Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak na FTP s Bullet Proof FTP Server


Jak na FTP s Bullet Proof FTP Server

Autor: Milan Kvita  |  29. leden 2006  |  zobrazeno: 18 435×  |  5 komentářů

Bullet Proof FTP ServerRozhodl jsem se předvést vám prográmek, který slouží jako FTP server. FTP je zkratka pro File Transfer Protocol. Čili protokol, který je určen na přenos větších souborů po síti. Díky tomuto protokolu dosáhnete ve většině případů větší rychlosti než po http nebo jiných síťových protokolů. Pokud jste připojení na 100mbit LAN, není problém s FTP-čkem dosáhnout maximální propustnosti, která je oněch 100 mbit / 11MB.

Program se jmenuje Bullet Proof Server a považuji ho za jeden z nej v této oblasti. Je to shareware a bez patřičného klíče jej můžete zkoušet na 30 dní. Nejdříve se nainstaluje klient a dodatečně je třeba doinstalovat BFTP server. Klient je podle mne zbytečný, od toho jsou průzkumníci jako Total Commander a Servant Salamander.

Bullet Proof FTP ServerPozor na to, kdy chcete spouštět FTP. Ve většině případů nefunguje třeba přes WI-FI a to z jednoho důvodu. Zpravidla se připojujete přes internetovou bránu. Máte tedy vnitřní IP adresu a FTP server by tedy musel být na bráně. I v mém případě nemohu založit FTP pro venkovní uživatele, protože jsem na metropolitní síti (ne LAN, ale MAN) a dostal jsem přidělenou vnitřní IP. Uživatel na LANu mne tedy uvidí a připojí se, ale kdokoliv zvenčí nee. Zatím jediný způsob, jak toto obejít, je asi prográmek HAMACHI, který bude emulovat domácí síť.

Nastavení serveru je vcelku jednoduché. Stačí vytvořit account s heslem a jménem a poté nastavit, co se bude sdílet. Accountů může být celá řada, stejně tak i skupin. Můžete určit, jaká bude přenosová rychlost, jaké bude account mít práva, kolik může být přihlášených uživatelů najednou, můžete zakázat různé IP adresy, pokud máte více sítí, tak pro kterou to bude platit atd.

Server se spouští ikonkou se žlutým bleskem. V logu se napíše IP, pod kterou právě běží. Veškerá činnost accountů je zapisována právě do tohoto logu. Máte tedy velký přehled o tom, kdo co kopíruje, uploaduje nebo popřípadě maže atd. Připojené accounty můžete sledovat, kickovat nebo jakkoliv omezovat. Pokud máte proměnlivou adresu, není problém nechat server každých x minut kontrolovat zda-li máte ještě pořád tu samou. Přes scheduler (plánovač) můžete dokonce nastavit automatizované spouštění / vypínání serveru.

Žádné FTP prográmky mi tolik možností nenabídly, respektivě dostal jsem doporučení, že tento je nejlepší a jednoduše není třeba hledat další obzvláště, když tento funguje a je zde vše, co potřebuji.

Štítky: Síť


Komentáře

Igor
12. říjen 2006, 20:39

i like your page it was very intersting

http://bon-pharmacy.thehostcity.com/buy_allegra_cheap/index.html Thanks!

PiAnerk@
11. říjen 2006, 06:01

Very good site.

http://restor.blogster.com/order_hydrocodone_online.html Thanks!

Dritst
14. srpen 2006, 15:04

Gene6 FTP Server je určitě lepší a do něj čeština je;-)

Sandy
26. červenec 2006, 08:54

Vyborny server.
Chtělo by to češtinu

STŘAPÁL
22. duben 2006, 23:16

Kdo poradí s obsluhou FTP serveru BulletProof ?
strapal@seznam.cz

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací