Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 613×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

Jirka
1. srpen 2007, 22:54

zdravim no me to pro jistotu ani nenajde ten soubor s filmem

ZLABEK
29. červenec 2007, 22:31

zdravim…mam takovy problem a chtel bych vas pozadat o pomoc ..vlastne jde o to , ze ikdyz dam konvertovat film aby v nem byli titulky tak je tam nakonec stejne nemam a nevim cim to je …jinak jen tak mimochodem tento program mam full verzi takze vazne netusim proc tam nakonec nejsou…predem diky za radu…

Cheecha
9. červenec 2007, 12:14

Heeej lidi díky moc za ten serial number:-)))

Dakota
5. červenec 2007, 23:05

Poradte mi někdo co mám dělat když titulky se po čase začnou rozcházet s obrazem

Slim
26. červen 2007, 21:47

Tak jsem si to tady celý přečetl a teď můj problém.Za posledního půl roku jsem převedl tímto programem asi 15 filmů bez problémů.Ovšem najednou konec titulky mi nejdou.Program si načte externí *.srt titulky,ale po převodu nejsou!!!Nejsou ani ve filmech co už jsem převáděl a na zkoušku jsem to zkusil znovu.Někde se něco stalo,ale nevím co.Znovu píšu,doteď šlo všechno a nyní nejde žádný,ani ty co šly předtím.Zkoušel jsem i přehrát kodeky…Nic.Verzi mám registrovanou starší verzi a jen na zkošku jsem stáhl novější s crackem abych se podíval co je v ní lepšího,když jsem zjistil ,že nic tak jsem to smázla dal jsem si opět tu moji.A mám dojem ,že od té doby to nejde.Ale jistý si nejsem.

SmallDevill
25. červen 2007, 13:03

Jde. Stačí si koupit plnou verzi… Nebo si program registrovat.. Nezkoušel jsem to, protože jsem našel asi nejjednodušší způsob vyřešení titulků do filmu. Mám to na webu.. Pokud by jste se chtěli zbavit vodoznaku, mělo by stačit podívat se na www.serials.ws , a vyhledat seriové číslo a získat tak registrovanou verzi..:-)

Kamínek
16. červen 2007, 18:12

ahoj, hledala jsem odpoved na ten vodoznak na obrazovce…jde s tím udelat něco aby se tym ta adresa neukazovala-: diky

deniska.xx
4. červen 2007, 14:08

Je to dost dobrej způsob, jdou tak i seriály, ale vadí mi ta výsledná kvalita filmu. Na mém malém monitoru dobrý, ale když se to pustí na telce, tak je to celý kostičkovaný. Dá se s tím něco dělat?

Pája
25. květen 2007, 14:32

Ahoj prosím,nemá někdo kíč na versi Kingdia DVD riper ? Předem děkuji.

kwl
24. květen 2007, 21:50

tento programík používam už asi rok a je výborný ale pozor može sa stať že najnovšie verzie nedokažu to čo tie staré napr. konvertoval som nemenovaný seriál a najnovia verzia mi posúvala zvuk zatial čo uplne stará to spravila bez problémov ale inak fasa prog ozaj a titule berie len vo formáte.srt
čo ale nie je žiadny problém s programom subtitle workshop

Bryan2
20. květen 2007, 15:17

Mám problém, když jsem si film vylálil a dál do mého přehrávače tak se mi film přehrával černobíle, tak si s tím nevím vůbec rady, pomůžete mi???

martin
16. květen 2007, 19:21

POTREBUJEN NATO SOFTVRE?.

martin
16. květen 2007, 19:18

chcem si stahovt video filmy a neviem ako na to.co mam urobit.pomoc…...

SG
15. květen 2007, 01:07

Ahoj muj problém je jiný a řitom stejný vše jede jak má být až na jeden film a to my fair lady až do tohoto filmu šlo vše ok mám 2 avi soubory a dva srt bs player jede v poho tiulky sou super a dobře načasované(hurá konečně) ale když to chci převíst na dvd ejhle převod nezačne zádná hláška žádnej error prostě jako kdyby začal ale žádnej bitrate prostě nic neběží vytvořená složka kde má být video má 0 bitů a nemění se jestli mi někdo dokáže poradit budu rád

Jana
14. květen 2007, 20:20

Prosím poradí mi někdo?převádím v DivxToDVD ale v náhledu mám černou obrazovku,nejde mi video,nevíte někdo prosím čím to může být?Předem dík za radu :-)

Pepa
12. květen 2007, 09:40

předchází se my titulky s filmem co s tím,?

Stepan Brunovaky
10. květen 2007, 10:59

Prosim o zaslani klice naConvertXtoDVD 2-na muj EMAIL velice dekuji

zagy
5. květen 2007, 23:02

kony,

potřebuješ licenční číslo nebo patch!!

Lucka
4. květen 2007, 06:49

Ahoj. Je hezké, že vypalujete DVD z DivX, ale dnešní přehrávače už tohle dávno zvládnou překousat a je to tedy dle mého názoru krok zpět. Co jsem se tu ale nedočetla je, jak dostat české titulky na zahraniční DVD, které jimi není vybaveno? Film dokáži zkopírovat, ořezat, sestříhat, ale jak tam nacpat titulky, to netuším:-( Poradíte?

kony
2. květen 2007, 20:51

Jak mám prosím odstranit z převedeného filmu ten nepříjemný reklamní text který se pořád ukazuje. děkuji

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací