Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 618×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
26. únor 2006, 00:32

Tak ještě jednou a pomalu, druhý komentář odvrchu někdo vložil odkaz na tento program ten si stáhnete a je tam crack žádné číslo nepotřebujete! a doufám že se už nikdo neozve že chce key :-/

ferko
25. únor 2006, 22:30

prosím pošlete mi taky někdo ten klíč k tomu prográmku. Díky

aktimel
25. únor 2006, 16:43

Prosím,prosím,pošlete mi někdo ten klíč,nedaří se mi ho stáhnout.Dííík – elektroman@seznam.cz

kybl10
25. únor 2006, 15:15

jo tak zpet jo…ses nejakej chytrej!misto toho aby si napsal jakej je ten klic tak akorat nadavas!!!stahnul jsem si nekolik verzi vso a chce to cd klic!!!...a postupoval jsem dobre-titulky tam ale nemam!!!

glongling
25. únor 2006, 13:11

Mám ten samej problém s tabulkou v obraze. Všechno ostatní je supr, ale ta tabulka, která se tam čas od času zobrazí me pěkně štve.Kdo ví, jak ji dostanu pryč, prosím??

bob
25. únor 2006, 00:37

program de paradne ale nemuzu se zbavit tabulky v obraze,je tam napsana adresa a nejde ji vyhodit.poradte

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
24. únor 2006, 20:37

Ten odkaz funguje bez problémů nesmíte používat akcelerátory pro download jinak to nefunguje!!!! ale to jsou dětinské otázky!!!!!

Lucky
24. únor 2006, 18:18

Mohli byste mi někdo, prosím, poslat to číslo na VSO covert X to DVD na e-mail Lucky.havlicek@seznam.cz? Protože z toho odkazu, co tady je mi to nejde stáhnout. Ani přes ten download Premium, ani přes ten Free. Děkuju moc už předem.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
22. únor 2006, 22:08

1: kdyby jsi se podíval o pár komentářů zpět nebudeš zhánět klíč!
2: kdyby jsis film nejprve nahrál na disk jen malou část a podíval se zda tam titulky máš (jak jsem psal) nemusel jsi takhle dopadnout
3: kdyby jsi pozorně četl tak jsi nemusel ani vkládat nový příspěvek :-/
4: přeji příjemnou práci při vkládání titulků

kybl10
22. únor 2006, 21:19

ten vso divxtodvd…chce po mne instal klic.mate ho nekdo?...jinak jsem si daval film do dvd formatu-stahnul jsem si k nemu cz titulky z netu…v divxtodvd jsem dal pridat titulky a dal prevod.pak jsem si to vypalil-film bezi ale v anglictinebez titulku…takze pochybuju ze to vklada titulky…

Nada
19. únor 2006, 22:04

No ja neviem, ale mne sa neda otvorit avi subor cez nacist projekt, ale cez pridat video subor. Potom dam konvertovat a konvertuje asi tak hodinu a potom mi to vyhodi nasledovnu hlasku “List index out of bounds (2)”.Takze mozem zacat odznovu. Neviem co to znamena, ale hadam mi niekto poradi. Dik

motokuba
18. únor 2006, 08:01

SUPR PROGRÁMEK TAKOVÝ SEM HLEDAL JIŽ DLOUHO :)

estadra
16. únor 2006, 22:46

ten program je super…. hlavní že funguje.. taky fajn návod :)

warman
15. únor 2006, 17:01

sosejte

Redaktor ovsem.net Johnyz
15. únor 2006, 09:50

parada, protože když jsem s naintaloval ffd show tak me oblila hruza z tolika moznosti nastaveni. Tento vypada jednoduseji a asi ho i vyzkousim…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací