Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 615×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Lucik
28. únor 2008, 23:15

Jé blik, už jsem přišla na ten klíč, co potřebuju…(viz koment někde víc nahoře). Akorát jsem vložila film v aj bez titulek a chtěla jsem k němu přidat titulky a nějak se mi to nedaří, když kliknu na titulky, objeví se mi jen, jestli je chci v čj, nebo v jakém jazyku, ale žádná kolonka, do které bych mohla vložit titulky, který jsem si už stáhla z netu…

Lucik
28. únor 2008, 18:14

Ahoj,
chtěla jsme si stáhnout VSO Convert X to DVD, ale když ho staáhnu a nainstaluju, tak to chce nějakej (kterej získám při koupi programu)... Bude mi program fungovat (tzn. že mi přídá titulky k filmu) i když dám jen “Vyzkoušet”, udělám si svůj jeden film a pak program smažu? Jo a ještě něco, jakej je rozdíl mezi VSO Convert X to DVD v2.2.3g a VSO Convert X to DVD v2.9.x.970?
A poslední věc: prosím prosím o crack nebo licenční klíč k VSO Convert X to DVD, kupovat se mi fakt nechce…

kuly
25. únor 2008, 13:32

prosim posli te mi nekdo kluc na ConvertXtoDVD moc vam za nho vo pred dakujem
piste na mail 5henry5@azet.sk

Zers
24. únor 2008, 20:21

Mám program Allok AVI to DVD SVCD VCD Converter a titulky v pohodě do filmu dostanu. Program je sice a AJ a jako nemluvící tímto jazykem jsem to zvládl bez problémů. Film je tedy s titulky ale když ho pustím v PC, tak se zobrazí v obraze a né pod ním. Zkusil sem to udělat ve formátu 16:9. Možná když to zkusím v menším formátu, tak se titulky posunou níže. Co mě štve je dlouhá doba převodu. Může někdo poradit.

Filip
22. únor 2008, 21:19

Čau Tydlo chtěl bych tě poprosit o licenční číslo na ConvertXtoDVD ty co tady jsou mi nešly a nebo aspoň poraď.

Kutulas
22. únor 2008, 15:21

Pro FARADENA. Ty ses trošíčku v tom prográmku hrabal viď :o). Klikni v nabídce na Možnosti, Titulky, Nastavení vykreslování textu titulků a v nově otevřeném okně najdi nadpis Zarovnávání textu. Pod tím nadpisem klikni do políčka BC nebo do některého jiného, které ti více vyhovuje. (verze programu 2.2.3.258)

Ferry
16. únor 2008, 22:59

Tak jsem se zapotil ale pak se to rozjelo a už to funguje.Vypaluji ale přes clonedvd 2.Bohužel nemůžu k němu sehnat crack.Pokud jej někdo máte budu rád.Je to clone dvd 2.9.1.5

Faraden
5. únor 2008, 00:31

Zdravim. Mam plnou verzi s vse funguje dle mne spravne , ale bojuju s titulkama . Jednak mi je to nakoduje tak , ze jsou misto pod obrazem nad nim at delam s procentama odsazeni vsecko mozne a jednak kdyz uz bych se smiril z jejich pozici nevidim je cele ale treba az druhy radek kdyz jsou dvouradkove . Nevite proc nefunguje vse jak by melo ?

LUBOŠ
4. únor 2008, 21:09

prosím vás poraďte mi jak mám dát pryč ten vodotisk kterej se mi vypálí společně s filmem.
zatím díky

Hary
1. únor 2008, 21:37

Delfi a Trtko,chci vám poděkovat za key,do mé verze šel Delfiho,ale jde o to,že jste tu jediný kdo pomůže a nehází ramena jako ty hovádka co tu vedou silný řeči a ani nemaj funkční linky,ještě jednou vám moc děkuju

petroniuss
15. leden 2008, 12:49

Poraďte,
zdá se mi, že až do chvíle, kdy je konverze úplná a program mě vyzve k vložení disku a já to udělám, neaktivuje se mi ikona “vypálit”. Disk se točí a nic, hláška nezmizí. Pracuji na novém NB Asus. Nero7 i CloneDVD2 fungují normálně.
Díky

HunterRomario
9. leden 2008, 19:26

Řešení problému s chybou typu “SKIPPING SUBTITLE FILE REASON: EMPTY OR UNSUPPORTED FORMAT”
Včera se mi to taky stalo a dnes se mi to povedlo vyřešit.Tady je návod , jak to udělat:
Samozřejmostí je mít .avi soubor a titulky ve formátu .srt pojmenované stejně ( například domacivideo.avi a domacivideo.srt ).
Ale některé titulky ve formátu .srt program VSO odmítá(viz chybová hláška).
V tom případě je potřeba si stáhnout prográmek SubtitleWorkshop (například na www.stahuj.cz) který je v češtině.
Ty titulky v něm otevřete a pak dáte “uložit jako” a zvolíte z nabízených formátů ten, který se jmenuje SubRip (to je to .srt) a dáte uložit třeba jako domácívideo2.srt.
Pak uvidíte, že ty problémové titulky jsou sice ve stejném formátu, ale mají jinou velikost (například 30000 b oproti 50000 b) v tom je asi ten problém.Ty staré titulky smažete
a ty nové přejmenujete z domacivideo2.srt na domacivideo.srt. Jinak program subtitle workshop využijete například i v případě, že titulky seženete ve formátu .sub, tak si je jen otevřete a zvolíte “uložit jako” SubRip, a máte je v .srt.

rob22
26. prosinec 2007, 19:28

Potřebuji poradit.V “podrobnostech” mi to píše:Dosažený frame rate:23,98 Auto target:NTSC 29,97Fps,nutná úprava,ale ač jsem proklikal všechno,nikde to upravit nejde. Díky

Pepa
25. prosinec 2007, 16:40

Nevím jak to děláte vy co vám to nejde, protože já to zkusil a jde to. Návod: – Otevřete CXtoDVD – soubor/přidat video soubor – poté co se vaše zvolené video načte, tak na něj kliknětě (změní bravu) – poté klikněte na soubor/vložit titulky – a pak v klidu můžete spustit převod
Ale jak už bylo několikrát řečeno, často se stává, že přehrávače v PC to nevidí, ale pravda je, že pokud to vložíte do přehrávače DVD tak to funguje. Jinak to, že máte vložené titulky si můžete též zkontrolovat v hlavním okně, kde se vám objevuje název vloženého filmu je tam (+), tzn. adresář a pokud jej rozbalíte je tam titulek s názvem titulky a v něm vidíte zda jste vložili titulky nebo ne.

Lukáš
21. prosinec 2007, 18:05

Ahoj lidy mě píše divxtodvd tohle if you would like … jak mám prosim vyřešit tento problem??? Dekuji za odpoved ale nesmi to byt odpoved kde bude že si to musim koupit

honza
8. prosinec 2007, 21:17

http://honzas-city.myminicity.com/ plx klikni je to moje mesto a potrebuju nastevniky a tim ze se na to podivas se mi postavy dum

Brejlounek
4. prosinec 2007, 16:58

Super! Děkuji moc autorovi za tento článek, zkoušel sem už několik programů, až tento funguje přímo výborně! Děkuji! :)

Herman
1. prosinec 2007, 12:24

Zdravím měl bych dotaz zda a jak jde do DVD které již je ve .VOB a nemá CZ titulky tam ty titulky přidat. Díky za odpověď.

maxxik.rohlik
27. listopad 2007, 20:20

hoy :) please help !! přidam si tam ten filmeček jo v AVI a chci si pridat titulky, jenze mi to dole pise “SKIPPING SUBTITLE FILE... REASON: EMPTY OR UNSUPPORTED FORMAT”
co stiiiim :( prosim pomozte, diky moc

jana_m
25. listopad 2007, 14:18

Mám problém s tímto programem – doteď mi fungoval doteď, ale najednou ne u všech filmů jdou titulky, přitom všechny mám ve formátu srt… Nejdou mi asi u třech filmů.. Co s tím?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací