Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak uložit www stránku do obrázku


Jak uložit www stránku do obrázku

Autor: jirka  |  24. říjen 2005  |  zobrazeno: 13 171×  |  2 komentáře

Určitě jste se již někdy setkali s tím, že jste potřebovali uložit nějakou webovou stránku a klasické uložení pomocí Soubor – uložit jako… nebylo příliš dostatečné. Proto je tu software od firmy AW-Software, který vám umožní uložit jakoukoliv (sebevíc dlouhou) stránku do obrázku. Program se jmenuje WWW2Image (v aktuální verzi 1.2).

Zadejte URL a vyberte rozlišeníCelkově lze říci, že program už nemohl být jednodušší. Prostě WWW2Image spustíte, zadáte URL adresu, vyberete rozlišení v jakém se má stránka vyfotit (na výběr máte tyto rozlišení → 800*600, 1024*768, 1280*1024), kliknete na tlačítko start, chvíli počkáte a najednou máte vyfocenou celou webovou stránku. Na obrázek můžete kliknout a ukáže se vám tak náhled celé stránky. Pak už jen vyberete formát, v němž se má obrázek uložit. Na výběr máte tyto formáty → BMP, GIF, PNG a JPG. U formátu JPG máte přirozeně možnost volby stupně komprese v procentech. Takovou třešničkou na dortu je možnost automatického vytvoření náhledu a to po kliknutí na Create Thumbnail, kde máte možnost nastavit rozměry a barvu okraje náhledu a také celé toto nastavení uložit a používat tak pro další snímaní webových stránek.

Nyní www stránku stačí jen uložitTento typ programu se dokonale hodí především pro nějaké tutoriály, kdy chcete mít uloženou (vyfocenou) kompletně celou internetovou stránku včetně obrázků a to v jediném souboru. Na závěr je třeba jen dodat, že program je bohužel shareware, který vám bude fungovat 30 dní. Licence stojí $15. Každopádně stojí tento program minimálně za vyzkoušení. A na úplný konec mám tady malou ukázku → vyfocené stránky www.ovsem.net (1,4MB ZIP).

Štítky: Utility


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
13. srpen 2006, 20:08

Pozor! Ve druhém dílu tohoto článku jsem popsal alternativní program IESnapShot a ten je freeware.

Ozzy
11. srpen 2006, 18:16

Škoda,že není free-ale jen 30-ti denní verze…šikovná věcička..

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací