Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ICQ 6 Final - stahujte, blázněte, jančete


ICQ 6 Final - stahujte, blázněte, jančete

Autor: Jiří Melčák  |  18. duben 2007  |  zobrazeno: 115 922×  |  189 komentářů

ICQ 6 FinalDíky všem a všemu, kterým mohu poděkovat, že po dlouhých měsících byla konečně vyvojáři uvolněna finální verze ICQ 6. Tímto slavným dnem věřím, že končí má noční můra posledních týdnů - šílení puberťáci, kteří mě neustále žádali o pozvánky na ICQ 6 beta. Konečné číslo těchto (mnohdy velmi sprostých) šílenců budiž uzavřeno na počtu plus mínus 600 a hážu celé ICQ šílenství za hlavu. Podívejme se teď ale ve zkratce, co v oné šesté verzi najdete. ICQ 6 je na světě, hurá. Ano, už slyším ty ozývající se hlasy lidiček s alternativními instant messengery... Válka messenerů se přiostřuje :o)

Animovaní smajlíci z ICQ 6

Pokud máte nainstalovanou verzi ICQ 5.1 a pravděpodobně i nižší, pak chválím vývojáře za automatické (resp. automaticky nabízené) kopírování ICQ historie do ICQ 6. Přenos je rychlý a bezproblémový. Pak se ICQ 6 zaloguje a už můžete chatovat. Přechod na ICQ 6 bude pro mnohé takovým oříškem. Ne že by změn bylo tolik, ovládání je stále stejné, ale přece jen vzhled doznal změn, také přibyly záložky do chatovací okna, takže v jednom okně se můžete bavit s více lidmi najednou, aniž byste museli překlikávat celá okna. V tomhle ICQ ale jen dotahuje, co mělo být dávno hotovo.

Co vám budu povídat, stejně všichni ICQ chtiví si ICQ 6 hned stáhnou a budou sami testovat. Zmíním tedy hlavní problém, na který jsem narazil. ICQ 6 stále pracuje nekorektně s českými znaky - nelze napsat např. ď, ň, ť atd. jednoduše nefunguje správně znak háčku a čárky, která se přidává před písmenem, tedy např. nejdou velká písmena s háčky a čárky. Provozu to nebrání, ale je to nedostatek. Tolik k chybkám, které jsem na rychlo objevil.

Rychlé hledání v kontaktech ICQ 6Velmi dobře je udělané hledání v kontaktech. Nad všemi kontakty je pole, kde píšete hledaný název kontaktu a po každém písmenu se vám zužuje výběr a vy tak skutečně velmi rychle najdete hledanou osobu. S mými více jak 200 kontakty je to výborná věc a rozhodně to vítám. Novinkou je také zrychlené psaní zpráv - tzn. v okamžiku, kdy vám někdo napíše a vyskočí v pravém spodním rohu okno, je možné do něj přímo napsat zprávu, aniž byste museli otevírat plnohodnoté okno.

Historie ICQ 6

Vrátím se ještě k historii v ICQ 6. Jak vidíte na obrázku nahoře, je historie konečně přehledná a dá se v ní také jednoduše hledat nebo informace v historii filtrovat a třídit. Takže opět pochvala. Nově si také můžete velmi jednoduše napsat svůj vlastní status pomocí editoru (viz obrázek níže).

Status editor v ICQ 6

Ještě vám ukážu obrazovku nastavení v ICQ 6:

Nastavení v ICQ 6 

Nebudu se již déle rozepisovat, takže stahujte ICQ 6, testujte, blázněte, jančete, užívejte si to. Konečně to můžete mít i vy na svém počítači (to mluvím o těch šílencích - viz první odstavec). Instalační soubor má velikost 11MB. Upozorňuji, že ICQ 6 je momentálně jen v angličtině. Čeština do ICQ 6 teprve příjde.

No a pokud vás zájímá kolik ICQ 6 sežere paměti, tak to ani nechtějte vědět, protočili by se vám panenky :o)

Aktualizováno: Ok, dobrá, tak já vám to řeknu, ale ne že zkolabujete ;) Při běžné práci si vezme lehkých 40-45MB... při těžším nasazení 65MB... mě se ho podařilo zavařit na 120MB... Tímto dávám mocnou zbraň do rukou všem alternaťákům (rozuměj uživatelům alternativních instant messengerů), užijte si to. Bojujte za své alternátory :o

Štítky: ICQ, Komunikace


Komentáře

Kecut
20. duben 2007, 15:23

Heh.. našel jsem další bug ICQ.. Když máte otevřený okno s kontakty, na liště se objeví taky ICQ.. To dříve u 5.1 nebylo. Je to trapný.. Znervozňuje mě, když na ty liště je ICQ, ale konverzace neběží žádná..

rasasak
20. duben 2007, 12:48

proboha toliko linych lidi co si stezujou na vtiravost ICQ.

To ste opravdu tak lini, ze pri instalaci nedokazete odskrtnou policka jako
-nastavit nastavit jako domovskou stranku ?
staci tri kliknuti a je po problemu :D

eLKa
20. duben 2007, 11:16

Tolik nešťastníků tady… Proboha lidi, který temný duch vás nutí tuhle šílenost stahovat a ještě k tomu používat a plesat nad tím, jak je to úžasné, skvělé a barevné?!

Max
20. duben 2007, 08:21

newíte jak stáhnou zvuky do icq6?????

AAlpine
19. duben 2007, 22:16

hoj lidi…taky mám problémy s těma smailama…sice mi de rozkliknout ta ikonka pro dávání smilů..ale žádný tam nejsou…jak dyby se nenainstalovali…tZers mi to nabidne v poho….nevíte co s tim?..dííkes

David
19. duben 2007, 21:54

Díky za snahu už se mi to povedlo najít

zputnik
19. duben 2007, 21:33

QIP – jak je to dnes s qipem a podporou msn protokolu? Stále nepodporuje? Pokud nepodporuje, tak je to pro mě určitou nevýhodou… miranda v tomto prostě vede – i když už jsem z ní poučený, že nestojí za to zbytečně vylaďovat… člověk jen zbytečně chytá tik do oka, když zjišťuje co se s čím pere.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
19. duben 2007, 21:31

Zatím neděkuj… ;) taky nám to může trvat 3 týdny ;)

David
19. duben 2007, 21:29

omlouvám se že to není k tématu.Poradíte mi jak najdu pc virtuální pamět disku. Děkuji

Dvorix
19. duben 2007, 21:20

Pouzivam QIP uz od listopadu. Kvalitni, stabilni, jednoduchy a prizpusobitelny IM.Pokud nechcete nastavovat Mirandu je to prava volba.
Diky za recenzi:-)

zputnik
19. duben 2007, 21:18

... a já se pokorně – po jednom dni – vracím k Mirandě (už pro spojení icq a msn) – soubory budu prostě přenášet přes Skype ;)

Radek
19. duben 2007, 21:02

QIP je super :) Jen do něj ;)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
19. duben 2007, 20:03

Dnes jsem přesedlal na QIP… jsem s menšinou ;) a jsem spokojený... rezenze na QIP se připravuje...

ludek
19. duben 2007, 19:57

momentálně mám stále nainstalovany ICQ6 beta. Tam byly určitý funkce omezený, tak doufám, že tady to bude opravdu full…

smiles
19. duben 2007, 19:51

Taky mi nejdou smajlíci. Co s tím? (teda kromě toho vrátit se k 5.1;-)

Petr "Pe3ček" Loukota
19. duben 2007, 18:15

To já i spíš chci vložit ty zvuky :)) jinak mě dostalo, jak se mi internetová stránka icq po nainstalování uložila jako domovská stránka do firefoxu. Vážně lidi, pojďme na to – pryč z icq a nainstalujte QIP nebo Mirandu!

zputnik
19. duben 2007, 18:13

maniaku: nastav si Contacts > Show/Hide > Offline Contacts a současně Contacts > Sort by > Status… aspoň mi to takhle fachčí, tzn. mám kontakty seřazeny podle abecedy a zároveň jsou online kontakty nahoře.

Stafik
19. duben 2007, 17:40

Jirko ? Mel bych jednu otazku, libi se mi animacni smajlici z ICQ 6 ale nemuzu je najit ve slozce od ICQ … nevis prosim te kde bych je v ICQ mohl najit ? chtel bych si je totiz vlozit do QIP :)

maniak
19. duben 2007, 16:47

Me taky ne,teda jen par…asi deset,ostatni nevidim…
Stve me serazovani kontaktu,u ICQ 5.1 jsem radil podle jmena,tady to sice take jde,ale smicha vam to offline i online kontakty..to se pak stava neprehledne…

Láďa
19. duben 2007, 16:37

smajlíci se mi neukazují nevíte co s tím?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací