Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 620×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Kukla
1. červen 2006, 17:06

dá se tu někde stáhnout Saw 2 v češtině prosím odepište přijmu každou radu.

Lenka
30. květen 2006, 10:06

Anetka a spol, děkuji moc za radu.

Anetka a spol
29. květen 2006, 20:34

Stáhni si program SrtToSub. Je v češtině a ovládání jednoduché

Lenka
29. květen 2006, 15:01

Ahoj,
prosim o radu ohledně vložení titulků do filmu. Jdou mi vložit jen titulky s příponou srt. Jak mám titulky s příponou sub. přeměnit na srt.? Je na to nějaký program?

Předem děkuji

Monika
29. květen 2006, 14:56

Ahoj, mám prosbu můžete mi někdo poradit? Po stažení seriálu z internetu a převedení tímto programem do dvd souborů se mi seriál po vypálení na dvd kouše. Nevím, kde dělám chybu. Na dvd se třeba vejdou dva díly a první díl je v pohodě a u druhého se to začne strašně kousat a kostičkovat. Zkoušela jsem to vypalovat ve shrinku. Díky za každou odpověď.

Anetka a spol
29. květen 2006, 05:34

Gordone, přečti si pozorně komentář od Oldy z 12. května. Titulky musí být ve formátu SRT. Nejsnadněji je převedeš v prográmku SrtToSub.

Gordon
28. květen 2006, 20:10

Zdar lidi. Mám takovej problém v programu Convertxtodvd. Vim podobný dotaz sem uz napsalo uz asi hodne lidi, ale je toho tolik ze se v tom neorientuji. Když chci k filmu přidat titulky ve formátu .sub atd., tak mi to napise ,,subtitle file is missing,, i kdyz je vyberu ve slozce. A když převedu film, tak tam, titulky nejsou a film je trosku posunutej. Z malé části ho překrývají černé pruhy nahoře a dole jak bývají. Už se mi to stalo u programu WinAvi, že jsem měl titulky kryty z části řerným pruhem dole. byl bych rád kdyby jste mi někdo pomohl. Díky

Radim
27. květen 2006, 16:41

tak minuly problem sem celkem pohodlne vyresil…...ale mma jiny…potreboval bych vedet …kdyz prevadim Legendy z Doftovnu stazene z programu Bitcomet z formatu XVid do Dvd a dam k nim titulky formatu srt. tak je to ceclkem pohoda..ale ve vysledku mi to posune zvuk aji titulky..nevis co s tim mam delat??prosim pomoc..muj email je 7ostrava7@seznam.cz

Lahev
26. květen 2006, 10:21

Jsem úplný začátečník v tomhle směru a chtěl bych si vytvořit kopii DVD pro osobní použití s českými titulky z vlastního originálu, který cz nemá. Tiulky jsem stáhl z netu ve formátu srt, origDVD jsem koupil v krámu! Co dál???? Díky!!!

Radim
22. květen 2006, 18:40

prosim te mam taky problem…kdyz sem si stahl to tve vso..ves se mi podařilo až na jeden malý detail….prosím tě když vypálím a překonvertuju ten film tak se mi tam uprostřed obrazovky objevuje zpráva…je to if you would like to revome this message
http:/www.vso-software.fr…..co mam delat sem celkem zacatecnik v tomhle prosim odpovez mi na email ktery sem uvedl….děkuju mockrat…...zprava znamena pokud chcete smazat tuto zpravu http:/www.vso-software.fr prosím ppomozte mi někdo…..dikes moc

Dablik
21. květen 2006, 13:27

Budu vam vdecny kdiz mi poslete serial na convertxtodvd 2.0.11.123! diky

lucka
18. květen 2006, 13:22

pls, pls můžete mi někdo poradit když si stáhnu film z internetu a jdu ho převádět do dvd souborů, tak po převodu se mi film kouše a z části je kostičkovaný můžete mi prosím někdo poradit na email co stím mám udělat, aby se na to dalo koukat předem mockrát děkuji Lucka

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
14. květen 2006, 20:43

Tak to je opravdu výstižný návod, po tomto vysvětlení to bude opravdu každému jasné. Děkuji.

Olda
12. květen 2006, 15:29

Programem ConvertXtoDVD jsem převedl již mnoho filmů i s titulkama. Po přečtení této diskuze bych chtěl také přispět s mými poznatky.

Na mnoho problémů jsem také narazil a nakonec jsem většinu vyřešíl nebo obešel: Titulky MUSÍ BÝT VE FORMÁTU *.SRT !!!!!!! (Ty se řídí podle časového kódu filmu) Jiné titulky nefungovaly (Ty měly snímkový kod = při převodu do formátu *.srt to znamená, že MUSÍTE zjistit a dodat programu pro převod formátu titulků snímkovou frekvenci příslušného filmu!!, jinak nebudou sedět titulky s filmem). Program se při snaze otevřít jiné titulky než srt zasekl…
Import filmu provádějte přetažením do okna programu, třeba z TotalCommanderu či Průzkumníka Windows…. Pokud budou mít titulky stejný název jako film (Pro jistotu: tarzan.avi a tarzan.srt ), automaticky se do programu vloží samy (zrovna nyní nevím, zda jsem je neměl označené-film a titulky????) Na délce názvu nezáleží.

V nastavení programu si můžete změnit velikost či barvu titulků pro všechny filmy (nemusíte pak vzlášť nastavovat každé titulky u filmu).

SOUBOR,PROJECT,(NOVÝ-ULOŽIT-NAČÍST) PROJECT neslouží k importu filmu do programu, ale když si připravíte film,titulky a menu a nechcete to hned převádět či vypalovat, ULOŽÍTE si to jako projekt a můžete třeba pracovat na NOVÉM. Později si tento projekt můžete znovu NAČÍST a dále s ním pracovat.

Jednou se mi film při konverzi uprostřed zasekl a ukončil s chybovou hláškou konverzi… Ačkoliv v různých přehrávačích na tomto místě film běžel bez problémů, byla asi nějaká chyba ve zdrojovém DivX filmu, se kterou si nedokázal poradit. V Neru jsem tuto část vystřihl (asi 20sekund), v editoru titulků jsem od toho místa posunul o stejný čas titulky a převod filmu v ConvertXtoDVD již proběhl bez problémů!!

Pro začátek snad dost… Jsem v tomto amatér, vše o PC mám pochytané od přátel a z časopisů a toto mám nasbírané pomocí metody Pokus-omyl. Ahoj. Olda

LOST
8. květen 2006, 10:08

HEURÉKA! Jak jsem psal v komentáři 116, měl jsem problémy s titulky do seriálu LOST. Podařilo se mi je odstranit. Titulky ve formátu *.srt jsem načetl v programu SubRip a pod stejným jménem jsem je prostě zase uložil-přepsal- do stejného umístění. Výsledný film je pak v perfektní kvalitě a hlavně s titulky až do konce (nepopisuji blbosti, jako změna písma titulků, backround, menu, apod.).

trupkin
7. květen 2006, 19:32

to 107 a 117 delalo mi to to samy dokud jsem nenainstaloval program ffdshow viz navod 1 a 2 .ted uz to facha

mario
6. květen 2006, 23:39

Ahoj jsem začátečník tak se nezlobte když se budu blbě ptát.Převádím film”Convertxdvd” a v obraze se mi objeví nějaká tabulka?Co stím mám dělat.Prosím o pomoc předem díky

mona
6. květen 2006, 16:53

a jeste, když chci přidat ty titulky do subtitle (1stream) tak mi tam naskočí tohle: access violation at address 0065C84C in module ´convertXtoDvd.exe´ Write of address FFFFFFFF. Nevíte co s tím?

mona
6. květen 2006, 16:10

ahojte tak jsem udelala všechno jak jste tady psali ale když chci vložit ty titulky do toho filmu tak se mi tam napíše subtitle file (thirteen. sub or idx) is missing….. a když jsem to chvilku nechala a pak jsem se podívala jestli tam jsou tak tam nebyly… nevíte někdo co s tím?

LOST
3. květen 2006, 14:13

15. březena 2006 napsal “musan” komentář pod poř.číslem 75 o svých problémech s titulky u filmu LOST. Mám přesně stejný problém! Pomůže mi ho někdo vyřešit?? Díky moc. Případnou odpověď prosím na e-mail: p.deimos@seznam.cz

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací