Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Konec roku je ideální na nákup legálního softwaru


Konec roku je ideální na nákup legálního softwaru

Autor: Jiří Melčák  |  10. prosinec 2007  |  zobrazeno: 10 059×  |  16 komentářů

Konec roku je ideální na nákup legálního softwaruKonec roku je tradičně ideální doba na nákup čehokoliv, softwaru nevyjimaje. Softwaroví výrobci se předhánějí ve speciálních nabídkách, které mají nalákat ještě nerozhodnutého zákazníka ke koupi. Tato situace je v konečném důsledku dobrá pro obě strany. Kupující získá buď minimálně zajímavou slevu (nezřídka i 30%) nebo dostanou navíc dárek, který rozhodně není k zahození. Výrobce naoplátku získá další ovečku, která mu pomůže financovat další vývoj, který je v oblasti softwaru životně nutný. Vše tomu navíc hraje do kapsy fakt, že na konci roku se nejeden podnikatel ohlíží, kde zainvestovat a snížit tak své náklady. Mrknul jsem na několik stránek známých výrobců a přináším velmi namátkový přehled, co vše můžete získat, pokud v této době nakoupíte legální software. Žně začínají...

Acronis, Parallels a Kaspersky

Parallel Desktop 3 for MAC + 3 WIN aplikacePoněkud zvláštní kombinace, že? Na druhou stranu společnosti Acronis a Parallels v ČR distribuje jeden prodejce. Výhodný balík je více než zajímavý a lehce absurdní, ale stojí za to. Parallels totiž uvedl nový build Parallels Desktop for Mac 3 Premium virtualizační nástroj pro MAC). Pokud software koupíte za cenu 1.784 Kč bez DPH, dostane navíc 3 aplikace pro Windows (to je ta menší absurdita). Získáte:

Člověk se na to může podívat i z druhé strany a tudíž za danou cenu dostane 3 velmi užitečné programy a jako bonus získá MAC program, který si většina asi může jen zarámovat. Akce platí do 31. 12. 2007.

Corel vás obdaří extérním pevným diskem

Společnost Corel nabízí jako bonus ke svému grafickému produktu CorelDRAW® Graphics Suite X3 extérní pevný disk 320 GB LaCie (v ceně cca 3.050 Kč). Výhoda je to tedy pro ty, jež plánuji koupi plné krabicové verze CorelDRAW do 31. 12. 2007. Licence krabicové verze stojí 13.794 Kč bez DPH.

Ani studenti a domácnosti nepříjdou zkrátka

Adobe Creative Suite 3 Design PremiumBylo by nefér opomenout neskutečně vstřícný krok společnosti Microsoft, který nyní nabízí možnost legálně získat Microsoft Office 2007 pro domácnosti a studenty za skutečně směšnou cenu 1.420 Kč bez DPH. Tato speciální edice Office 2007 obsahuje aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Je určená pro nekomerční použití v domácnostech (nikoliv tedy pro podnikatele, kteří si tohle rádi a často pletou) a lze jej instalovat až na 3 počítače v jedné domácnosti. A úžasné je, že to pouze u Office 2007 nekončí. Microsoft nabízí 85% slevu na další své produkty pro studenty, domácnosti a zaměstnance. Jednoduše úžasné.

Pro studenty nabízí také výbornou cenu za své produtky společnosti Corel a Adobe. Namátkou vybírám Adobe Creative Suite 3 CZ Design Premium STUDENT za 2.250 Kč bez DPH nebo za stejnou cenu může student získat CorelDRAW Graphics Suite X3 CZ Student. Škoda jen, že Adobe nemá také občas přátelštější přístup k podnikatelům. Jejich evropská cenová politika je opravdu drsná.

Kdo hledá, najde

Tenhle článek je skutečně pouze namátkovým výběrem akcí a slev, které mě v posledním týdnu zaujali nebo jsem byl jinak (emailem) upozorněn na danou akci. Chcete to chvilku hledat a člověk může zavadit o krásnou (nejen) vánoční nadílku v podobě slev na legální software.

Štítky: Společnost


Komentáře

Redaktor ovsem.net Tydla
17. prosinec 2007, 21:38

ha ha ha

Redaktor ovsem.net Johnyz
17. prosinec 2007, 19:11

no čierou náhodou jsem v Electroworldu byl (ale v sobotu) ... no a těch krabic tam bylo fakt požehnaně. Asik to nikdo nekupoval :-) (až na vyjimky, že)
Jinak Avion byl pěkně naprásknutej …

Redaktor ovsem.net Tydla
17. prosinec 2007, 15:49

Ne ne, já si to koupil a tchýně zaplatila :). Jinak taky to mám z Electroworldu a potom jsem zjistil, že na www.czechcomputer.cz to mají o 200 levnější :/

Redaktor ovsem.net Johnyz
17. prosinec 2007, 12:36

MS OFFICE NEKUPUJI ! Přešel jsem na OPEN OFFICE

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
17. prosinec 2007, 10:49

Fakt? Já slyšel, že to koupila tchýně ;)

Jinak Microsoft Office pro studenty a domácnosti je fakt v každém obchoďáku. Včera jsem byl v Ostravě v Avionu v Electroworldu a pokud bych nevěděl, že je to prodejna elektroniky asi bych přísahal, že jsem zalezel do Microsoftí prodejny ;) Ale je to jen dobře. Cena je opravdu luxusní.

Redaktor ovsem.net Tydla
17. prosinec 2007, 09:12

Tak já si koupil Microsoft Office pro studenty. Navnadilo mě hlavně to, že to můžu nainstalovat na tři počítače, což je přesně můj případ. Jenom musím počkat až mi to ježíšek nadělí pod stromeček :-)

kuba
15. prosinec 2007, 19:34

Že bych si tu Cedegu nakonec koupil když tak lákáš? ;-)
...nebo pošlu peníze vývojářům KDE, ti si to taky zaslouží. Pak dám vědět jak jsem se rozhodl.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
13. prosinec 2007, 12:01

V pohodě Radku, už tomu rozumím. Já spíš koukal na Office a tam jsem to neviděl.

Máš pravdu, že na licenceprostudenty.cz není v textu uvedeno, že se jedná o upgrade a je potřeba již nějaké koupené licence OS od microsoftu v minulosti. Na druhou stranu je upgrade v názvu produktu, který se tak standardně označuje, tedy např. Windows Vista Ultimate All Lng UPG MVL. Každopádně je to zbytečně zavádějící.

Sám jsem při koupi komerční verze Adobe Creative Suite CS3 Design Premium snad 10x četl popisek, aby tam náhodnou někde nebyl zmíněn upgrade a tedy nutnost již nějakou licenci mít. Pokud se dívíte, že jsem to četl 10x… nekupoval jsem licenci v ČR, tady Adobe licence kupují jen blázni, co rádi vyhazují peníze oknem.

Radek
13. prosinec 2007, 11:04

No ale podle mě to pořád nemění nic na faktu, že i na Tebou zmíněné doméně je to licence “UPG”. Má doména je doménou vztaženou na moravu a našel jsem ji v tomto rozcestníku dole:
http://www.microsoft.com/cze/office/suites/home/studentp.mspx
A teď mi pověz, jestli je to diskriminace moravy, nebo něco ve smyslu klamavé reklamy (neúplné informace na www.licenceprostudenty.cz).

Jinak jsem bohužel nezmínil, že UPG licence se týká pouze operačního systému… Za což se omlouvám.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
12. prosinec 2007, 16:01

Radku, sice máš pravdu, ale o doméně studentskelicence.cz v článku nepadlo ani slovo, pouze o doméně licenceprostudenty.cz

Radek
12. prosinec 2007, 12:14

Kdž otevřu http://www.studentskelicence.cz/produkty_detail.aspx?4, tak je to dole tučně. A UPG jsou všechny…

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
11. prosinec 2007, 19:10

Ano je to tak. Jakýkoliv produkt Adobe lze používat i poté, co ukončíte studium. Nikoliv však pro komerční užití, což je právě věc, která si málokdy nastane. Přece jen pokud si student koupí legálně cokoliv od Adobe je vysoce pravděpodobné, že to má právě k vydělávání, ať se to týká tvorby webu nebo designu (nejen tiskového) jako takového.


11. prosinec 2007, 18:06

ad 1: nevim jak u ostatního sw, ale u Adobe Creative Suite odkazovaného v článku je toto:

“Licence jsou výhradně pro nekomerční užití, licence je platná i po ukončení studia ale stále pro nekomerční užití.”

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
11. prosinec 2007, 12:51

Johnyz: Až skončíš studium musíš si koupit “upgrade” na komerční verzi za zvýhodněnou cenu.

Radek: co teď tím myslíš?

Radek
11. prosinec 2007, 12:21

Hlavně jak jsem to pochopil, tak to jsou jen upgrady. Tzn. že musíš předložit účtenku o koupeném miniálně Win 98… Takže patová situace :-)

Redaktor ovsem.net Johnyz
11. prosinec 2007, 11:18

nevíte jak to je třeba se studentskou verzí ?
Příklad:
koupím studentskou verzi v době, kdy jsem student a školu vystuduji a dám se na podnikání, kde tento softík používám dále. Musím si koupit nějakou jinou verzi nebo mohu nadále používat studentskou verzi … ?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací