Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak přidat titulky do DVD (III.)


Jak přidat titulky do DVD (III.)

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. únor 2006  |  zobrazeno: 356 610×  |  475 komentářů

Logo programu, které se objeví po vložení CD do přehrávače.Po prvním a následně druhém dílu, jak přidat titulky do DVD s programem Nero Vision Expres 3 a ffdshow, i když ne vždy s příznivým výsledkem (viz. komentáře), přicházím s dílem třetím a podle mne tím nejjednodušším.

Jednoduchým proto, že budete potřebovat jediný program VSO Convert X to DVD, který zvládne jak převést film z DivX do DVD, tak přidat titulky k filmu pokud film titulky vůbec má. Zda to bude fungovat všem, se ukáže až podle ohlasů uživatelů, tak se nechám překvapit.

Začneme od začátku, budeme potřebovat jediný program a to VSO Convert X to DVD. Po nainstalování nás mile překvapí už zahrnutá čeština, takže práce s ním nebude nikomu dělat potíže. Nejprve vybereme film DivX Soubor/Project/Načíst projekt a po klinknutí na něj se automaticky vloží to programu. Vlevo se objeví malé menu s podrobnostmi obrazu, zvuku, menu a našimi titulky. Pokud je program automaticky nenačte, klinkneme pravým tlačítkem myši na Subtitle/Přidat titulky/ a najdeme příslušné titulky k filmu.

Náhled na vložený film

Náhled filmu je možný přes Okno/Náhled ovšem pozor přidané titulky se mi zde nezobrazují, ale ve výsledném výsledku ano. Po stisknutí Convert se film začne automaticky ukládat implicitně do Dokumenty/ConvertXtoDVD/Název filmu. Další výhoda tohoto programu je, že můžete film po chvíli přerušit a na již zvoleném místě se můžete podívat, zda ty titulky ve filmu opravdu jsou. Někdy je třeba titulky ručně zapnout v přehrávači, jinak tam nebudou. Jestliže titulky ve filmu jsou, vrátíme se znovu k programu a dáme znovu film konvertovat, ovšem musíme začít odznovu, protože program začne film konvertovat od začátku.

Čas, který je potřebný pro převedení filmu do DVD formátu závisí jak na délce filmu, tak na síle vašeho procesoru.

Osobně jsem film do konce nenechal dopracovat, takže neznám kvalitu vytvořeného DVD filmu atd., ale přesto věřím, že jsem vám nabídl další možnost, jak titulky do filmu dostat a že s programem VSO Convert Xto DVD budete spokojeni.

Doplněno → 19. března 2006

Mám pro vás nové informace. I ten problémový Saw II šel vypálit s titulky. Použil jsem novou verzi VSO Convert Xto DVD 2.0.10.121, převedl jsem titulky do formátu *.srt již zmíňovaným programem, uvedeným v diskuzi pod číslem 50. Nechal jsem programem zpracovat úvodní část, kde byly titulky. Vypnul a podíval se, zda ty titulky tam jsou.

A teď pozor v programu BS Player Pro se titulky vůbec neukázaly a ve Windows Media Playeru to nešlo spustit, protože byla stočena jen část filmu. Titulky byly viditelné jen v přehrávači, který je součástí Nera - Nero Show time. Ale i v tomto přehrávači je nutno titulky aktivovat v menu.

Po této procedůře jsem film vypálil na DVD, vložil do DVDčka a bingo. Titulky fungují úplně skvěle, jen je nutno je znovu v menu DVD přehrávače aktivovat.

Štítky: Utility


Komentáře

mendocino
23. únor 2007, 21:11

Poradite mi nekdo,jak mam dostat titulky kdyz sem si stahnul DVD (4.36GB) ale je to jen v Anglictine a bez titulku..nevite jak bych a jestli vubec je tam mel dostat kdyz je stahnu?

Emfa
21. únor 2007, 02:31

To ,že titulky musí být ve formátu srt mělo být uvedeno hned v návodu a silně podtrženo. Děkuji Karlovi -příspěvek 307

BTKA
14. únor 2007, 19:26

Mám verzi 2.1.12.214 a funguje skvěle, ale když film vypálim na DVD a přehrávam ho ve stolním přehrávači, tak se opravdu obraz seká. Co s tím? Zkusil sem i AVIčko převést do MPEGu v kvalitě DVD a pak převést, ale je to stejné.

Jagga
14. únor 2007, 00:11

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi někdo poradil jak dostat titulky .sup uz do hotoveho dvd??? Prosim pomoc:)

Deniska
12. únor 2007, 21:26

Bylo by dobré napsat nějaký podrobnější návod, jak je to s těma titulka v seriálu…

simmmon
10. únor 2007, 20:03

Obracím se taktéž s prosbou na redaktory nebo všechny, kteří s počítači něco dovedou. Nikdo zatím nedokázal reagovat na předchozí dotazy – jak odstranit z obrazovky zprávu: pro odstranění této zprávy http://www.convertxtodvd.fr. Máte s tím nějakou zkušenost? A co, Davide Kandere, už jsi na to přišel?

Petr
9. únor 2007, 13:16

Zdravim vsechny ,program mi funguje paradne,jen kdyz prevadim film ktery je na 2 cd, tak mi to k tomu udela 5.1 zvuk, ale kdyz prevadim z 1 cd tak mi to udela akorat stereo.A v nastaveni zvuku je pouze moznost vychozi nastaveni.Nema s tim nekdo zkusenost?Predem diky.

Franc
31. leden 2007, 21:12

Cus lidi vsechno mi s VSO DivXToDVD slape dobre, filmek prevedu i s titulkama a i ho spustim na PC, ale jak ho vypalim na DVD a pustim na DVD prehravaci, tak se mi film trhá, nemel by nekdo radu?

Karel
30. leden 2007, 22:31

Taky přidám svý postřehy k titulkům, který jsem díky tomuhle fóru vyřešil.
Musíte mít titulky se stejným názvem a ve stejném adresáři jako film. Musí být s příponou srt. Upravíte je např. SubtitleToolCZ.
V ConvertXtoDVD si natáhnete film a s ním se natáhnou i titulky, kde musíte vidět, že je film má. Film v tomhle programu nevypalujte. Titulky nejsou vidět ani v náhledu ConvertX, ani když to přehráváte PowerDVD, BSPlayer…
Na vypálení si spusťe CloneDVD. A tam jsem poprvé viděl, že titulky existují. Na vypáleném DVD potom už titulky jsou v pohodě.

A pár SN:
ConvertXtoDVD 2.1.10
M4MLW-SPE4Q-UPLTV-QP6AV-8GDES-Z
VCZDA-WY4H3-KZP8W-AQWAT-W2J49-4 – funkční u starší verze

CloneDVD 3.6.1
5EHDLVVMBRFB3
K6FBJGJRV4L43
5GSS8ASHT3PG5

david kander
29. leden 2007, 20:08

mam problem.potřebuju rychle poradit s convertem když všechno udělám a dvd hodím do přehrávače tak se mi objeví uprostřed obrazovky:
:”pro odstanění teto zprávy http//:www.ConvertXtoDVD.fr” a když tuto adresu napíšu tak se mi zobrazí,že stránka neexistuje prosim poradte mi stím!!!

LIVINGDEAD
28. leden 2007, 16:57

Já používám verzi ConvertXtoDVD 2.0.18. a jsem s tímto programem excelentně spokojen :-) Nemá chybu a filmy takto vypálené mají skvělou kvalitu. Podobný program je i WinAVIVideoConverter, je o něco rychlejší, ale kvalita je nižší.

Datel
24. leden 2007, 18:42

Používám program ConvertXtoDvd už asi 2roky a byl jsem sním velmi spokojený.Nová verze mě ale hodně zklamala… Má problem se zvukem a to s českým dabingem,výsledné DVD má plno sykavek a prskanců,jde o avi soubory s mono audiem.Takže jsem se vrátil k 2.0.12.126.
Stálý problem mám s velikostí výsledného obrazu na TV,je cca o 5-10% větší než obrazovka(vyzkoušeno na více TV a DVD playerach) – nevíte co s tím? Dík

pol111
22. leden 2007, 17:26

to Biba,
ee,to bylo jen upozorneni….pro vas vsechny….vztahuje se vicemene k vyslednemu trhani dvd,s novou verzi uz by to melo byt OK a co se tyka tveho problemu,tak bych kecal,ja jeste divx s ceskym dabingem nekonvertoval… a ani nevidim duvod…)))...takze zkousej,melo by to jit….nastaveni umoznuje i nastaveni zvuku,vychozi a v nove verzi nove i hlasitost)))

Biba
21. leden 2007, 14:33

pol111,to si odpísal mne?

sam
21. leden 2007, 13:41

dal jsem kvalita kodování nejvyšší,zvuk anglicky a už je všechno v pohodě.Paráda!

pol111
21. leden 2007, 11:38

vysla nová verze….serialy uvedene výše funguji i na ni…...)))

Biba
21. leden 2007, 11:14

prečo sa mi film prekonvertoval bez dabingu?

sam
20. leden 2007, 22:16

Program mi fungoval na poprvé i s titulkama,ale hned při prvním filmu se mi zpožd’uje zvuková stopa.Nemáte s tím nekdo zkušenost?
Mám verzi 2.0.12.126

MikeD79
17. leden 2007, 19:04

tak už je to v poho, vypálil sem to a pustil na dvd přeh a …...titulky!Musím tedy říci, že vše funguje jak má – super prográmek!!!

pol111
16. leden 2007, 23:30

to Tygana,
návod: http://www.ddworld.cz/windows/convertxtodvd—-navod-2.html
plus napada me jen jedno,za prve,ze v zalozce kodovani mas nastavenou spatnou velikost cílového souboru,nebo chces na jedno dvd dostat hodne velky soubory….stalo se mi to samy,dyz sem chtel dostat na 1 dvd 24 dilu akt x)))))

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací