Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 491×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Míňa
23. září 2009, 20:11

diky tomu kdo tam dal ten klic na ConvertXtoDVD3 jsi machr

pavel
21. srpen 2009, 12:08

prosim te zhanim klic k convertxtoDVD 3.prosimte poslimi to jestli to najdes moc dekuji predem ahoj pavel.

WH
2. srpen 2009, 23:27

Ale tady nikdo neříká že má film ve formátu DivX!

VeroNICKuska
1. srpen 2009, 20:23

Lidi já vás miluju…spíš toho geniálního člověka s klíčem DĚKUJŮŮŮ!!!…juž sem byla lehce zoufalá…xDDD

petr
27. červenec 2009, 13:08

prosím,nemáte někdo klíč na ConvertXtoDVD ? Děkuju

mici
17. červenec 2009, 03:12

díky tomu kdo sem vložil ten klíč okamžitě zabral je to super

fekerete
3. červenec 2009, 08:18

cd key pro ConvertXtoDVD3
HUSZV-PM6N2-NZKW3-KQQ33-KXWDA-4
QZMER-ZKS27-9DY2L-HVC84-X97K2-4

alda
26. červen 2009, 13:14

zdar jak svina prosim oklič ConvertXtoDVD3 děkuji předem alda

kaca
20. červen 2009, 23:27

prosim o cd klíč k ConvertXtoDVD 3 na email kacadylko@seznam.cz

sixtus
13. květen 2009, 09:15

ja mam film v dvd formatu a nejdou mi tam dat titulky co mam delat?

Sarah
5. květen 2009, 17:13

prosim jestli nevite cd key na ConvertXDVD 3.5.3.139 prosim poslete mi to na e- mail..dekuji

Vilhelmína
26. březen 2009, 13:58

Program VSO Convert běžně používám k převodu DivX do dvd formátu a funguje bezvadně. S načtením titulků také není problém. Problémem ale je, že pokud se snažím přidat vlastní titulky už přímo k dvd formátu filmu, tak ten není schopný po výsledné renderaci přehrát film plynule. Titulky se sice zobrazují správně, ale celý film běží trhaně. Je třeba předtím nějak upravit tok dat? Nebo provést ještě nějaké jiné nastavení? Děkuji za odpověď.

ivík
20. březen 2009, 07:58

Co mám dělat když se mi tam automaticky nevloží titulky?

keny
12. březen 2009, 16:12

cauec mam problem…program convertxtodvd me nechce nacist jakykoliv film dycky se me pritom sekne pocitac nevite cim to muze byt??

Dave
3. březen 2009, 19:20

omlouvám se překlep : na divx verzi ne na DVD ?

Dave
3. březen 2009, 19:16

Upraví se mi při převodu do DVD, když už to mam v DVD titulky na spravny čas, když sem stahl titulky na divx verzi na na DVD ?

Láďa
25. únor 2009, 22:24

Připojuji se ke chvále tohoto programu. Vyzkoušel jsem možnost přidat titulky do hotového filmu v DVD a jde to. Zkoušel jsem to na verzi 3.4.7.121. Nebylo ale možné titulky si prohlédnout dřív před dokončením převodu. Titulky ve formátu sub se mi předbíhaly asi o 4 vteřiny. Po převodu do srt bylo všechno v pořádku. Dalším omezením tohoto “převodu” je, že se nedá zobrazit náhled Metoda změny velikosti videa, který je jinak výborný pro přesnou korekci rozměrů obrazu.

ja
5. únor 2009, 20:02

je to skvelej program kterej vam udela i hlavni menu.. nestehnul sem ho sice taky protoze sem nemoch najit crack ale pres torent to de stahnout i bez cracku.. navod je super..

eliška
4. leden 2009, 19:47

ahojky, moc jsi mi těmi radami pomohlll sem ti moc vděčná... díky

minos
2. leden 2009, 00:08

Po přečtení článku jsem to zkusil dle návodu a jede to naprosto bez problému,VČETNĚ ČEŠTINY....vložené do titulku.
Otevřte- Soubor-přidat video sou.,vložte film,klikněte na -sada titulu.Ikonky v pravo se všechny otevřou.Klikněte na druhou z nich.Otevře se okno a v nněm klik na třetí ikonu.Vložte titulky…srt.Máte v tom okně dva tituly!!Klik na OK.Na stolním DVD nezapomente na ovladači navolit subtitl. na CZ.Odzkoušel jsem dnes dva filmečky a jede to jedna básen.Klíč je uveden výše,nebo rád zašlu na meil.Poradím na milanrepik@seznam.cz.Jo a ten ang.text je tam proto,že máte jenom TRIAL VERZI.nAVÍC SE DÁ UDĚLAT KRÁSNÉ MENY.JESTLI TAM TITULKY JSOU,ZJISTÍTE TAKÉ V clone dvd 2.Automaticky se tam načtou….

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací