Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 609×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Lombard
28. srpen 2006, 10:55

Lidi zkuste program DIVX to DVD. Pracuje to sice z titulkama formatem str ale mne to zatim převedlo všechno co jsem mu zadal i s titulkama a převezt titulky ze SUB nebo TXT neni problem v SUBTITLE WORKSHOP

THX
28. srpen 2006, 00:45

Pokuď někdo chce seriové čislo na VSO tak vám to pošlu… případne jesstli si nevíte rady s programem rád poradím…pavelthx@atlas.cz

ddd
26. srpen 2006, 13:56

Klíč na vso to dvd najdete na teto stránce pod odkazem číslo 144.

Alesss
26. srpen 2006, 10:05

Pro lidi, kteří to ještě nepochopili…
1) musíte si to cracknout
2) vytvořte si txt s názvem: FFF.nfo
3) stáhněty si program na předělávání titulků SrtToSub a až jej převedete tak ty starý titulky dejte někam jinam jinak vám to pořát nepude!!
4) a hurá do práce

1Nightmare8
22. srpen 2006, 12:04

Tak, a uz me to celkem sere. Mam verzi 2.0.17 a je to porad o hovnu. Chci vlozit titulky do filmu Tokyo Drift a vono to KUA porad nejde. Uz jsem zkousel vse. PROSTE VSEEE. Ja uz opravdu nevim, to snad neexistuje nejaky normalni program se kterym by nebyly problemy?

1Nightmare8
21. srpen 2006, 12:56

Zdarec, kdyz chcu vlozit novy pojekt (DivX). Napise mi to OUT OF MEMORY. Nevite cim to muze byt?

miro
20. srpen 2006, 14:25

potřeboval bych lic.číslo Convert to DVD

otec Fura
19. srpen 2006, 15:35

to speed: budes muset posunout titulky v codecu pro prehravani titulku – ja mam directvobsub a tam to mas pod nabidkou Timing – hned prvni okenko je pro posun titulku – je to v milisenkundach takze budes muset vyzkouset natipovat cas, ktery Ti bude pasovat :-)

Thomas
18. srpen 2006, 06:00

Můžete někdo pomoct, pls ? Při převodu avi na dvd pomocí Winavi a Vobsub se zdá všechno o.k., převod běží, v náhledu jsou titulky, ale bohužel celý film je vzhůru nohama. Nevíte kde dělám chybu ? Díky za odpověď.

speed
16. srpen 2006, 14:33

Mám takovej problem titulky mi jdou ale asi o 30sekund napřet nevíte někdo co s tim???

backspin
15. srpen 2006, 21:24

Mohl by někdo aktualizovat ten program s tim crackem pls warman

Jitka
15. srpen 2006, 12:17

mohl by mi někdo prosím poradit,jak bych mohla převést video z mobilu v souboru mp4 do souboru avi nebo nějakýho videa? Chtěla bych si to dát na CD, ale v tom souboru mp4 to nejde. Děkuju Jitka

cezeta
13. srpen 2006, 07:56

program:
http://download.vso-software.fr/vsoConvertXtoDVD2_setup.exe
crack
(kliknete na DOWNLOAD CRACK)

ted sem to zkousel.. funguje to bezproblemove..

enjoy

Wizard
11. srpen 2006, 15:04

mně to funguje moc dik a komu ne ma smulu :)

Gump
9. srpen 2006, 14:44

PLS mohl by mi nekdo poslat crack na VSO Convert X to DVD, ten odkaz ktery je uvedeny nahore mi nefunguje. MOC DIKY

e-mail: Icorio@seznam.cz

Jana
7. srpen 2006, 21:13

Tak jsem zkoušela všechny možnosti jak dostat titulky k filmu před VSO ConvertXtoDVD a neúspěšně. Zkusila jsem si na radu kolegy z této diskuze stáhnout program WinAVIVideoConverter přes torrent (dávám sem odkaz) Jen jsem vybrala film který chci převést (název filmu a a název titulků stejné – titulky srt. a spustila… Dala jsem náhled a světe div se titulky dole normálně běží....super…... Ještě musí být nainstalovaný titulky “VobSub” (když je převod spuštěný na liště vpravo je zelená šipka)
http://www.torrentz.com/search_winavivideoconverter

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
7. srpen 2006, 20:13

Martin prosíííím přečti si kementáře zpět.

Martin
7. srpen 2006, 19:07

Prosím Vás nevíte někdo jak bych mohl smazat tabulku ve filmu. A pořád se mě ten program ptá na koupi. Nevíte jak bych tu tabulku odstranil už si nevím rady a nebo nemá někdo ten program v originálce?.

Jana
7. srpen 2006, 18:00

Poděs: mám stejný problém se zvukem, ale jen u některých filmů česky dabovaných. Titulky neřeším protože mi stejně do filmu nacpat nejdou. Ze začátku filmu se dabing shoduje s “otvíráním pusy” ale ke konci se to někdy posune ale někdy je to v pohodě. Problém jsem měla u King kong -cz, Kletba bratří grimů, tam to bylo ke konci katastrofa, ale potom jsem třeba převáděla 3.15 zemřeš a český dabing se shodoval až do konce, stejný to bylo i se Strašpytlíkem, žádný problém. Nevím čím to proč jednou je to v pohodě a jednou posunutý??????

Mirek
3. srpen 2006, 20:00

Poděs: Dnes jsem převedl celý film,hraje v PC i stolním DVD,v Power DVD titulky jsou v WMP10 nejdou !Proč máš posunutý zvuk nevim,zkusil bych převést jinný film a pak uvidíš.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací