou fuč. Už si nenastavite kačenku/párek
4) chatovani a vyhledavani v kontaktech je skvele.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
18. duben 2007, 17:16

Částečný souhlas Kubo… většina však asi zůstane a neodradí je ani brutální požírání operační poměti. Věřím, že všichni teď budou skutečně jančit nad tím, že mají nové ICQ… nejprve budou chyby a nedostatky tolerovat a pak… pak si zvyknou jako vždy.

kuba
18. duben 2007, 17:13

Tato verze mě moooc potěšila! Jsem z ní úplně nadšen. Tolik lidí se nahrne k alternativním komunikátorům, super :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
18. duben 2007, 17:06

Tak to má být, tomu se říká zarytý fanda :o)

Johnyz
18. duben 2007, 17:04

tak moc sem se na ni těšil, že si ji nakonec nestáhnu :-))

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací