Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 629×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

5ick
3. srpen 2006, 15:52

Film sem převed,titulky tam sou ale maji šedou barvu a nevim jak je to možné když v nastaveni Convertx sou bíle i v ffDshow je mam nastavene bílé!poradte někdo!díky

Poděs
3. srpen 2006, 09:45

Všem kterým nejdou titulky! – Doteď jsem měl problém s tím, že mi nešli titulky. Zkoušel jsem Film převízt asi 4x. Pak mi kámoš poradil abych si tam dal titulky K-Lite Codec Pack. Kupodivu to šlo a já teď tohle říkám všem, kterým nejdou titulky. Ale mám tu takovej malej problém. Když jsem film převedl do DVD tak byl zvuk kousek posunutej od obrazu nevíte čím to je? Prosím poraďte. Díky

Poděs
2. srpen 2006, 23:27

To Mirek hele snažim se to převízt aby jsem to mohl pouštět normál v PC. Když to vypálim na DVD půjde to pak v WMP10? A půjde to na stolním DVD přehrávači?

Mirek
2. srpen 2006, 22:41

Ted jsem zkoušel převést “Hostel” ve stejné složce mám titulky (srt) mají stejný název a převedl jsem 135 MB .
Funguje to skvěle titulky tam jsou,ale pouze v přehrávači “Nero Show Time” ! V tom bude asi problém těch kterým se nezobrazují .Titulky mi nejdou v WMP10 ,Power DVD ani v MV2 Player .

anubis
2. srpen 2006, 18:57

ahoj som tu novy, chcelby som poprosit o radu, zhanam programvso convert x to dvd ale neviem kde ho pozhanam aj z crackom, poradi mi niekto?dakujem

Poděs
2. srpen 2006, 12:21

Prosím poraďdte jak do toho filmu nacpu titulky! Nechce se mi to pořád mazat a dělat znovu. Kdo mi poradí tomu budu vděčnej. Čekám na ten film 3 hodiny a pak to stejně nejde. Moc prosím o radu.
Jedná se o film Flákači (Knockaround Guys) a titulky mám pojmenovaný stejně jako film a title jsou ve formátu SRT! Prosím, moc prosím o radu. Díky

Z...
31. červenec 2006, 14:41

amy- napis link na ten crack dik

Tunings
31. červenec 2006, 11:59

Ahoj když mi to převede na DVD,tak mi to nechce vypálit a napíše tu tuhle hlášku,nevíte někdo čím to je? Write eror at 0(32)-Code 03 oc 80(Medium eror) a ještě hned tuhle: Media removed-Burning layer not ready to write.Používám Imation DVD+R 8krát Moc děkuju za radu

amy
28. červenec 2006, 09:14

tak uz ho mam…ten crack

amy
27. červenec 2006, 09:08

ahoj lidi, prosim vas nevite kde sehnat ten crack?? nebo jestli ho nekdo mate poslete mi ho na amy.amy@seznam.cz…PLS

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
26. červenec 2006, 14:17

No já si myslím že jiný typ titulků ani není, nebo o nich nevím. Takže to musí fungovat s touto příponou.

Thorb
26. červenec 2006, 12:54

Může mi někdo poradit, jakou příponu musí mít titulky, aby mi to zkonvertovalo? Příponu srt a sub mi to nechce sežrat.

xxx
20. červenec 2006, 17:59

Je možné dát pomocí VSO Convert X to DVD do menu hudbu??díky za odpověď

Dobik.rip
20. červenec 2006, 11:39

Proč nestahujete z HUBů? Tam najdete spousty filmů s dabingem a nebo s titl. SAW II nevyjímaje.
Použijte Strong DC++ a budete spokojeni.

zizu
19. červenec 2006, 07:37

Convertx je skvelej vse funguje vcetne titulek, pouze mi vadi, ze jsou filmy po konverzi avi na dvd format orezane a to hlavne bocni strany obrazu vcetne menu, nastaveni formatu obrazovky 4:3 nebo 16:9 nic neovlivnuje, mate nekdo podobne zkusenosti, muzete poradit????

Pavlos
18. červenec 2006, 15:34

Mám posute titulky u DVD, pred konverzi jsou v poho (avi a srt),po prevoduje mam posunoute.neco bylo v ot. č.122 o čase ((Ty se řídí podle časového kódu filmu) Jiné titulky nefungovaly (Ty měly snímkový kod = při převodu do formátu *.srt to znamená, že MUSÍTE zjistit a dodat programu pro převod formátu titulků snímkovou frekvenci příslušného filmu!!, jinak nebudou sedět titulky s filmem). ),ale nevim jak dál a co to znamena,potrebujo pls poradit

broukys
15. červenec 2006, 11:21

Chtěl bych tímto programem převádět staré videopásky VHS. Nevím, jestli převodem 3 hodinového záznamu neutrpí už tak bídná kvalita záznamu. Proto by mě zajímalo, jestli je musím předem nastříhat třeba na 2hod. Některé záznamy mám třeba i 3,5 hodinové. Máte někdo zkušenost jakou velikost záznamu zvládne pro převod na DVD 4,7GB. Díky

Dawe
12. červenec 2006, 22:34

TO Domino: a nebo si ho crackni! :)

MikeD79
12. červenec 2006, 21:09

Může mi někdo poradit jestli tento prográmek převádí i soubory MP4 na DVD?
Předem díky…..

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
12. červenec 2006, 08:45

Ti to píše: ,,pokud chceš odstranit tuto zprávu kup si program legálně,, :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací