Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (II.)


Jak přidat titulky do DVD (II.)

Autor: mirek  |  29. září 2005  |  zobrazeno: 178 025×  |  111 komentářů

Již v článku Jak přidat titulky do DVD? jsem psal o tom, jak dostat titulky do DVD jen s tím rozdílem, že již vyšly nové verze všech programů, tak to uvedu na pravou míru. K tomu, abychom mohli dostat titulky do DVD, jsou potřeba dva programy a to ffdshow a NeroVision Expres 3. Tyto dva programy stačí k tomu, abychom dostali titulky z DivX do DVD i s titulkama.

Jak na to, pokud už máte nainstalované oba dva programy? Nastavte si v Ffdshow zapnutí titulků automaticky do filmu (viz obrázek).

ffdshow video decoder

Start/Všechny Programy/ffdshow/Video decoder configuration

Zde nastavíte to co vidíte na obrázku. Není nutné nastavit vyloženě cestu k filmu, kde jsou titulky uloženy (nemám ověřeno). Potom je třeba spustit Nero Vision Expres 3 a postupovat podle již psaného článku Jak přidat titulky do DVD?. V náhledu se titulky musí objevit. Je třeba čekat na tu dobu až titulky jsou v filmu. Nejde posunout film na tu pozici, kde ty titulky jsou! No a pokud tam titulky jsou, nic nám nebrání v tom, abychom film vypálili na DVD. Osobně to vypaluji na DVD-RW, kdy se poté na film podívám a potom ho smažu, takže nemám doma spoustu DVDček s filmy.

Píši tento článek proto, že se starou verzí Ffdshow i NeroVision Expres byly problémy a hodně čtenářů mi psalo, že mají problémy s vložením titulků do DVD filmu. Osobně si myslím, že problém je jen v programu Ffdshow, neboť je to silný nástroj, který umí spoustu nastavení v oblastí jak titulků, tak videa. Jestliže budete mít problém s tím, jak vložit titulky do DVD, ozvěte se v komentářích tohoto článku :-)

Štítky: Utility


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
11. leden 2006, 10:12

canny – Samozřejmě že mi to osobně funguje a mám to vyzkoušené a vypálil jsem takhle spousty DVD filmů i s titulky, jen je problém v tom že to nefunguje u každého stejně! Posledně jsem to řešil už zmiňovaným způsobem a zase to funguje. Myslím že to je způsobeno jak novými codeky tak novým Nerem. Nero 7 ještě nepoužívám z důvodů ještě nedotažených problémů s vypalováním atd.

David
11. leden 2006, 08:58

Mám takovej problém. Momentálně mám film ve formátu DVD. Film je v angličtině a já potřebuji přidat již vypracované titulky ve formátu SUB. Háček je v tom, že nevím jak dostat tyto titulky zapracovat do DVD. Děkuji za radu

canny
11. leden 2006, 02:48

no …. nevim jestli autor sam uz tuhle operaci uspesne provedl, ale po vsech peripetiich s instalaci nve3 se mi titulky pred vypalenim nezobrazuji! je to opradu odskousene a pokud ano, staci na to nve3, nebo je nutna nero verze 7, ktera obsahuje nve i s dvd pluginem?

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
27. prosinec 2005, 18:46

Jsem zjistil zvláštní věc, titulky mi opět nešly tak jsem odinstaloval codecs6028_allin1 a nechal jen ffdshow a bingo titulky fungovaly a filmy taky, filmy spouštím jen přes Media player takže mi přehrávání nedělalo potíže. Netvrdím že toto je řešení, ale u ne to funguje.

V
27. prosinec 2005, 18:15

(Samozrejme to Nero Imation byla blbost—mam Nero Vision 4)

V
27. prosinec 2005, 16:37

Titulky stale nejdou … program ffdshow nespolupracuje s Nerem Imation (nepridava automaticky titulky), ale s ostatnimi programy spolupracuje :-/ Cim to je?

Romaker
25. prosinec 2005, 13:48

Jan používam komplikovanejší spôsob pomocou programov Smartripper, ifoedit, DVDSupTools.

1. Power producer vytvorí z DIVXu, DVD súbory.
2. ”rozoberiem” toto dvd SmartRipperom.
3. DVDSup tools konvertujem titulky na potrebný formát *.sup
4. ifoEdit ich do nového dvd založí.
5. Vypálim Nerom.

Sú to voliteľné titulky t.j. počas filmu ich môžeš meniť za iné alebo vypnúť a pod.
Tento spôsob som použil na vkladanie titulkov do dvd, ktorým slovenské titulky chýbali, napr. STRARGATE SG1 seriál. Ak chceš podrobný navod mailuj.

Igi
22. prosinec 2005, 11:31

Film ide titulky nie. Nastavil som podla navodu. Porad.

peter
22. prosinec 2005, 11:31

vyskusal som uz vsetko mozne a nejde to.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
22. prosinec 2005, 11:30

Zkus nastavit cestu k titulkům tak jak na obrázku.

josef
22. prosinec 2005, 11:30

Zkusil jsem to a nic . nenastavuje se jeste neco jineho v ffdshow? dik

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací