Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak si chránit počítač


Jak si chránit počítač

Autor: mirek  |  24. srpen 2005  |  zobrazeno: 39 959×  |  30 komentářů

Každý má svůj způsob jak chránit své pc před viry, spyware atd. No a já vám popíšu, jak si s těmito nešvary poradím já na svém počítači a dá se říct že víceméně úspěšně.

1) Mít spuštěn ve Windows XP automatické aktualizace Tento počítač/Vlastnosti/Automatické aktualizace/Automaticky(doporučeno) tím docílíte toho, že se vám automaticky stáhnou všechny záplaty pro Windows XP, které vesměs zabrání tomu, aby nové viry atd. nenapadly váš počítač.

NOD 322) Mít nainstalovaný antivirový program, osobně používám NOD 32. Používal jsem Awast home edice, který je zdarma, jenže docházelo k tomu, že se mi vždy nějaký ten vir zahrabal do systému a poněkolikáté mi napadl RUN po startu, takže se mi zde objevovaly programy, které jsem dávno smazal atd. S antivirem NOD 32 se mi nikdy nic takového nestalo. Samozřejmě, že si můžete vybrat z nepřeberné řady jiných antivirových programů.

3) Mít nainstalovaný a spuštěný antispyware, který vám pohlídá právě ten RUN tzn. programy, které se spouští při startu vesměs nepozorovaně, aby o tom uživatel neměl ani tušení. Program, který toto s bravurou zvládne je od Microsoftu a to Microsoft AntiSpyware. Jakmile se program snaží uložit do položky po spuštění jakýkoliv startovací program, upozorní vás na to právě tento program a zeptá se, zda ho chcete povolit či ne. Samozřejmě pokud instalujete program, který to vyžaduje povolíme např. ICQ. Existuje taky spousty takových programů a je jen na vás, který si vyberete.

4) Mít nainstalovaný program, se kterým zjistíte co se vám spouští po startu a tím programem je jednoduchý přehledný a rychlý Reg Supreme Pro, který je dokonce v češtině, takže nebude dělat problémy ne zrovna anglicky zdatným. Na obrázku vidíte mé spustitelné programy po startu a divili by jste se, kolik toho naleznu na cizích počítačích – řádově v desítkách! Jen musíte opravdu vědět, co který program znamená, aby jste ho mohli smazat.

RegSupreme Pro


Ad-Aware SE Professional5) Mít nainstalovaný program na kontrolu spyware, který se už usadil na vašem harddisku a tímto je už pro někoho vás známý Ad-Aware SE Professional, program si umí poradit se všemi záludnostmi přícházejícími z inetrnetu jenž se usadily na vašem disku

6) Všechny tyto programy používat a nepravidelně je spouštět, opravdu nestačí je mít jen na ploše! Tyto základní programy používám já na svém počítači a můžu říct, že jsem zatím s žádným virem či spyware problém neměl.

Štítky: Antiviry


Komentáře

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 22:57

Když už Noda ta zadarno 7.místo je dost stačí si nainstalovat trial po 30 dne ho odinstalovat a opětovně nainstalovat.
I´m from Korea (South Korea), Republic of

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 22:54

Lidičky koukně te se na http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=72&mnu=72
zjistíte že nod je 7. doporučuju kaspersky 6 už više Ofiko
I´m from Korea (South Korea), Republic of

Johnyz
16. červen 2006, 13:32

néé prosím néé

Bruce808
16. červen 2006, 10:13

Johnyz alespoň jednu věc legálně :D

Johnyz
16. červen 2006, 08:20

1,65 – to mi taky říkal pojišťovák když se mnou uzavíral nějakou smlouvu. Sice to bylo 10kč, ale na mém rozpočtu to jaxik poznat jde ..

ČUPR
16. červen 2006, 02:30

Používám a to zela legálně NOD32 již řadu let a neznám co je vir, Trojský kůň apod. NOD32 vše spolehlivě zachytí ještě “přede dveřmi” do PC. Těch 1,65 Kč/den je opravdu zanedbatelná částka a musel bych se stydět nemít ho legálně. Jinak k programu Reg Supreme Pro – může (je) asi dobrý, ale škoda, že je to trial. :-(

Pavel Pávek
15. červen 2006, 23:57

Já mám v počítači NOD 32 a opravdu nevím co jsou to viry.

ironic
6. červen 2006, 17:46

A co takhle Avira AntiVir Guard ke stažení zdarma na http://www.free-av.com/ . Jsem s tímto FREE antivirem plně spokojen a myslím, že je lepší než Avast, AVG, Kasper a další i placené programy :))

Freezone.cz
21. duben 2006, 19:45

Já používám Nod 32 full a AD Aware Se Professional + AD Watch se Professional,a jsem totálně v pohodě....

Daniel Sukup
2. duben 2006, 19:57

Já mam taky te antivirový program ten nod 32 a je lepší než spousta jiných programů.Měl jsem jako první antivirový program AVG,ale to mi nenašlo spoustu virů třeba trojského koně.Potom jsem měl ten AWAST PROFESIONAL,ale měl jsem tak za tyden celý system plný viru.Pak jsem si stahl zadarmo te nod 32 a našlo mi to 4 viry.Jak sem je odatranil tak mijel počítač uplně skvěle.A stahl jsem ten nod 32 na www.Stahuj.cz

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací